Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AWA B6 problem z odpalaniem oraz nierówna praca silnika - rozwiązanie


maliniakmm

Rekomendowane odpowiedzi

od dłuższego czasu miałem problem z nierówną pracą silnika oraz problem z odpalaniem na zimnym i ciepłym silniku .

rozwiązanie pierwszego problemu - jeden z wtrysków padł,

drugi problem - nowy aku okazał się rozładowany - wystarczyło 15h pod prostownikiem.

teraz autko śmiga aż miło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze miałem już wcześniej wymieniane 2 wtryski , więc wiedziałem jak zachowuje się auto z tą dolegliwością , a po drugie diagnoza błędów - błąd związany z 3-cylindrem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam 2,0 alt autko i mam taki problem że jak silnik po przejechaniu kilkunastu km i zgaszeniu mam problem z odpaleniem. Po 10s dudłania odpala i zapala mi się kontrolka EPC . Jak silnik ostygnie wszystko jest Ok. Może ktoś pomóc z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozwiązałes moze problem z odpalaniem i kontrolką epc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wczoraj podobnie zrobiłem w trasie z 60km , auto postało z godzinę chcę odpalić a tu kręce i nie idzie , odpalilło może za 3 razem dobra jakos powoli zajechałem spowrotem do domu. Cały czas się paliła właśnie EPC . Podpiełem pod VAG no i wyskoczyły błędy :

16514 Sonda lambda obwód (strona 1 czujnik 1)
zwarcie do innego wyjścia
16706 Czujnik obrotów silnika - brak sygnału
obwód przerwany

Po skasowaniu próbowałem odpalić z 5 razy i nic. Dzisiaj rano znowu podłączyłem pod komputer i był tylko błąd 16706. Skasowałem no i auto odpaliło normalnie i nie ma kontrolki. Trochę to dziwne , mieliście podobnie? Chciałem sprawdzić ten czujnik ale z góry raczej nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...