Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagły brak ładowania, alternator po regeneracji


seevin

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas jazdy, akurat gdy musiałem dość szybko ruszyć kompletnie spadło ładowanie i zapaliła się kontrolka. Ledwo dojechałem do domu (próbowałem podczas jazdy gasić i odpalać ze sprzęgła, ale problem nie znikał). Pod koniec jazdy przy każdym puszczeniu gazu auto mocno szarpało, jakby coś hamowało silnik. Pogoda była deszczowa, silnik dobrze rozgrzany.

Sprawa o tyle dziwna, że we wrześniu miałem wymienione wszystkie części w alternatorze u sprawdzonego mechanika. Niestety auto mi zdechło w innym mieście i nie mogę do niego od tak podjechać. Przez telefon powiedział, że jedyne co mu przychodzi do głowy tak na szybko to sprzęgiełko alternatora, bo tego nie wymieniał.

Czy ktoś może ma pomysł co innego mogło się stać? Mogę jakoś sprawdzić tą usterkę nie rozbierając samochodu?

Dzięki!

Edytowane przez seevin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, a może otwórz maskę i zobacz czy się pasek czasami nie zerwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest pasek to odpal i zmierz napięcie jakie wychodzi z alternatora.Może coś z modułem.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest, niestety nie mam miernika żeby zmierzyć napięcie.

Dziwna sprawa ogólnie, wczoraj zamontowałem naładowany akumulator, odpaliłem auto i ładowanie pięknie 14V, żadnych błędów. Przejechałem się ok. 4km (z małymi korkami), tak że auto się zdążyło dobrze nagrzać i dalej nic. Zobaczę jeszcze jak będzie dzisiaj.

Może się coś dziwnie poluzowało jak wtedy dodałem gazu i dlatego nie miałem ładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...