Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewanie fotela (parzy w jednym miejscu)


djbasto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z podgrzewanym fotelem kierowcy, po załączeniu grzeje normalnie ale po bardzo krótkim czasie zaczyna mnie parzyć w okolicy uda lewego i zaczyna śmierdzieć przypalanym materiałem. Auto kupiłem w kwietniu ale dopiero teraz zacząłem używać podgrzewania i niestety nie da się wysiedzieć na fotelu. Dodam że gdy kupowałem auto to właśnie zauważyłem w tym miejscu wypaloną dziurkę, ale pomyślałem że to od papierosa, teraz już wiem że to od ogrzewania fotela bo właśnie w tym miejscu parzy. Czy ktoś miał podobną przypadłość i wie może jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie obejdzie się bez rozebrania fotela i sprawdzenia tego.

Podgżewanie fotela

Co znaczy to słowo i z jakiego to języka? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć tapicerkę w i w tym miejscu sprawdzić. Może jeszcze uratujesz matę.Sprawdź izolację przewodu grzewczego w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd a wracając do tematu myślicie że jest jeszcze do uratowania moja mata? W poniedziałek chyba się za nią zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matę może uda się uratować, musisz sprawdzić w jakim jest stanie. Tylko nie włączaj tego ogrzewania już bo za chwilę będziesz miał do wymiany lub naprawy tapicerkę bo wypali Ci w niej dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczna sytuacja tylko że u mnie już jest przepalona mała dziurka :( Podczas wsiadania bok fotela jest narażony na duże naciski i pewnie mata dostaje mocno w kość...na pewno jest to przyczyną takich uszkodzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jest do uratowania.dobre pewne połączenia, do tego izolacja i grzeje. Parzy wtedy gdy styk jest słaby lub przewód grzałki jest naderwany i ma minimalny przekrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy trudno się zdejmuje tapicerkę z siedzenia bo nie wiem od czego zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w warsztacie temat Domina o montażu podgrzewanych siedzień, to dowiesz się wszystkiego, jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz fotele? Ja mam sportowe z wysuwanym podparciem na uda i właśnie do tego przesuwnego elementu idą 2 kabelki - jeden właśnie po lewej, drugi po prawej. Ja miałem przetarty kabelek po lewej str właśnie prawdopodobnie od wsiadania i wysiadania bo wtedy wywiera sie nogą nacisk na to miejsce i przez to sie pewnie przetarł. Wyciągałem cały fotel z auta, ale jak sie okazało niepotrzebnie bo wystarczyło rozebrać siedzisko od przodu żeby sie do tego dostać. Nie wiem jak jest w zwykłych fotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz fotele? Ja mam sportowe z wysuwanym podparciem na uda i właśnie do tego przesuwnego elementu idą 2 kabelki - jeden właśnie po lewej, drugi po prawej. Ja miałem przetarty kabelek po lewej str właśnie prawdopodobnie od wsiadania i wysiadania bo wtedy wywiera sie nogą nacisk na to miejsce i przez to sie pewnie przetarł. Wyciągałem cały fotel z auta, ale jak sie okazało niepotrzebnie bo wystarczyło rozebrać siedzisko od przodu żeby sie do tego dostać. Nie wiem jak jest w zwykłych fotelach.

Ja także mam sportowe fotele z wysuwanym podparciem, mógłbyś bardziej obrazowo opisać jak dostać się do tego bez wyjmowania fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem-niestety bez wyciągania fotela się nie obeszło. Trzeba był odczepić tapicerkę pod fotelem i odgiąć to nie było łatwe. a potem przelutować kawałek przepalonego przewodu i podgrzewanie działa normalnie. Mam gdzieś nawet zdjęcia- jutro jak chcesz to wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem-niestety bez wyciągania fotela się nie obeszło. Trzeba był odczepić tapicerkę pod fotelem i odgiąć to nie było łatwe. a potem przelutować kawałek przepalonego przewodu i podgrzewanie działa normalnie. Mam gdzieś nawet zdjęcia- jutro jak chcesz to wstawię.

Jak możesz wstaw zdjęcia lub wyślij mi na maila [email protected]

Edytowane przez djbasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam Foty:

http://zapodaj.net/3c6b07287f389.jpg.html

http://zapodaj.net/c2c550c164302.jpg.html

Ogólnie demontaż fotela jest prosty i tu nie ma co się rozpisywać. Co do tapicerki widać na zdjęciach miejsca gdzie jest zaczepiona od spodu fotela. Jak fotel się obróci to widać miejsca w których trzeba poodczepiać tapicerkę i wyciągnąć do góry i wtedy będzie tak jak u mnie na zdjęciach. Widoczny też jest przepalony przewód. wystarczy ten odcinek uciąć i przylutować inny kabelek i będzie ok. Ja już tak 2 lata śmigam i jest ok po tym zabiegu.


Ogólnie trzeba się trochę namęczyć żeby wyciągnąć tą tapicerkę bez rozbierania tych plastyków, ale da się to zrobić. Po złożeniu nie ma śladu że było coś robione. A na zdjęciach widać gąbkę która mi się naderwała także z tym trzeba uważać.

Edytowane przez Szefcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz fotele? Ja mam sportowe z wysuwanym podparciem na uda i właśnie do tego przesuwnego elementu idą 2 kabelki - jeden właśnie po lewej, drugi po prawej. Ja miałem przetarty kabelek po lewej str właśnie prawdopodobnie od wsiadania i wysiadania bo wtedy wywiera sie nogą nacisk na to miejsce i przez to sie pewnie przetarł. Wyciągałem cały fotel z auta, ale jak sie okazało niepotrzebnie bo wystarczyło rozebrać siedzisko od przodu żeby sie do tego dostać. Nie wiem jak jest w zwykłych fotelach.

Ja także mam sportowe fotele z wysuwanym podparciem, mógłbyś bardziej obrazowo opisać jak dostać się do tego bez wyjmowania fotela?

Mam sportowe fotele s-line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem wypalona dziurka w fotelu. Teraz pytanie do tych co uporali sie z tym problemem. Jak zamaskowaliscie wypaloną dziurkę? Jeżeli ma ktoś jakieś foto z naprawy i demontażu maty to poproszę.

Edytowane przez o1matio1
Błąd interpunkcyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, o1matio1 napisał:

itam mam taki sam problem wypalona dziurka w fotelu. Teraz pytanie do tych co uporali sie z tym problemem.

Ja się uporałem miesiąc temu

 

Nie napisałeś gdzie masz ta dziurkę czy w macie czy w tapicerce jeśli w tapicerce to jakiej ??

jakie masz fotele bo i maty się różnią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurkę mam wypaloną w fotelu kierowcy po prawej stronie wysokość uda. Fotel zwykły nie jakiś sportowy kolor czarny. Mogę wysłać zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie  usterki to lepiej naprawić szybciej bo pewien kolega w BMW e60  to i wraz z fotelem musiał kurtkę zakupic  bo wypaliło dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...