Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tylnego łożyska A4 B8


LESZEK 1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie czy miał ktoś okazje wymieniać łożysko w tylnym kole.Z tego co się orjęntuje to łożysko jest razem z piastka i czy po wymianie widać jest z zewnątrz ze zostało wymienione?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem z przodu, samo łożysko, nie było konieczności wymiany piasty - można je z niej wyciągnąć

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu zapytam, czy przednie łożysko jest takie same z prawej i lewej strony? tzn ten sam numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu zapytam, czy przednie łożysko jest takie same z prawej i lewej strony? tzn ten sam numer?

Tak, to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy bedziesz wymieniac łożysko sprawdz bicie promieniowe piasty

jest to wazne podczas montażu nowej tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie było związane z tym że oddałem samochód do mechanika na wymianę łożyska w tylnym kole.Pokazywał mi na rysunku technicznym jak te łożysko wygląda i wywnioskowałem że jest ono razem z piastą.Po odebraniu auta przez jakiś czas było niby ok ale po jakimś czasie znowu zaczeły dochodzic dziwne odgłosy z tyłu.Zdjęłem kołpak i zobaczyłem tylko nowa śrubę a piastka jest nadał stara i zardzewiała.I tak sobie myśle czy aby mnie nie oszukał czy mam jechac do niego z reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze wymienił Ci tylko łożysko..

ile zapłaciłeś za część (łożysko) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że w ASO wymiana tylnego łożyska w allroad kosztuje duuuużo. Trchę mnie zdoili i to ze zniżkami. No ale roboty jest dużo więcej w quattro.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna sruba wiecej, to duzo ?

jedna sruba wiecej, to duzo ?

Nie znam się na tym tylko bazuję na tym co mi powiedziano, że ze względu na napęd trzeba demontować to i tamto, a nie prosto zdjąć koło i wymienić łożysko. Nie sądzę żeby to była jedna śrubka, ale skoro się na tym znasz to mnie może nacięli.

Wyminili łożysko koła. Demontaż i montaż obudowy łożyska, łożysko koła jezdnego wymiana, piasta koła z łożyskiem wymontowanie i zamontowanie, geometria. To mam na fakturze. Możesz wykazać tą różnicę jednej śrubki ? Będę wiedział na przyszłość.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Q musisz zdjąc całą zwrotnice, po półoś przeszkadza w demontazu łożyska z piastą

stąd ta róznica do oski, roboty porównywalnie jest mniej o jakies 30 minut w osce jak w Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Q musisz zdjąc całą zwrotnice, po półoś przeszkadza w demontazu łożyska z piastą

stąd ta róznica do oski, roboty porównywalnie jest mniej o jakies 30 minut w osce jak w Q

Dzięki Dev. W ASO to pewnie się z tych 30 minut godzina robi dodatkowo. w sumie zabuliłem z robocizną częścią i geometrią ok. 900 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Sprawdziłem fakturę i jest dziewiątka z przodu ale to prawie tysiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena z łozyskiem nie jest najgorsza jak na ASO

ciekawy jestem jakie dali łożysko....

a mozesz wrzucic scan tej faktury ?

chciałem zerknąc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena z łozyskiem nie jest najgorsza jak na ASO

ciekawy jestem jakie dali łożysko....

a mozesz wrzucic scan tej faktury ?

chciałem zerknąc....

Skana Ci nie rzucę ale podam numer łożyska 4H0498625A za 776 brutto. Reszta robocizna z duużym upustem. Na łożysko też był. Przepraszam bo geometria jest doliczona osobno i wynosi 166 zł. Kurna musiałem iść do garażu żeby to z auta wyciągnąć. Tak że razem z geometrią wyszło 1160 zyla. Robiłem jeszcze ten sprysk i dlatego troszkę namieszałem z głowy czyli nikąd.

Pozdrawiam

vvalery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łozysko w aftermarkecie mozna kupic za max 250zł

ale za robocizne policzyli bardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łozysko w aftermarkecie mozna kupic za max 250zł

ale za robocizne policzyli bardzo mało

To po starej znajomości. Chłopaki z vw przeszli do audi a z nimi znam się ładnych parę lat. Przysługa za przysługę można by rzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod pytanie, da się wymienić samo łożysko ale na tyle ? Czy musze wymieniac całą piastę ?

Jakies konkretne wymiary łożyska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod pytanie, da się wymienić samo łożysko ale na tyle ? Czy musze wymieniac całą piastę ?

Jakies konkretne wymiary łożyska?

Przecież masz napisany numer 4 posty wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...