Skocz do zawartości
IGNOROWANY

obroty po uruchomieniu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam mały problem po uruchomieniu zimnego silnika. Otóż skaczą trochę obroty. Zdarza się to wyłącznie po pierwszym uruchomieniu po nocy. Po kolejnym uruchomieniu nie ma tego objawu. Spotkał się ktoś z czymś podobnym ? poniżej link do filmu obrazującego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to sprawdził bym błędy (sprawdzić, usunąć te co były i ponownie sprawdzić następnego dnia - żeby czasem nie sugerować się starymi błędami). Przeczyścił i zaadaptowałbym przepustnicę, sprawdziłbym czy odma cała, czy nie ma nieszczelności, przewody, świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie powraca jeden błąd, a mianowicie:

17746 Czujnik położenia wałka rozrządu strona 1 - przerwa/zwarcie do plusa brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
Czy to może być uszkodzony czujnik wałka rozrządu ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo . tylko tyle ze nie ma żadnego błedu. myśłicie ze też czujnik położenia wałka padł? \

Kable i swiece nowe, przepustnica czysta ,adaptowana,

odma cała,nowa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli by padł czujnik VAg by ci to powiedział :) odłącz mu przepływkę przed odpaleniem i zobacz czy pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak jak z rana po odpaleniu obraty skaczą tak jak na filmiku to silnik jest mułowaty. a jak normalnie obroty sa na 1200obr to silnik jest żwawszy.


Odłaczenie przepływki nic nie da bo te obraty nie skacze mi codziennie tylko raz na jakiś czas. Np dzis cały dzień było dobrze a jutro np bedą już skakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podejrzenie luzu łańcucha rozrządu walków czego znakiem może być wyskakujący błąd. Autko czasem wydaje się pracować jak diesel. Ale ta teoria potwierdzi się bądź wykluczy po wizycie u mechaniora.


Wczoraj został wymieniony czujnik walka (Halla) i wygląda na to że rozwiązało to problem. Obroty na razie nie skaczą oraz błąd się nie pokazuje.


wymiana czujnika położenia wałka rozrządu rozwiązała problem z niepowracającym błedem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...