Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa


Blachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Ostatnio w aucie miałem wymienianą chłodnicę klimatyzacji. Wymieniony został też osuszacz. Po złożeniu jeździłem 3 tygodnie bez czynnika w układzie. Na panelu klimy palił się przycisk "econ". Wczoraj pojechałem nabić klimę, maszyna bosha sprawdziła układ - był szczelny. Jednak klimatyzacja nie uruchomiła się, wentylator klimy też nie. Tryb "econ" nie palił się na klimatroniku. Okazało się że kabel przy wtyczce do sprężarki klimatyzacji, był przetarty. Po zlutowaniu nadal nie działa klima :kwasny: Bezpiecznik nr 6 wygląda na sprawny...

Po podpięciu vaga wyskoczyły takie błędy:

- 1274 Silnik sterujacy klapy przeplywu powietrza - 71 zablakowany lub brak napiecia - Blad sporadyczny
- 604 potencjometr w v71-G113 przerwa lub zwarcie do plusa - Blad sporadyczny
- 819 Nie znany kod bledu sygnal za maly - Blad sporadyczny

Pierwszy błąd już miałem wcześniej. Drugi związany jest z klapą i podobno nie ma wpływu na nie działanie klimy. Trzeci błąd to czujnik ciśnienia klimatyzacji.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2002 to będzie pewnie jeszcze klima z klasycznym sprzęgłem - to możesz spróbować zwrócić uwagę, czy po załączeniu klimy kręci się całe koło pasowe sprężarki.

nie wiem jak w audi, ale w innych autach widać po zewnętrznej części koła pasowego - kręci się albo stoi.

a jak wyżej i nowsza klima, to vag i grupy pomiarowe w klimie - chyba w grupie są ciśnienia i % działania sprężarki. ciśnienie powinno być min 8-10 bar, a procenty obciążenia też powinny sie zmieniać po econ na on i off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperatura nie była poniżej 5 stopni ? wtedy też się nie włączy. Ale najlepiej sprawdzić w vagu czy ciśnienie jest. A co do 3 błędu to może on blokuje uruchomienie klimy bo pokazuje że nie ma ciśnienia w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledze nie świeci się econ to powodem nie jest czujnik. Sprawdziłbym sprzęgło zrywne w kompresorze. W takim wypadku Koło pasowe kręci się zawsze, natomiast śrubka w jego środku już nie. Wątek o sprzęgle zrywnym już istnieje. Proponuję poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura była 7-9 st na fis... Najpierw sprawdzę ten czujnik. Jego wiązkę lub wymiana na nowy.

-Lumia 920-

Teraz właśnie econ nie pali się na klimatroniku. Czyli miałbym do wymiany sprężarkę klimatyzacji?

-Lumia 920-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naprawy lub wymiany jeśli się zatarła. Jedź do warsztatu. Czujnika nie ma co sprawdzać poza diagnostyką VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vagu w kanale klimatyzacji w którejś grupie sprawdzę działanie klimy? Tzn ciśnienie itp? Jak wrócę na weekend to sprawdzę te sprzęgło zrywne w kompresorze, czy kręci się śrubka w środku koła pasowego...

-Lumia 920-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w grupie 1 są ciśnienia i % działania sprężarki. ciśnienie powinno być min 8-10 bar, a procenty obciążenia też powinny sie zmieniać po econ na on i off.

tyle że ja mam ze zrywnyn i z 2004. A w 2002 mogło być jeszcze zwykłe i ciśnienie w sterowniku może być gdzie indziej. pisałem wyżej...

jak byś był od spodu to rób fote tabliczki sprężarki, to sie wyjaśni co masz

Edytowane przez Homiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 nie ma zwykłego sprzęgła. W każdym b6 regulacja ciśnienia w układzie jest realizowana za pomocą zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem jeszcze raz auto pod vag-a... Temperatura na fis-ie była 7 st. Klimatyzacje włączyłem na "LO"... Wychodzi no to, że jest za małe ciśnienie w układzie klimatyzacji. Czyli nieszczelność, czy może za mało czynnika mi nabili? Bo jakby była nieszczelność to chyba by zeszło całkowicie ciśnienie, czy się mylę?

8Lmf4Yx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie masz dobre tylko pewnie za długo jeździłeś bez czynnika i sprężarka się zatarła , sprawdź czy sprzęgło nie jest zerwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna w końcu zlokalizowana... Zerwane sprzęgło zrywne kompresora - śrubka na środku koła pasowego stoi w miejscu... Przestudiuję wątek na forum związany z jego naprawą i podejmę takowe próby, a czy się uda to... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarznieta sprezarka, do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tak podsumowując... Wymienić sprężarkę i dalej co?? Dławik i osuszacz też? Układ do płukania? Tzn jest on płukany przez maszynę boscha podczas nabijania klimy, czy inaczej to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev dlaczego nic innego? Doczytałem że po zatarciu sprężarki trzeba też wymienić dławik, osuszacz, płukanie układu itd... A jak wygląda sytuacja ze skraplaczem? Też jest bezwzględnie do wymiany? Czy można go zostawić, bo niedawno został przecież założony nowy...

-Lumia 920-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...