Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z routerem Netia Spot


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu obserwuję problemy z jakością sygnału wifi używając routera Netia Spot. Mam u siebie łącze 100 Mbit i na komputerze stacjonarnym połączonym z routerem kablem wszystko działa bardzo dobrze. Problemy pojawiają się tylko i wyłącznie na urządzeniach korzystających z wifi (telefony, tablet, laptop), a mianowicie w godzinach popołudniowych i wieczornych bardzo kiepsko działa internet (nawet w odległości około 1m od routera). W urządzeniach siła sygnału jest maksymalna, speedtest wskazuje wysoką prędkość transferu, ale wczytywanie stron lub aplikacji takich jak tapatalk działa bardzo długo.

Czy może mi ktoś powiedzieć czym taki stan rzeczy może być wywołany? Czy da się w jakiś sposób tak skonfigurować router aby jakość sygnału była lepsza?

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze miałem to gówno i na drugi dzień już kupiłem drugi.Najlepiej jak kupisz inny router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez dwa lata działał bardzo dobrze. A jaki router kupić pod netię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić kanał radia WIFI na routerze, (np jak masz ustawiony 1 to daj na 10 lub więcej lub odwrotnie, jeśli jest na auto to spróbuj różnych kanałów), możliwe że w twojej okolicy działa kilka routerów i są duże zakłócenia pasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...