Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieszczęsne zawieszenie


arek974

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy kupiłem auto z zawieszeniem 1BE , OYK,OJG ,problem w tym że jak dla mnie jest za twarde i nisko stoi ,poradzcie jak go przywrócić do normalności ,jakie amory -czy musze je wymieniać i sprężyny ,auto jak w profilu koła 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BE jest bardzo komfortowe w porównianiu do 1BV ;) ale jak masz BEXA w quattro to lepiej zapolowac na jakiś "mądry" gwint, auto będzie dalej dobrze wyglądało, dobrze się prowadziło i komfort zostanie na przyzwoitym poziomie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po dokładnym rozkodowaniu Vin wychodzi że jest to zawieszenie sportowe ,na wlepce jest 1BE ,ale jest naprawde niskie 63 cm na oponie 16 i komfortu to ja tam niestety nie widze ,może zbyt krótko jeszcze nim jeżdże (ok tygodnia ) zobaczymy , ale chyba rozejże się za standartem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki jest orientacyjny koszt wymiany całego zawieszenia? Chodzi o części + robocizna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amortyzatory + wahacze(ori lem) + robocizna =3000-3200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za LMa 2500zł czesciami i robota mozna ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość uważa że 1BE jest jeszcze za mało precyzyjne i minimum to 1BV ale jak Ci zależało na komforcie to po co Audi kupowałeś? Nawet 1BA jest dość twardym zawiasem (choć i tak większość mówi że to ponton). Trzeba było celować w jakiegoś francuza. Audi fajnie i precyzyjnie się prowadzą ale kosztem komfortu. 1BE, Twój silnik i napęd to marzenie wielu na tym forum więc nie szukaj dziury w całym tylko się przyzwyczaj do jazdy tym autkiem. Na prawdę da Ci wiele przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kropki na springach.

możliwe ze juz ktoś przy nich grzebał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem 1BV po zmianie na 1BA różnica kolosalna na komfort z precyzją prowadzenia na minus ale już się przyzwyczaiłem i nie wrócił bym na 1BV. Radość z 1BV miałem tylko na autostradach i na s-kach na co dzień dramat nie ten kraj, nie te drogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dobrze, że jeździsz na 16" i w miarę normalnym profilu, na 17" jeżdżenie po innych drogach niż nowe czuć we wnętrznościach :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie kolego " siemamcz " pocieszyłeś ,właśnie mam takie samo odczucie na równym asfalcie jest bajka trzyma się jak przyklejony ,a po mieście horror ,chyba przymierze się do 1BA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim.

Historia zaczyna się o tego że moja audi była trochę wysoko a cenię sobie wygląd i postanowiłem wymienić zawieszenie na S-line .

Zawieszenie kupiłem i odstawiłem do majstra na wymianę oczywiście nie zadowoliło mnie to bo była dalej za wysoko, po jakimś miesiącu poleciałem spr. zbieżność a tu mechanik do mnie że, prawe koło z tyłu wystaje 2 cm bardziej niż to drugie koło na tej samej osi .... :kwasny:

Wiadome jest to że jak pojade do typa co zakładał zawieszenie to się wyprze wszystkiego i teraz pytanie co z tym zrobić ?(Wymieniane było wszystko amorki, sprężynki, i wszystkie wahacze itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem co ma wymiana amora do tego że koło wystaje 2 cm. Że niby jak to przestawił? Robiłeś wcześniej zbieżność, jeśli tak i masz kwit to jedź do typa i niech robi. A może był dzwon???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwona nie było na 100%, auto było spr. miernikiem i wszystko cacy


Dzwona nie było na 100%, auto było spr. miernikiem i wszystko cacy

Wymieniałem też piastę na tej stronie może różni się od drugiej?


Dzwona nie było na 100%, auto było spr. miernikiem i wszystko cacy


Dzwona nie było na 100%, auto było spr. miernikiem i wszystko cacy

Wymieniałem też piastę na tej stronie może różni się od drugiej?

A może jest regulacja tylnej belki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie kolego " siemamcz " pocieszyłeś ,właśnie mam takie samo odczucie na równym asfalcie jest bajka trzyma się jak przyklejony ,a po mieście horror ,chyba przymierze się do 1BA .

Kolego sprężyny kupiłem oryginalne z 1ba z przelotem 140 tyś. w kategoriach wagowych dokładnie pod moje auto a amorki nowe bilsteina, zamienniki do zawieszenia 1ba. Nowe gumy dolne, górne, osłony i odboje i jest bardzo dobrze jak na moje potrzeby i odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...