Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak świateł mijania i drogowych


jacek30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,potrzebuję pomocy i ja i nasza "babcia" (audi A4,1.6,98r) Jako nowy użytkownik panoszący się na koncie męża pozdrawiam wszystkich. Problem dotyczy świateł a zasadzie ich braku,tzn czasem się zapalają i po chwili jazdy gasną. Chodzi oczywiście i światła mijania i drogowe.Postojówki są ok.Mąż wpadł na weekend i nie bardzo miał czas w sobote jaki kolwiek elektryk zająć się tym.Mąż pojechał,przed wyjazdem powiedział tylko żebym spróbowała znaleźć gdzieś "pająka,pajączka" bo to będzie chyba to.Bezpieczniki w razie czego wymienił,kontrolka od świateł na desce się pali.I teraz moje pytanie: gdzie mogę najszybciej tego "pająka" dostać,jak to wygląda i jaką to ma fachową nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o mniej chaotyczny opis problemu bo aż oczy bolą jak się to czyta,

Brak świateł. -> Jedna z wielu możliwych przyczyn to zabrudzone styki manetki/pająka.

W A4 B5 nie ma przekaźnika świateł. Prąd płynie bezpośrednio z akumulatora do stacyjki a dalej do manetki. Z niej do bezpieczników i dalej do świateł. W przypadku posiadania pełnego fisa jest jeszcze przekaźnik sprawdzania spalonej żarówki pomiędzy bezpiecznikiem a żarówkami. Tyle w temacie.

Pająk = manetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pająk jak jest uszkodzony to najczęściej mijania działają a drogowe wysiadają. Zobacz czy na włączonym zapłonie jak uruchomisz przełącznikiem mijania/drogowe czy się świecą, a następnie odpal auto i sprawdź czy mijania/drogowe świecą. Ewentualnie jak nie będą świecić poruszaj kluczykiem i powinny zadziałać - jeśli zadziałają to wina kostki stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem... przed chwilą odpaliłem auto włączam światła a tu zdziwienie... pozycyjne są a mijania i drogowych nie ma, bezpieczniki sprawdziłem żarówki również... pamiętam, że w audi 80 b3 miałem podobny problem mijania nie było ale jak dobrze ustawiłem włącznik świateł to się zapalały w A4 też tak próbowałem ale lipa, jutro będę coś próbował porobić przy tym ale jak ktoś jeszcze by miał jakiś pomysł to bardzo proszę o pomoc :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy taki problem w Audi a4 b6 2004r 1.9 tdi brak swiateł mijania i drogowych postojówki są drogowe na blincie tez czy winny będzie włacznik świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy czy ktoś w końcu rozstrzygnął problem z brakiem świateł mijania i drogowych w A4 B5 też mam ten problem w niedzielę straciłem światła mijania i drogowe sprawdziłem bezpieczniki i żarówki wszystko jest ok styki przy pająku też czyściłem czy to może być manetka świateł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązywałem Wam już kilka postów wyżej.

Czyści się styki a nie piny. STYKI. te blaszki wewnątrz pająka ;)


Poza tym co sprawdziłeś z bezpiecznikami? Czy są? Czy nie przepalone? A napięcie do nich dochodzi? No pewnie nie, wyżej pisałem jak i którędy płynie prąd.

Nie dochodzi na żarówki, sprawdzasz czy dochodzi na bezpieczniki, nie dochodzi tam to sprawdzasz manetkę, nie ma na manetce to bierzesz się za stacyjkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...