Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o KATA


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po wymianie tłumików samochód nadal jest trochę za głośny, kupiłem go bez kata wiec pewnie tu jest przyczyna. Czy można kupić używanego i dołożyć go? Nowy trochę kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale nie masz gwarancji, że kupujesz sprawny - moze być wypalony który będzie głośny albo może zamulić Ci auto jak będzie przytkany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycinałem kata i w jego miejsce dałem tłumik przelotowy. Nie było różnicy w dźwięku . Zobacz w jakim stanie masz plecionkę i pozostałe tłumiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nadal masz gdzies nieszczelnosc ja nie mam kata a sama pusta puszczke i dziwek jest metaliczny przez to wyższych obrotach :angry: ale nie moge powiedzieć ze jest głośno :) Montowanie kata zeby wyciszyć układ troche słabe rozwiazanie wg. mnie jak wszyscy sie ich pozbywaja, silnik ma bez niego lzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żeby nie zakładać nowego tematu , jak wytnę kata w AHU to zostawić pustą puszkę czy wspawać w puszkę rurkę ?? jaki będą plusy i minusy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak wytnę kata w AHU to zostawić pustą puszkę czy wspawać w puszkę rurkę ??

wspawac w puszke rurke bo bedzie brzeczalo w wydechu, nie mowiec ze przeplyw bedzie do duszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat, jaki kupić żeby wyciszyć dźwięk ? jakiś ori ? nie ori ? co polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiasz coś takiego : http://allegro.pl/katalizator-zwezka-tlumik-strumienica-hit-nowosc-i5007470847.html

wspawasz to w miejsce katalizatora i będzie git, żadnego brzęczenia i wydech powinien się wyciszyć przez to zwężenie.

dodatkowo sprawdź w jakim stanie jest złącze elastyczne (plecionka), bo może warto to wymienić razem z tym tłumikiem. polecam plecionki firmy fischer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę wyciszyć ten dźwięk :) myślałem, żeby wstawić normalny katalizator, ale cena też odstrasza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie interesuje lekkie wyciszenie tłumika ale u mnie skończy się na wymianie całości od początku do końca. Środkowy i końcowy mam przegnity (jeszcze oryginał). Ja zaryzykuje i kupie ten z linku. Ze 3-4 lata powinien wytrzymać przy moich przebiegach.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem środkowy i końcowy, też dawały o sobie znać :) wyciszył się, ale nie do końca :) jak wytrzyma 4 lata to byłbym zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BF nie wiem czy o tym Ci pisałem, tak się zastanawiałem czy będziesz tym zainteresowany bo również mam taki w ofercie, to przelotowy dedykowany tłumiczek który zastępuje kata ale jest wzachowanej formie jak OEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...