Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wlaczyc usluge ON LINE w MMI 3G+ bez SIM


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Mmi3gp auto z 2014r. oprogramowanie P0872

Panowie kupiłem kartę JP208P z chipsetem 88772A i nie działa- nie mam pojęcia czemu auto jej nie widzi. Zdesperowany zakupiłem malinę Pi 3 model B , czy ktoś może pomóc w konfiguracji krok po kroku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wgrałem do swojego A4 2014r. soft 0942 , jak podłączam Trendnet TU2-ET100 wyświetla się że format nieobsługiwany, czy ktoś wie o co chodzi?

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2014 o 15:27, hispano73 napisał:

NIe trzeba karty.Wystarczy w miare dobry telefon.He... ;) Teraz te ustawienia przepisz do swojego telefonu(musimy miec internet) i " gra muzyka", masz za pomoca Wlan internet w MMI

Przepraszam, że odgrzebuje temat. Mam takie wifi na mmi... Mam też wejscie na kartę sim ale nie chce kupować nowej karty .. nie mieszkam w Polsce i Ty abonament dosyć drogi. Chciałbym mieć ruch drogowy i Google mapa w GPS. Moja mmi to 3g plus ... bardzo proszę pomóżcie... ktokolwiek ... ale poproszę jak krowie haha ... Czyli dobrze ja to rozumiem. Ustawiam punkt dostępu wifi w mmi.... w telefonie łącze się z ta siecia i powinno być Google mapa i ruch drogowy.... to coś źle robię bo jak połącze telefon Samsung Galaxy s8 po wifi z moim mmi to nagle w telefonie w telefonie nie mam Internetu A tam gdzie jest lista sieci wifi widzę że jest połączone z mmi ale pisze brak Internetu. Może powinienem coś ustawić w telefonie ? Proszę niech ktoś pomoże ... jeśli tak się nie da to niech ktoś życzliwy opiszę jakis inny sposob krok po kroku jak udostępnić Internet że smartfona do mmi żeby działała Google mapa i ruch drogowy. Jesli to bylo krok po kroku to bardzo k**wa przepraszam wszystkich ale gdzieś mi umknęło ... już tak przeszukalem stron na Google że się już pogubiłem w tym wszystkim. Jeszcze raz mam mmi 3g plus z karta sim i punktem dostępowy wifi z tego co pamiętam przed ostatnie oprogramowanie ale też nie umiem wgrać i zresztą nie wiem skąd wziąć... jak zadzwoniłem z prośbą do serwisu tutaj gdzie mieszkam i powiedziałem że chce uaktualnić mapę i Soft to nie oddzwonili do mnie. Po prostu chce mieć tylko ruch drogowy i Google map. I przy okazji jak zaktualizować mapy i Soft ... skąd wziąć mapy i Soft. I czy Green menu z tego skryptu bez użycia vcds jest bezpieczne i działa niezależnie od wersji mmi. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałbym się przywitać - jestem tu nowy.

Chciałbym podbić ten temat: czy ktoś mógłby polecić gdzie mógłbym się udać w kwestii zainstalowania modemu i zmian w zielonym menu, tak, aby udało się aktywować traffic online ? Samochód to A6 Allroad, 2012 rok, bez slotu na kartę SIM.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchomiłem ONLINE na AMI (rozgałeziacz pasywny USB-USB RJ45 Trendnet - TPLINK MR3040-Android AP) wszystko zadziałało tak jak powinno, dzisiaj po odpaleniu auta router 'wstał' wszystkie ledy się odpaliły, nawiązał połaczeniu z AP jednak na AMI nie było neta, jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś w temacie jak uruchomić Google earth w MMi bez SIM, a korzystając z wifi telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tkoczi87 napisał:

Wiadomo coś w temacie jak uruchomić Google earth w MMi bez SIM, a korzystając z wifi telefonu?

tak, w tym załączniku masz instrukcję. https://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=749351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seboss napisał:

Tak opcja w opisie uruchomi Google earth,ale trafic online juz nie. Zostalo zablokowane przez Audi dla aut bez sim i waznych licencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, hispano73 napisał:

Zostalo zablokowane przez Audi dla aut bez sim i waznych licencji.

a jeżeli nie ma SIM tylko dostęp do sieci przez AMI ale wykupię licencję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam jeżeli zaśmiecam. Do czego jest ta usługa online? Czy mapy się wtedy same aktualizują czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lechu85 napisał:

Panowie, przepraszam jeżeli zaśmiecam. Do czego jest ta usługa online? Czy mapy się wtedy same aktualizują czy jak? 

Majac opcje trafic online wiesz na biezaco czy jest duzy ruch na drodze,wypadek,itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2018 o 09:34, wrclaguna napisał:

bez SIM ASO ci tego nie zrobi

nie zrobi bo technicznie nie jest w stanie, czy bo nie chce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seboss napisał:

nie zrobi bo technicznie nie jest w stanie, czy bo nie chce ?


technicznie to jest niemozliwe w ASO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2018 o 10:42, wrclaguna napisał:
W dniu 9.04.2018 o 08:19, seboss napisał:

nie zrobi bo technicznie nie jest w stanie, czy bo nie chce ?


technicznie to jest niemozliwe w ASO

ok, to czy na dzień dzisiejszy jest jakakolwiek opcja aby włączyć traffic w aucie gdzie oryginalnie było MMI 3GP (bez sim) i dostęp do sieci jest poprzez AMI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Nie rozumie jednej kwestii. Mam mmi 3g plus bez sim z tego co piszecie potrzeba modem GSM do tego router i moje pytanie czy dane idą przez USB (AMI) do MMI czy przez WI FI do MMI bo jeśli przez USB to po co te wszystkie kable i męczarnie skoro można kupić Modem GSM D linka pod usb i po prostu to podbijać bez kabli bez skuterów itd. Ktoś to próbował zrobić?

 

Edytowane przez nesh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2018 o 15:28, nesh napisał:

skoro można kupić Modem GSM D linka pod usb i po prostu to podbijać bez kabli bez skuterów itd. Ktoś to próbował zrobić?

zeby to działało to MMI musiałoby mieć sterowniki do modemu na USB a takich nie ma. Ma za to sterowniki do wybranych kart kart sieciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest cos lepszego niz tplink 3020 z dolaczonym modemem bo jak utraci polaczenie z internetem to za dlugo laczy sie ponownie ??? Moze ktos poda jakiego dokladnie modelu/rozwiazania uzywa u siebie i jest z tym lepiej (moze jakis modem z sim z LAN) ??? Z gory dzieki!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączyłem do A4 B8 internet przez AMI-karta ethernetowa-TP-Link MR3020 -WIFI-Android .

Działa Audi Connect , Google Earth , ale niestety pod wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu nie mam internetu.

Ciekawostką jest to ,że raz na kilkanaście uruchomień MMI internet się pojawia.

Po wejściu w zielone menu  /config/console zidentyfikowałem problem.Okazało się ,że MMI przypisuje sobie losowo jedną z dwóch bramek.

Gdy jest to MMI Gateway 172.16.1.254 - inernet działa ( jest to też numer bramki w MR 3020 ) ,

ale gdy jest MMI Gateway 196.168.1.254- internet nie działa.

Czy ktoś wie jak przypisać na stałe w MMI odpowiedni adres bramki , tak aby ten adres nie mógł ulec zmianie.

Czy robi się to gdziekolwiek w zielonym menu?

Poniżej wklejam zdjęcia z różnymi adresami Gateway w MMImmi.jpg

mmi1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...