kontrolka ustawienia świateł mijania

kpikula

Zapala się kontrolka ustawienia świateł , nawet kiedy nie mam włączonych świateł

Jak myślicie dlaczego tak się dzieję ?

Kontrolka ustawienia świateł?

http://images68.fotosik.pl/35/4dd85ea76695850agen.jpgo Tym mówisz?

Edytowane przez dynamiquedci

Masz bład od samopoziomu xenon , podepnij kompa i sprawdz błedy w 55 xenon .

Masz bład od samopoziomu xenon , podepnij kompa i sprawdz błedy w 55 xenon .

czy samo skasowanie błędu pomoże ?

Może mam jakąś usterke na samopoziomu ?

Nie wiadomo jakie masz błedy , podepniesz kompa skasuj i sprawdz czy bład powraca ( wklej tu opis )

tu masz PROCEDURE NASTWAWÓW : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/295265-procedura-poziomowanie-reflektorow-xenon-bixenon/#entry4218893

Dzięki , jutro spróbuje podpiąć komputer i zobaczymy czy pomogło , jeszcze raz dzięki .

Co ciekawe światła ustawiają się od razu po włączeniu , a kontrolka zapala się póżniej w czasie jazdy .

Jednak mam chyba usterkę komputer wyświetla mi ;

Adres 55: Zasięg xenonów Plik etykiet: 4Z7-907-357.lbl
Oznaczenie elementu: 4Z7 907 357
Komponent: dynamische LWR D09
Kodowanie: 00060
Kod serwisu: WSC 63351
VCID: 040C1F803E8A
Znaleziono 1 błąd:
00776 - Czujnik układu poziomowania pojazdu - przedni lewy (G78)
31-00 - Przerwa / zwarcie z masą
W którym miejscu jest ten czujnik ? w warunkach domowych jestem w stanie to zrobić ? , może ktoś podpowie i czy da radę go naprawić czy trzeba nowy ?

Czujnik mocowany jest do dolnego przedniego wahacza przedniego lewego koła. Po zdjęciu koła napewno go zobaczysz. Zacznij od przeczyszczenia kostki i potraktowania jej contaktem. Wykasuj błąd i zobacz czy powraca.

Mam pytanie - czy na działanie w/w wymienionego czujnika lub czujnika przy tylnej osi(8E0 907 503) może mieć wpływ prędkość samochodu w danym momencie? Ostatnio, dwa razy z rzędu, po przekroczeniu prędkości 120 km/h, zapaliła mi się kontrolka układu samopoziomowania ksenonów. Niestety, ksenony przestały się poziomować, a najciekawsze jest to, że po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu kontrolka się nie pojawiła. Nie mam możliwości w chwili obecnej podłączyć vag'a, a z drugiej strony wątpliwe jest czy będzie pokazywał błąd skoro na fis'ie to ostrzeżenie sie już nie wyświetla (no chyba, że coś sie zapisało w pamięci). Prośba - doradcie coś, bo ja jestem zielony w tej materii.

Tak, dokładnie taka kontrolka mi się wyświetla. Lusterko mam standardowe; kontrolka mi się zapala tylko przy wyższej prędkości tak jak wspomniałem wcześniej, świeci się cały czas aż do momentu wyłączenia zapłonu, po ponownym załączeniu zapłonu się nie pojawia już.

• Pomoc techniczna 1

Tylko czy jest sens, skoro po wyłączeniu zapłonu kontrolka znika (chodzi mi oto, czy po podpięciu vag'a taki tymczasowy bład też sie da wyłapać).

Czujnik zdemontowałem wyczyściłem , nawet dostałem się do środka [ trochę brudu było ] , Ale jako takiej widocznej usterki nie znalazłem .

Plus mojej naprawy jak na razie taki że ksenony poziomują się i kontrolka też znikła , zobaczymy jutro w czasie jazdy .

Jutro pierwsze testy w czasie jazdy

Efekt taki jak z 80% czujników. Sztuka w tym aby je rozebrać i nie zniszczyć.

Efekt taki jak z 80% czujników. Sztuka w tym aby je rozebrać i nie zniszczyć.

Niestety kontrolka włącza się po przejechaniu około 4 km ,

Czy jest jakiś 100% sposób na sprawdzenie czujnika , niechciałbym inwestować 200zł w czujnik nie mając pewności usterki czujnika ..