Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa przednie światło mijania pomocy


reizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .
Zwracam się do Was panowie z kolejną prośbą o pomoc , liczę że w tym przypadku też mi pomożecie .

Od razu przejdę do sedna sprawy.
Ostatnio wysiadam z samochodu żeby otworzyć garaż i okazało się że prawe światło mijania z przodu nie działa , mówię sobie no nic pewnie żarówka , jednak wymiana żarówki nic nie dała , a na pewno nie była uszkodzona bo była wkładana do drugiej lampy i działała.
Ojciec elektryk, który jest już w podeszłym wieku i za jego czasów nie było takich samochodów , przełączył mi lampy jakimiś kablami tak że lewa świeci a prawa nie , i mówi że to przetwornica .
Więc zgłaszam się do Was , czy na pewno diagnoza jest prawidłowa ? Jako że nie jestem jakoś specjalnie zamożny nie chce wywalać kasy w ciemno. W dodatku nie wiem nawet jaką kupić , moje lampy z przodu to te liftowe ( Valeo ?) z ksenonami.
Nie wiem czy te przetwornice na ksenon się czymś różnią , czy po prostu muszę kupić tę od Valeo , i za ile wyrwe takie coś na jakimś szrocie , bo ceny za przetwornice na allegro przerażają ..

Przepraszam za chaos w wypowiedzi jednak jestem kompletnie zielony w tych sprawach spróbowałem to wytłumaczyć na takim poziomie na jakim umiałem i licze że ktoś mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stwierdził ze to przetwornica to chyba sprawdził czy wgl do niej dochodzi zasilanie jeśli dochodzi to nie masz juz czego gdzie indziej szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam teraz trochę wolnego mogę się w końcu zabrać za tą lampę.
Może mi ktoś napisać czym kierować się w zakupie przetwornicy? Czy każda przetwornica od moich poliftowych Valeo będzie pasować?
W ostateczności zdecyduję się na regeneracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...