Skocz do zawartości
IGNOROWANY

malowanie szarych elemetow w kolor karoserii


gryzlimd1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. Mianowicie chodzi mi o pomalowanie dolnych szarych plastików których nie mam w kolorze. Widziałem u znajomego jak pomalowal i szczeze fajnie wyglada tylko ze widac różnicę. Moze nie duza ta roznica ale jak dla mnie jest widoczna. Czy moglibyście pomoc mi i oposac krok po kroku zeby to lepiej wyszło ? Czy nie darady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki kolor.

Farba dochodzi też do siebie po czasie.

Natomiast warto walnąć polerkę sąsiednich elementów. Często lakier zwłaszcza w dolnych częściach nadwozia jest w opłakanym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki kolor.

Farba dochodzi też do siebie po czasie.

Natomiast warto walnąć polerkę sąsiednich elementów. Często lakier zwłaszcza w dolnych częściach nadwozia jest w opłakanym stanie

kolego a pomożesz mi odnaleźć temat na forum jak zdemontować te dolne listwy, ktore nie są w kolorze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział Warsztat-Zrób to sam

A próbował ktoś malować te listwy farbą gumową?

W internecie ogłaszają się firmy które mieszają taką farbę pod wybrany kolor.

Plus rozwiązania taki, że w zasadzie nie trzeba demontować listw, no i samemu można pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie ty listew to powiem Ci że oddawałem ostatnio do lakierowania w kolor.
Wyglądało to tak że lakiernik najpierw oczyścił plastiki,następne (chyba) lekko zmatowił,podał podkład,podał kolor(dwie warstwy w odstępie czasu) a na koniec bezbarwny.

Malowanie było utwardzane temperaturą-piec ? albo coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie ty listew to powiem Ci że oddawałem ostatnio do lakierowania w kolor.

Wyglądało to tak że lakiernik najpierw oczyścił plastiki,następne (chyba) lekko zmatowił,podał podkład,podał kolor(dwie warstwy w odstępie czasu) a na koniec bezbarwny.

Malowanie było utwardzane temperaturą-piec ? albo coś takiego.

jaki koszt takiej zabawy :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przed dylematem co zrobić z tymi dolnymi dokładkami plastikowymi czy malować je pod kolor czy kupić używane dokładki lakierowane do malowania ;)

Byłem ostatnio u lakiernika i powiedział że nie nie da rady pomalować tych plastikowych dokładek bo farba nie będzie trzymać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj lakiernik twierdzi ze jest w stanie mi to pomalowac, ale ja boje sie o trwalosc tego malowania. wymyslilem doly nie pod kolor nadwozia (srebrny) tylko czarny polpolysk. razem z tylnym zderzakiem i dokladka przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne matowanie chodź i tak nie ma bata ze nie zacznie odpryskiać z czasem, przerabiane przez majstra jak byłem na praktykach, jest jeszcze podklad do plastiku który sie "wrzera" i wtedy na niego kolor i klar ale to juz musisz znaleść dobrego lakierniku bo jeśli ci jakiś Powiedział ze sie nie da to szkoda gadać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomalowałem zwykłym sprayem czarnym i na to bezbarwny.

Listwy miałem szare i one są właśnie malowane.Wystarczyło zmatowić i pomalować.

Odkręcałem przednią dokładkę oraz progowe, tył malowałem bez odkręcania.

Listwy pomalowane ponad 2 lata i nic nie schodzi.

Koledze też malowałem bez odkręcania niczego, tylko dobrze oklejone i też się trzyma

Lakiernik powiedział 1000zł[emoji79]

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malował jakiś posiadacz srebrnej budy, doły na czarno? potrzebuję zobaczyć jak to wygląda ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad kupnem listew progowych lakierowanych do malowania koszt nie jest duży 100zł za 2 sztuki plus malowanie ale mam większą pewność że będzie się lakier trzymał na tych lakierowanych listwach progowych.

Jeśli chodzi o szare dokładki zderzaków to i tak nie będę się z tym bawił bo i tak wlatują nowe zderzaki z dokładkami w kolorze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie niewyrazne, zobacz sobie na wlepke tam bedzie twój kod lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam ten sam kłopot , byłem u takiego najlepszego lakiernika co ma komorę i lakieruje niezłe fury to powiedział mi 1250zł za przedni zderzak cały i wszystkie szare doły w około , nie wiem ale wydaje mi się że trochę drogo lakier mam LY7Q więc jeden z trudniejszych do dobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Panowie nie popadać w panikę .Szukajcie fachowca z pasją .To że ma komorę i zaje..sty warsztat nie świadczy o jego profesjonalizmie. Mam Lakier LYQ7 (fakt trudny) gość malował dokladki i zderzaki w dużym murowanym pomieszczeniu.Efekt po trzech latach . No co trzyma . I lepiej trzyma niż ten co malował budę całą w komorz e i był zaje..sty na autocasco . Więcej wiary w siebie w szukaniu. Może oddać po wyszukaniu koledze z forum (pasjonatowi - chociaż każdy tak ma na swoim logo ).JA zaufałem obecnie dwóm kolegom i narazie nie żałuję - robota w trakcie. A tak poza tematem Kolegom odpowiadającym szukaj użyj tego tamtego ------------ oj pamiętam niektórych jak zaczynali ich też koledzy olewali pisząc szukaj . Pomagajmy sobie a szukaj mówmy w czasie zabawy ze swoimi zwierzakami - przednia zabawa zwłaszcza z kijkiem lub piłką . Pozdrawiam PASJONATÓW no i moderatorów też . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...