Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie silnika


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Opiszę co mnie niepokoi. Odpalam auto, gdy dodam trochę gazu np 2 tyś obrotów, wezmę nogę z gazu, obroty spadną i zabuja budą przez 5 sekundy. Dziwne to jest uczucie bo wcześniej tego nie było. Obroty stoją równo, nie falują, momentami mam wrażenie że silnik "inaczej" chodzi. Błędów na VAGu nie ma. Co jest grane ? Mechanik powiedział mi że może świeca jakaś padła , możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieca raczej odpada ja mialem 1 sprawna i takich objawów nie bylo a jak sie troche rozgrzeje to tez buja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Opiszę co mnie niepokoi. Odpalam auto, gdy dodam trochę gazu np 2 tyś obrotów, wezmę nogę z gazu, obroty spadną i zabuja budą przez 5 sekundy. Dziwne to jest uczucie bo wcześniej tego nie było. Obroty stoją równo, nie falują, momentami mam wrażenie że silnik "inaczej" chodzi. Błędów na VAGu nie ma. Co jest grane ? Mechanik powiedział mi że może świeca jakaś padła , możliwe ?

dwumasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Opiszę co mnie niepokoi. Odpalam auto, gdy dodam trochę gazu np 2 tyś obrotów, wezmę nogę z gazu, obroty spadną i zabuja budą przez 5 sekundy. Dziwne to jest uczucie bo wcześniej tego nie było. Obroty stoją równo, nie falują, momentami mam wrażenie że silnik "inaczej" chodzi. Błędów na VAGu nie ma. Co jest grane ? Mechanik powiedział mi że może świeca jakaś padła , możliwe ?

dwumasa

raczej nie bo to nie robi mi cały czas

swieca raczej odpada ja mialem 1 sprawna i takich objawów nie bylo a jak sie troche rozgrzeje to tez buja ?

mam wrażenie że mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bank dwumasa ja tak miałem u siebie wymieniłem i przestało ... przejrzyj jeszcze świece i zrób dodatkowe logi ale jak dla mnie to dwumasa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dwumasa. W poprzednim aucie tak miałem. Po jakimś miesiącu padła całkiem. Stukało przy odpalaniu i gaszeniu, oraz telepało dość mocno budą.

No ale PD rządzi się swoimi prawami....pozostaje tylko VAG i logować Józiu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi zrobię jak będę miał dostęp do kompa :wink: ogólnie po 1 dniu przestało i jest wszystko w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podepnę się pod temat bo objawy troszkę podobne.Od czasu do czasu(tzn w ciągu ostatnich 2 tygodni) mam taka akcje...Odpalam silnik i wskazówka wedruje powyżej 2tys(z tyłu mała chmurka niebieska) potem opada do około 1100 obrotów i tak sobie pracuje przez jakiś czas(ok no niby ma prawo bo zimny motor) potem opada i jest git.Ale czasem zdaza się to samo na ciepłym i kolejny objaw to podwyższone obroty nawet podczas jazdy tzn.jak np. wcisne sprzegło przy jakiejs prędkości powiedzmy 60km/h obroty spadają ale do 1100 obrotów.Przy zmianie biegów biegi wchodzą tak jakby z małym gazem-zupełnie tak jakbym przytrzymywał na ułamek sekundy gaz przy wcisniecu sprzęgła zmieniając przy tym bieg.Dodam ze nie dzieje się to zawsze.Buda od czasu do czasu się lekko zatelepie nawet na biegu jałowym-ale jest to praktycznie nie odczuwalne.Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze czujnik wymieniłem na nowy ze 2 miechy temu bo tamten był uwalony,raz wskazówka stała na baczność a raz opadała na minium w sekundę.Ale sprawdze jeszcze raz;)


Sprawdz czujnik temperatury plynu, pewnie uwalony: :)

fakentycznie czujnik był uwalony,po godzinie jzady w korku na zegarach temperatura 90stopni a na vagu temperatura 11 stopni.Chyba przy odpaleniu musiał pokazywać ostro na minusie ;).Czujnik wymieniony i od razu inna bajka i spalanie mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artuditu, a powiedz ile Ci spalał przed wymianą a ile po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...