Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu


Miszczu1203

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem w stanie powiedzieć Ci ile weźmie mechanik. Kluczy z kosmosu raczej nie potrzebujesz do tego. Ja bym próbował sam ale spytaj mechanika ile będzie chciał i daj cynk. No ale zacznij od ciśnienia oleju i upewnienia się na 100% czy to napinacz czy pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopuje temat, ale może przyda się dla potomnych. Sprawdziłem ciśnienie oleju. Wyszło na to że było ok. Ale wolałem mimo to najpierw spróbować tańszego rozwiązania tzn. Sanki w dół, zdjąłem michę i okazało się że smok i miska cała zasyfiona wszystko wyczysciłem i zalałem nowiutki motul 5w40 oczywiście syntetyk i wymieniłem filtr oleju. Po zabiegu stukanie ustąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dla dopełnienia tematu tutaj w jednym miejscu, napiszcie proszę jakie powinny być prawidłowe wartości ciśnienia w silniku 1.8T, i jeżeli są różnice dla poszczególnych wersji, to interesuje mnie ANB,

ponieważ jestem przed zrobieniem płukanki, ściągałem pokrywę zaworów, silnik jest mocno zasyfiony, mam objawy takie, jak opisujecie wyżej, no i też odezwał mi się napinacz (najpierw cykanie na zimnym ucichające po dodaniu gazu, teraz cały czas).

Smoka wyczyścić po płukance?

Dodam, że auto jeździło na półsyntetyku castrola 10W40, zamierzam wlać LM 5W40 i zastanawiam się czy mój silnik to przeżyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie pamiętam teraz tych wartości jak znajde gdzieś zapisane albo przypomne sobie to dam Ci znać, a smok tak po płukance, bo po co najpierw czyścić smoka, żeby potem zrobić płukankę po której syf spłynie do michy i znowu do smoka? głupiego robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...