Skocz do zawartości
IGNOROWANY

xenon czy zwykłe h7


Craacen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam przetwornice z całym okablowaniem xenonów, moje pytanie jest takie czy xenon mocno podnosi widoczność? jest sens montażu? ile (k) powinien mieć żarnik ? i jakie są najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy xenon podnośi dużo widoczność hmm nie nie podnośi dużo.

Podnosi zajeb*ście dużo

Najlepsze żarniki (k) są te które są w ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zamontowałem niedawno u siebie, ksenon 4300k różnica jest nieporównywalna na drodze widać dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ;) czyli nie ma co zwlekać i nakładać ;p szkoda że nie ma sprysków. ale to chyba nie jest priorytet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w Polsce spryskiwacze przy ksenie są obowiązkowe do tego jeszcze samopoziomowanie lamp. Bez tego można stracić dowód. Osobiście uważam że to bardzo głupi przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w Polsce spryskiwacze przy ksenie są obowiązkowe do tego jeszcze samopoziomowanie lamp. Bez tego można stracić dowód. Osobiście uważam że to bardzo głupi przepis.

znam dużo osób które jeżdżą i nic im nie robią ;p znajomy z pracy przetwornice schował pod lampy i nic nie widać że ma xenon ;p ja zaryzykuje i wstawie zobaczymy jaki będzie efekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz mam xenon w mojej lali.pierwszy i ostatni raz xenon kupilem. deszcz spadnie i nic nie widac;/ zwykle lamy sa lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko piszę jaki jest u nas przepis a ludzi na zenonach jeździ bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie także jazda na xenonach oczywiście oryginalnych jest bez porównania do zwykłych h7. A decyzja i tak należy do ciebie co z tym zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz mam xenon w mojej lali.pierwszy i ostatni raz xenon kupilem. deszcz spadnie i nic nie widac;/ zwykle lamy sa lepsze:)

Zwykłe lampy są na pewno tańsze, wystarczy zregenerować odbłyśnik, pomalować szkło i jest jak nówka.

Xenon wiadomo, żarniki i przetwornice drogie. Ale za to xenon generuje większy strumień świetlny i barwę 4300K zbliżoną do dziennego światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przepis o xenonie spryskach i samopozomie jest głupi to twoje zdanie, według mnie jest bardzo mądry i powinni surowo go przestrzegać. Światło xenonowe jest o wiele mocniejsze od zwykłych żarówek, przez co duzo mocniej oślepia nadjeżdżających kierowców. Jesli wsadzisz dwa prosiuny do bagażnika do tego będziesz jechał w pięć osób to możesz oślepić nawet kierowców ciężarówek a gdy masz samopoziom to komputer sam obniży sobie lampy.

Nie myśl tylko że ty masz dobrze bo twoje światła mocno świecą, przypomnij sobie jak sie czujesz jak buraki na bixenonie mija sie z tobą na długich i wtedy zastanów sie po co jest ten przepis. Żeby zrozumieć trafność przepisu trzeba pojeździć duzo w ciągu nocy, po tygodniu w trasie oczy masz tak wrażliwe że po takim błyśnięciu nie widzisz nic przez 300m.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a źle ustawione h7 TO NIE??

ILU LUDZI SIĘ WIDZI ze źle ustawionymi światłami, zawsze zastanawiam się jak przechodzą przeglądy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie xenony powinny być obowiązkowym wyposażeniem tak jak pasy bezpieczeństwa. Wpływają na bezpieczeństwo bo więcej widać oraz poprzez układ poziomowania również wspomagają bezpieczeństwo ale tych nadjezdzajacych z przeciwka.

Wiele osób zapomina w zwykłych światłach skręcić regulatorem w dół jak coś wrzuca do bagażnika albo z tyłu ktoś usiądzie.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej rozumiem samopoziomowanie. Ale co ma do tego przepis o samoczyszczeniu lamp czyli spryskiwacze. To nie czyści a tylko leje i moczy. To tak jak gdyby myć samochód bez używania szczotki( lub gąbki jak kto woli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przepisów jesli lampa jest brudna to swiatło się rozprasza i również moze oślepiać. Tak jak pisze kolega wyżej przepisy a praktyka to dwie zupełnie inne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem chęć posiadania xenonów, ale przepisy to przepisy. Nielegalnie montowany HID oślepia innych i nie wiem, dlaczego ludzie tego nie rozumieją. Wymagane są spryskiwacze reflektorów i samopoziomowanie. Tyle w temacie. Pewnie się wszyscy obrażą i na mnie najadą itp. itd., ale miśki powinny się ostro za to wziąć, zresztą tak samo jak za te pseudoledowe paski a'la dzienne montowane w kratki zderzaków...

Po kupnie auta miałem HID. Fakt, świeciły świetnie w nocy, a wyglądały jeszcze lepiej, ale co z tego - poszły do kosza. Inwestycja w ori xenony to za drogi interes. Gdy się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić dobre H7 i będzie ok. ( choć do ksena daleko)niż chinola który zwie się zennon i ma bardzo krótką żywotność. Dla zasobnych polecam ory + sprysk + poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie kosztowało to tylko 2godziny czasu bo komplet HID już miałem ;p jeśli nie podpasują żaden problem wstawić normalne h7 a póki co zobacze jak sie będzie sprawował xenon


czyli kto jeżdzi na xenon bez sprysków i poziomu i sobie chwali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...