Skocz do zawartości
IGNOROWANY

lpg a podniesienie mocy


Magicbattle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. nosze sie z zamiarem podniesienia mocy w moim aeb na 180KM. mam instalacje gazowa w aucie od 2007 roku. komp kme diego reduktor kme silver miedz 6mm wtryski regfasty. czy ten zestaw uciagnie 180KM na luzie?? teraz z instalka nie mam najmniejszych problemów.

czy bede musial wymieniac jakies graty?? prawdopodobnie wleci ori komp od 1.8T 180KM. czy pozniej ewentualnie ustawienie mapy gazowej czy to samo sie ustawi po mapie beny?? sonde z tego co wiem mam nie podpieta pod ster. gazu


nic panowie sie nie wypowiecie. Cwiara gadaj co i jak bo pewnie do Ciebie pozniej na regulacje bym do wro podlecial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw co masz powinien uciagnać 180 km, tylko jesli zamierzasz wrzucac kompa ajl to jest prawdopodobieństwo że będzie zapętlał wtryski benzynowe a co za tym idzie będzie tez problem z ustawieniem lpg w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi to troche rozjasnic bo sprawy zapentlonych wtryskow sa dla mnie obce nie lubie sie w to bawic. co i jak bym musial zrobic. komp bedzie z ajl-a nie chce zadnych programow tylko stabilny soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja, i pewnie zmiana średnicy dysz żeby przeciwdziałać zapętlaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 180 KM pętli wtryski Pb. Nie ustawisz gazu na tym sterowniku. Jako takim rozwiązaniem jest tylko obniżenie max. obciążenia na gazie do granicy zapętlenia. Powyżej tej wartości będziesz jeździł niestety na Pb. KME Silwer nie uciągnie 180 KM, będą problemy z grzaniem gazu w zimie oraz dużymi przyrostami ciśnienia na cut off. Spadki ciśnienia też stoją pod znakiem zapytania - trzeba sprawdzić, zależy od egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lam sie trzeba sprawdzic jak bedzie, silver powinien dac rade, wtryski benz. Moga sie zapetlac ale pewnie w ok. 6 tys. Takze moze nie byc tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver ledwie ciągnie 150KM.

Do 180KM to gold oraz zmiana miedzi na fi8 i chyba wtedy wielozawór też trzeba zmienić, bo inaczej będziesz miał znaczne spadki ciśnienia na bucie i czas LPG będzie znacznie się rozjeżdżał z PB przez co zapętlanie murowane.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver ledwie ciągnie 150KM.

Do 180KM to gold oraz zmiana miedzi na fi8 i chyba wtedy wielozawór też trzeba zmienić, bo inaczej będziesz miał znaczne spadki ciśnienia na bucie i czas LPG będzie znacznie się rozjeżdżał z PB przez co zapętlanie murowane.

To teraz co jest napisane jest sprzeczne z tym co mi odpowiedziano na mojego posta,oczywiscie dotyczy to przewodów i reduktora

....i bądz tu mądry :grin:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/295976-czy-na-przewodach-lpg-6mm-pociagnie-180-km/

Też myślałem o ori komp AJL a tu zapętlanie :facepalm:

Edytowane przez cube75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie mam u siebie KME DIEGO G3 i mam 180kucy w 1.8t ANB i daje rady spokojnie wtryski magic od załozenia instalacji mineło ponad 2lata 80tyś i zadnego problemu ani jednej regulacji a jeszcze co do spalania to rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz reduktor kolego?? moze kolo lutego zaryzykuje i wstawie kompa z AJLa. pozniej tylko zmiana map gazowych tak czy samo sie ustawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam KME RED1 i naprawde smigam ale teraz napewno są lepsze i wydajniejsze ale też duzo zalezy od gazownika bo jak nieumie to nawet butle ci zle zamontuje w kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli po wymianie kompa jechac do gazownika zeby ustawil mapy na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak niewiem jak robią inni ale ja jezdziłem z gazownikiem po montazu i on ustawiał jakieś mapy podczas jazdy a nie wgrywał gotowe


jeszcze jedno odnosnie tej butli wiem ze ma być tak zamontowana ze przy bucie ma poziom gazu wzrastać a nie brakować go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak niewiem jak robią inni ale ja jezdziłem z gazownikiem po montazu i on ustawiał jakieś mapy podczas jazdy a nie wgrywał gotowe

jeszcze jedno odnosnie tej butli wiem ze ma być tak zamontowana ze przy bucie ma poziom gazu wzrastać a nie brakować go

Gotowej nie wgrywają ;) leniwi po prostu robią autokalibrację i resztę mają w d....

Z butlą, krótko mówiąc wielozawór w butli ma być "od strony zderzaka" zamontowany (jak patrzysz pod dekiel w butli), i wtedy przy małej ilości nie będzie przełączał się na PB, ale niestety większość montuje odwrotnie, bo im łatwiej... ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiedzą, co się dzieje w butli przy przyspieszaniu... ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...