Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wlaczyc usluge ON LINE w MMI 3G+ bez SIM


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

OK juz pomalu rozkminiam :)

Pracuje ti razem SIM i telefon przes bluetooth? U mnie update na 767 zrobiony, ale po wrzuceniu karty SIM nie dziala bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pierwszy post tutaj :)

Moje A4 wlasnie jest bez tej opcji. Dealer niestety nie powiedział ze opcja sim potrzebna. Mam AMI i wersje 3G + czyli powinno sie udać w miarę łatwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - czytam i czytam i może za mało dla mnie jest wyjaśnione ale:

- jeśli mam AMI nie muszę robić przeróbek

- czy żeby odblokować ukryte funkcje to wystarczy wejść tylko do ukrytego menu - reset + car/menu

- jak odblokuję te funkcje to MMI będzie korzystało z połączenia BT z telefonem i przesyłało dane do funkcji online?

- za dużo różnych sprzeczności jak piszecie o WLAN - bo do czego ono jest potrzebne jak nie ma sim - tylko chyba do muzy - lub jeśli modem jest podpięty do AMI to z netu - ale ja wolę mieć ipoda

Wygląd mi na to że jeszcze potrzeby jest jednak jakiś software ale nie wiem co i jak :/

moj MMIHN+_EU_AU3G_PO782

8R0060884BT ECE 6.16.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden software dodatkowy potrzebny nie jest. w ostatniej wersji software'u dla MMI 3G+ wszystko jest wbudowany bo dokladnie taki sam patent stosuje audi fabrycznie (mozna sobie dokupic urzadzenie montowane w schowku w ktore wklada sie karte SIM, spina z MMI i sa funkcje online). telefon normalnie wykorzystywany jest do dzwonienia a polaczenie danych osobno po AMI. jedyny "problem" jaki tutaj moze wystapic to zakup odpowiedniej karty ethernetowej pod USB - bo w soft MMI wbudowany jest driver tylko do konkretnego urzadzenia (a dokladniej mowiac do urzadzen na konkretnym ukladzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w instrukcji samochodu nawet jest napisane że MMI może wykorzystać dane z telefonu przez BT :/ jeśli ten zezwala na połączenie i pobieranie danych jednoczesne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w instrukcji samochodu nawet jest napisane że MMI może wykorzystać dane z telefonu przez BT :/ jeśli ten zezwala na połączenie i pobieranie danych jednoczesne

Kolego, to o czym piszesz to jest profil bluetooth rSAP - i rzeczywiscie taka funkcja wystepuje ale jest to funkcja modemu GSM wbudowanego w MMI 3G+ ze slotem na sim. Funkcjonalnosc ta daje mozliwosc po polaczeniu telefonu (jesli dany telefon udostepnia profil rSAP) bluetooth'em korzystanie z karty SIM w telefonie przez modem wbudowany w MMI 3g+ (w wersji ze slotem na SIM). innymi slowy, MMI3G+ (ze slotem na SIM) moze sie laczyc do internetu wykorzystujac karte SIM podlaczonego po bluetooth telefonu bez wkladania tej karty do slotu SIM w MMI 3G+. Jak masz MMI 3G+ bez slotu na sim to nie masz wbudowanego modemu GSM - i nie masz tej funkcjonalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tego nie rozumiem dlaczego jet to tak zrobione :/ mój dealer oczywiście o tym nie wspomniał bo bym sobie taką opcję dobrał. Czyli żeby mieć dane online muszę dostarczyć dane przez WLAN - bo czytam o opcji Ontika - i tak jest zwykły router i modem który łączy się z WLAN samochodu. Mam możliwość włączenia WLAN - tylko nie wiem czy np przez IP dane będą pobierane - chyba tylko odwrotnie działa - jak by MMI połączyło się z IP :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tego nie rozumiem dlaczego jet to tak zrobione :/ mój dealer oczywiście o tym nie wspomniał bo bym sobie taką opcję dobrał. Czyli żeby mieć dane online muszę dostarczyć dane przez WLAN - bo czytam o opcji Ontika - i tak jest zwykły router i modem który łączy się z WLAN samochodu. Mam możliwość włączenia WLAN - tylko nie wiem czy np przez IP dane będą pobierane - chyba tylko odwrotnie działa - jak by MMI połączyło się z IP :/

WLAN? IP? niestety musze sie z Toba zgodzic... chyba nie rozumiesz :). albo ja nie rozumiem o czym Ty mowisz.

WLAN - Wireless LAN, popularnie zwane wifi

IP - to zazwyczaj znaczy Internet Protocol, czesto potocznie uzywa sie tego do okreslenia adresu IP

jak masz MMI 3G+ bez slotu na SIM to nie masz modemu GSM (ktory rowniez jest karta WIFI) wiec nie masz WLAN.

teraz jak chlop krowie na rowie: AMI to nic innego jak USB w MMI. Mozna (kupujac odpowiedni kabelek) podpiac pod to iphone'a/ipada, telefony na androidzie albo normalny pendrive. w jednej z nowych wersji softu do MMI dorzucili moduly (driver) do obslugi specyficznej karty ethernetowej. Majac AMI kupujesz wiec kabelek, pod AMI ktory konczy sie portem USB, nastepnie kupujesz karte ethernetowa na USB (i tu najwazniejsza rzecz) na odpowiednim chipie do ktorego drivery sa w MMI, wpinasz to razem i w Twoim MMI 3G+ pojawia sie karta sieciowa (kablowa). o mniej wiecej taka:

D-Link-Releases-New-Driver-For-Its-DUB-1

i teraz masz mnostwo opcji:

a) mozesz na przyklad podpiac laptopa pod ten port ethernetowy i (po paru zmianach) zalogowac sie telnetem na swoje MMI 3G+

B) kupic sobie router ktory ma port ethernetowy (kablowy) i na przyklad slot na karte SIM, wrzucic do niego karte SIM i udostepnic internet dla swojego MMI 3G+. przy okazji takie routery zazwyczaj maja tez WIFI wiec bedziesz mial rowniez ten internet udostepniony w calym samochodzie. o na przyklad taki:

http://www.aliexpress.com/item/3g-wireless-router-sim-card-ethernet-cable-wifi-mobile-power-mifi/1444311029.html

taki wlansie zestaw oferuje AUDI - tylko w ladnej obudowie i za kosmiczna kase

c) mozesz kupic raspberry pi, modem GSM na USB i zrobic sobie samemu to samo co oferuje ontika za 3 razy mniejsze pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za skrót- IP - IPhone

Wszystko rozumiem - tylko nawet jak podepnę usb pod AMI to tracę iPoda

Jak podpinam nawet IP pod AMI - mam dwa możliwości - kable lighting - wtedy widzi go z mozliwościami iPoda - po USB tylko ładuje

Ok - pobawie się - sprobuję odblokować opcje w green menu i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za skrót- IP - IPhone

Wszystko rozumiem - tylko nawet jak podepnę usb pod AMI to tracę iPoda

Jak podpinam nawet IP pod AMI - mam dwa możliwości - kable lighting - wtedy widzi go z mozliwościami iPoda - po USB tylko ładuje

Ok - pobawie się - sprobuję odblokować opcje w green menu i zobaczymy

to moze kup sobie kabel pod AMI zakonczony USB, nastepnie wepnij w to hub'a usb i w jedno gniazdo iphone'a a w drugie bedziesz mogl wpiac ta karte sieciowa. nie jestem pewny czy iphone zadziala ale teoretycznie moze to ruszyc (karta sieciowa na pewno tak bedzie dzialala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipod nie zadziała- jakoś to dziwnie jest zrobione - mam 3 kable i jak np iphona czy ipoda wepnę kablem dedykowanym to widzi go normalnie. Jeśli przez usb to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa. Nie da sie wejść do green menu przez menu/car :(

Musisz odblokowac to : 5F ---- Adaptacja 10 --- kanal 6 zmiana z 0 na 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i maja kabelek AMI kupujesz pozniej taki kabelek

http://allegro.pl/kabel-zlacze-ami-do-usb-audi-mmi-skoda-vw-seat-i4827512880.html

i mamy normalne wyjscie USB w MMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa. Nie da sie wejść do green menu przez menu/car :(

Musisz odblokowac to : 5F ---- Adaptacja 10 --- kanal 6 zmiana z 0 na 1 .
A cos więcej? To jakiś soft?

Mam oryginalne gniazdo AMI i kabel USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...