Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewanie fotela (parzy w jednym miejscu)


djbasto

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, o1matio1 napisał:

Dziurkę mam wypaloną w fotelu kierowcy po prawej stronie wysokość uda. Fotel zwykły nie jakiś sportowy kolor czarny. Mogę wysłać zdjęcia. 

To tak po pierwsze musisz naprawić matę.

Wyjmujesz fotel ze środka na zewnątrz   potem zdejmujesz tapicerkę jest wciśnięta na takie niby zatrzaski jak odwrócisz fotek do góry nogami to będziesz wiedział jak zdjąć tapicerkę..

Po zdjęciu odnajdujesz misce z uszkodzeniem na macie 

Sama spirala a właściwie drut grzejny nie ma prawa się przepalić jest raczej nie zniszczalny ...

Uszkodzeniu ulega łączenie tego drutu za pomocą plecionki która pracuje  i w momencie kiedy się przerwie i nie łączy prawidłowo wtedy potrafi nagrzać się do b. wysokiej temp i popalić wszystko.

naprawiasz to poprzez wylutowanie tej plecionki w lutowanie jakiegoś miękkiego drutuo podobnym przekroju w miejsce  uszkodzonego.

W tym miejscu mate trzeba delikatnie rozwarstwić żeby się dostać do tej plecionki robi się większa dziurę żeby to potem polutować.

Po zlutowaniu układasz  nową plecionkę żeby nie przeszkadza ja dodatkowo położyłem i wkleiłem jeszcze na naprawiane miejsce dodatkową gąbkę wysokości dosłownie 3 mm taki plaster...

U mnie była  tapicera skórzana więc dziury nie wypaliło choć skóra dostała w d*pę w tym miejscu  ale jak ktoś nie wie to nie zauważy różnicy...

 

jak masz materiałową tapicerkę to mając wyjęty fotel szukasz jakiegoś miejsca normalnie nie widocznego o podobnym kolorze odcieniu np gdzieś od dołu albo z boku od strony tunelu bierzesz maszynkę od golenia golisz delikatnie fotel żeby zebrać meszek.

Potem w miejsce wypalenia przyklejasz mieszek i masz naprawiony fotel i jak się postarasz to nie będzie śladu po dziurze..

są filmy instruktażowe jak naprawić wypaloną dziurę np po fajku  chyba kiedyś coś podobnego robił na tvn turbo duda w 101 napraw naprawiał tak fotel zdaje się w hondzie... poszukaj filmiku na pewno jest w sieci..

 

Tak na marginesie u mnie w tym samym miejscu przepaliło się to łączenie.. dokładnie na przeszyciu poprzecznym fotela

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do  weluru jakiego kleju uzywaliscie do przyklejania materiału w miejsce dziury ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z siedzeniem ktore parzy w jednym miejscu. Ktos ma moze jakies fotki jak rozebrac to siedzenie i co trzeba zrobic krok po kroku. Z gory dzieki za odp i sorki za zawracanie glowy. Moj mail to [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...