Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiący zamek bagażnika - sedan


bziku

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś sposób na skrzypiący (piszczący) zamek podczas jazdy po dołach?

Można korki odkręcić na klapie, ale wtedy ciężko się klapa zamyka.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem co z tym skrzypieniem można zrobić, mój też sedan, i też skrzypi w bagażniku, już miałem na myśli żeby kogoś zamknąć i przewieść w bagażniku żeby mi określił co tak tam trzeszczy ?? to przy zamku tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odkrecic lekko korki rownomiernie i potem nasmarowac plastikowa rolkę w dolnej czesci zamka (schowana pod klapką) np. woskiem do smarowania uszczelek - wtedy zapanuje idealna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odkrecic lekko korki rownomiernie i potem nasmarowac plastikowa rolkę w dolnej czesci zamka (schowana pod klapką) np. woskiem do smarowania uszczelek - wtedy zapanuje idealna cisza.

Ja zapodałem silikon w sprayu, jest lepiej, ale jeszcze nie jest to co bym chciał, na większych dolach słychać.

Mógłbyś napisać dokładnie co to za wosk (nazwa, itp.), znalazłem jakiś w sztyfcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wosk w sztyfcie, ale jak chcesz idealną cisze to jeszcze podkręć korki bo jeśli nadal trzeszczy to oznacza luzy na klapie i zamek przesuwa się po plastikowej rolce.

Wosk będzie dłużej trzymał niż silikon. Spróbuj też woskiem posamrować sam uchwyt zamka, który łapie tą rolkę na dole.

ps. ja żeby usunąć ten objaw rozebrałem całą klapę łącznie ze światłami a to okazało się, że na rolkach wystarczyło podkręcić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ja żeby usunąć ten objaw rozebrałem całą klapę łącznie ze światłami a to okazało się, że na rolkach wystarczyło podkręcić :-)

.. człowiek uczy się na błędach. :)

A jeszcze mam pytanie, czy teraz jak podkręciłeś korki, to nie masz problemu z ciężko zamykającą się klapą (tzn. że musisz mocno trzasnąć) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopilnuj aby oba odbojniki byly na jednakowej wysokosci. Ja je tak ustawilem zeby klapa dobrze sie domykala ale nie bylo luzu na zamku. Musisz próbować, ja mam kombi to klapa jest ciezsza i zamyka się pod wlasnym ciezarem jak puszcze ja z wysokosci ok 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pokombinuje z tymi obojnikami, ale z racji na mniejszą wagę w sedanie mam mniejsze możliwości,

A jakim dokładnie woskiem smarowałeś?

W sieci znalazłem Turtle Wax Sztyft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info :)


Użyłem i zapanowała cisza :banan:

gregziel - dzięki, ten wosk to strzał w 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...