Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie końcówki na wydech?


pacos

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w aucie jak i chyba w każdym v6 i 1.8T są dwie dość wąskie rurki widoczne w dokładce tylnej. Chciałbym uzyskać taki efekt mniej więcej jak w tej borze https://www.youtube.com/watch?v=FWfnk51QSZw co w takim wypadku powinienem kupić, żeby obyło się bez wymiany tylnego tłumika?

Jeszcze jedno pytanie - mam wrażenie, że ten końcowy wydech jest nisko - na pewno niżej niż w tej borze i wydaje mi się, że wygląda jakby to miało być, u Was nie wygląda to też tak jakby był zbyt nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na allegro różnego typu koncówki na wydech, przykręcane na śrubki.

kupujesz 2 i ogień :D

Ja tak zrobiłem u siebie i wygląda +- jak w tym VW (tylko nie jakieś wielkie z jakimiś turbo wkładkami w tej końcówce)

tylko polecam przyspawać te końcówki, nie przykręcać na te śrubki bo je widać.

A ładny spaw od tyłu i masz efekt spoko :decayed:


A co do tej wysokości to u mnie w 1.8T też mam niżej niż w tej borze. Ale myśle że to kwestia podciągnięcia ostatniego tłumika do góry na jakiejś sprężynie czy coś ;)

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszke czasu szukałem końcówki do wydechu i różne przymierzałem w różnych sklepach ale najbardziej dopasowana była ta o nr."J 94704" http://www.c-t-s.pl/products.php?cat=20&page=3 z tej hurtowni,na zdjęciu wygląda tak sobie ale w rzeczywistości jest dobrej jakości i ma u góry mały napis jak tak końcówka na samym dole z tej strony.Tylko tak jak kolega napisał wyżej,trzeba przyspawać po widać niestety śrubki tak jak u mnie :( aha cena 40zł/sztuka.

Edytowane przez cube75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elthlw2s.jpg

ja mam dokładnie coś takiego (63mm średnicy, 150mm dł), z tym że wziąłem drewienko zeby weszło do środka, postawiłem koncówke i młotkiem za pomoca tego drewienka wybiłem z środka to coś co tam jest, bo jest to bez sensu :decayed:

i mam po prostu samą końcówke "chromowaną" ze stali nierdzewnej i nawet fajnie to wygląda :)


Oczywiście musiałem uciąć ori wydech, zeby był tylko na początku tej końcówki, i wymierzyłem tak żeby te nakłądki wystawały tyle samo co Ori

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszke czasu szukałem końcówki do wydechu i różne przymierzałem w różnych sklepach ale najbardziej dopasowana była ta o nr."J 94704" http://www.c-t-s.pl/products.php?cat=20&page=3 z tej hurtowni,na zdjęciu wygląda tak sobie ale w rzeczywistości jest dobrej jakości i ma u góry mały napis jak tak końcówka na samym dole z tej strony.Tylko tak jak kolega napisał wyżej,trzeba przyspawać po widać niestety śrubki tak jak u mnie :( aha cena 40zł/sztuka.

akurat te J 94704 to 60mm, wiec mniejsze niż ori (70mm)

Polecam jak większość forumowiczów ultery n1-90rs.

sorki, myślałem o B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykręcanych końcówek nie polecam. Lepiej wspawać dwie końcówki Ultera fi 40-50. Będą fajnie wyglądały, no i nie dokręcane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec mniejsze niż ori (70mm)

ori napewno nie są 70mm :) bo 63mm koncówka ma luz na wydeszku

Przykręcanych końcówek nie polecam. Lepiej wspawać dwie końcówki Ultera fi 40-50. Będą fajnie wyglądały, no i nie dokręcane.

no właśnie mówie że lepiej jest je przyspawać i bedzie w miare estetycznie :)

a te co podałeś to przecież też są dokręcane

tylko powiedz mi czym różnią się te co podałeś do tych co ja mam (zdjecie wyzej) ??

taka sama końcówka jak i moja ;)

tylko pewnie droższa :)

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić coś podobnego do takiej końcówki? :)

http://allegro.pl/ulter-sport-nx70d-koncowka-ozdobna-nakladka-70mm-i4877264232.html

Sorki ze temat pod tematem Ale piszę z fona, orientuje się ktoś może czy z tej końcówki da się wybić ten środek?

http://allegro.pl/koncowka-tlumika-wydechu-rury-wydechowej-max-60-mm-i4847213108.html?no-rwd=1#tabsContent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, da sie kolego :)

pisałem tak wyżej że w mojej też był taki środek i wziąłem drewienko o srednicy troszke mniejszej niz 60mm zeby Ci do koncówki weszło, postawiłem ja na betonie i młotkiem zacząłem wybijać to z środka :)

u mnie ten środek trzymał się na 4 spawach wiec pusciło bez problemu, nie było obspawane dookoła i w pozostałych myślę żę też nie jest ;)

tylko troche żałuje że moje mają średnice 63mm a nie np 70mm, zawsze to troszke masywniejsze się wydają :decayed:

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy opłaca się montować końcówki tego typu: http://allegro.pl/koncowki-tlumika-chrom-koncowka-1120-na-30-49mm-i4999405709.html

w silniku diesla 1.9 i czy zmienią one delikatnie dźwięk w aucie?? Chće założyć tego typu końcówki gdyż niemiec który miał przede mną auto ociął ori końcówki i nie zaciekawie to wygląda :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :decayed: nie kolego, nie zmienia kompletnie nic w dźwięku :) Chyba że jest jakiś gwizdek w środku to będzie gwizdało :D

Ale od razu Ci powiem, ja założyłem u siebie takie końcówki, z pustym środkiem, jedynie w "chromie" sama koncówka aby estetycznie poprawić wygląd.

Miałby być ze stali nierdzewnej, a teraz Szlak je trafił bo zaczeły mi rdzewieć, krótko mówiąc pojawiły się plamy rdzy. Tak jakby od ciepła czy coś i teraz mam rdze:/ na sezon musze je usunąć i pomyślec nad czymś konkretniejszym bo to się okazało Kiczem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy opłaca się montować końcówki tego typu: http://allegro.pl/koncowki-tlumika-chrom-koncowka-1120-na-30-49mm-i4999405709.html

w silniku diesla 1.9 i czy zmienią one delikatnie dźwięk w aucie?? Chće założyć tego typu końcówki gdyż niemiec który miał przede mną auto ociął ori końcówki i nie zaciekawie to wygląda :P

pozdrawiam

daj że spokój kolego szkoda twojej kasy , dołóż troche i kup coś lepszego bo na tym zaraz purchle powyskakują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy opłaca się montować końcówki tego typu: http://allegro.pl/koncowki-tlumika-chrom-koncowka-1120-na-30-49mm-i4999405709.html

w silniku diesla 1.9 i czy zmienią one delikatnie dźwięk w aucie?? Chće założyć tego typu końcówki gdyż niemiec który miał przede mną auto ociął ori końcówki i nie zaciekawie to wygląda :P

pozdrawiam

daj że spokój kolego szkoda twojej kasy , dołóż troche i kup coś lepszego bo na tym zaraz purchle powyskakują

co w takim bądź razie proponujesz jaką firmę wybrać i ile mniej więcej takie lepsze końcówki będą kosztować? w dieslu wogóle to zdaje egzamin czy mam się w to nie bawić?;>

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dołóż troche i kup coś lepszego bo na tym zaraz purchle powyskakują

no niestety ja sie o tym juz przekonałem :/



w dieslu wogóle to zdaje egzamin czy mam się w to nie bawić?;>

tzn zalezy jaki masz zderzak z tyłu i ogólnie jak Ci wydech idzie.

Bo z tego co wiem w dieslach koniec wydechu jest skierowany do dołu. Zakładając taką końcówke przydało by się a nawet Koniecznością jest aby ona była poziomo, a jesli nie masz wyciecia w zderzaku na wydech i jest schowany tak jakby za zderzakiem i skierowany do dołu możesz mieć z tym problem aby założyć taką końcówke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówki mam obcięte w taki sposób ze 10cm są schowane za zderzakiem, liczyłem że mógłbym zamontować rurki maksymalnie o szerokości 60-63MM bo rurka ma 49mm a przerwa pomiędzy nimi jest około 2cm więc nie było by problemu żeby wystawały kwestia jest tego typu jakiej firmy wybrać i czy za mocno nie usmoli mi zderzaka:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz coś wybrać z półki ultera , są porządnie wykonane i kłopotów z nimi miał nie bedziesz http://new.ulter.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma w b6 4 lata i ani grama rdzy, teraz do b7 też założyłem, zreszta mnóstwo ludzi na forum na ulterki i sobie chwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jakieś gów.no z allegro i mi przyrdzewiały. tzn takie slady sie zrobiły na nich. teraz na wiosne kupie własnie te ultery skoro kazdy chwali tylko ok 670mm te mam 63mm


a który rodzaj masz i który rodzaj wiekszosc poleca?


tyle ich mają ze nie wiem nawet które patrzeć :D

tylko fakt, cenowo sie różnią. ja dałem za swoje po 15zł chyba a tutaj po 100

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 15 to nawet vodki nie kupisz a co dopiero koncówki ;) no zależy jaka cie interesuje czy do wspawania czy inna podwójna pojedyncza średnica typ zderzaka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...