Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Symphony I + nowe głośniki przód/tył + wzmacniacz + wygłuszenie. AVANT


skorek11xn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, po nawinięciu już nie małej szpuli kilometrów od kupna auta, stwierdziłem, że nie dam rady dalej męczyć uszu grającymi boczkami i pora wyrzeźbić co nie co w drzwiach. Niestety nie jestem specjalnie zorientowany w temacie, toteż miałbym parę pytań odnośnie car audio do B5 w Avancie. Na pokładzie mam radio Symphony I i z powodów ładnej integracji z całą deską, nie zamierzam się go pozbywać na nic OEM'owego, chociaż na półce mam jakiegoś Pioneera X8600BT... Jeżdżę z pasażerami, więc tył również ma grać, zatem odpada możliwość doinwestowania przodu o dodatkowe 3 stówy i olania tyłu :)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że bez dobrego wygłuszenia mogę sobie co najwyżej w aucie na klarnecie zagrać, zatem temat wygłuszania drzwi pomijamy, ponieważ wygłuszone będą drzwi i z przodu i z tyłu pianką butylową, podwójnie - zewnątrz i wewnątrz. Natomiast co się samego wygłuszania tyczy, to czy ktoś się rzucił na wygłuszanie grodzi, ponieważ drażni mnie jakże urokliwy i pełen wdzięku dźwięk mojej wysokopreżnej jednostki 1.9 TDI... Mam w planach obić całą podłogę, ścianę grodziową, nadkola i bagażnik zatem będzie co targać, nawiasem mówiąc, zdejmował ktoś deskę kokpitu? Poprzedni właściciel zafundował zmiany barwy w środku i troszkę krzywo ją zamontował: +5mm z prawej strony i +3mm za wysoko z lewej strony, kapkę mnie to drażni i jest to mój numer 1 na liście "do poprawki".

Wracając do audio. Nie jestem audiofilem, lubię sobie czasem głośniej muzyki posłuchać, głównie hip-hop, rap, czasem jakiś pop, może i trance(rozstrzał jest, chyba nie pomogłem), ale na codzień audio gra "w tle", ma być miło i przyjemnie. Jestem do bólu praktyczny i na chwilę obecną skrzyni ładować do bagażnika nie chce, może później. Naczytałem się troszkę na tym forum, na stercie innych, pomniejszych o car-audio i innych gratach, zatem koniecznie na przód zestaw odseparowany, z tyłem gorzej, ponieważ chociażby Passeratti ma miejsce na syczki, to naszej A4 fabryka poskąpiła. Zatem na tył albo syczek będzie na głośniku(nie wiem jak to się nazywa, może ktoś pomoże :( ), albo go wyciągne gdzieś na słupek B, albo z tyłu za kanapę (albo w ogóle :) ). Zakładam że trzeba będzie pociagnąć jakieś lepsze kabelki z radia, zatem trzeba to wliczyć w koszta. Co mnie jednak interesuje, to jaki wzmacniacz kupić i jak to do kupy z tym radiem złożyć? Na temat wzmacniaczy jestem goły i tutaj liczę na jak najwięcej pomocy. Nad głośnikami myślałem takowymi - oczywiście 165 na przód i tył:

  • Powerbass S60C
  • Hertz DSK 165.3
  • Hertz ESK 165
  • Morel Maximo 6
  • Focal Auditor R-165S2

Zdaje się, że to różne przedziały cenowe, a co za tym idzie - jakościowe. Nad wzmacniaczem się nie zastanawiałem bo nawet nie wiem jak go dobrać a co dopiero podłączyć. Wiem, że musiałby być żeby to w miarę grało. Po cenach za komplet głośników na parę drzwi można wywnioskować że mam około 450zł, zatem powiedzmy że za 2 zestawy głośników mógłbym dać 900zł, wzmacniacz, no właśnie, ile? 400zł? 500zł? Prosiłbym jeszcze napisać ile mogą dobre kabelki kosztować. Dziękuję wstępnie za konkretne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...