Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wlaczyc usluge ON LINE w MMI 3G+ bez SIM


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

No i lipa. Nie da sie wejść do green menu przez menu/car :(

Musisz odblokowac to : 5F ---- Adaptacja 10 --- kanal 6 zmiana z 0 na 1 .
A cos więcej? To jakiś soft?

Mam oryginalne gniazdo AMI i kabel USB

Odblokowujesz to np. VCDS aby miec dostep do green menu :) i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) juz kupiłem :) ile kosztuje włączenie tego?

Ale chyba można to zrobić kartą SD - bo przecież ontika to jakoś robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) juz kupiłem :) ile kosztuje włączenie tego?

Ale chyba można to zrobić kartą SD - bo przecież ontika to jakoś robi :)

Robi to sie w 2 minuty a kosztuje czteropak :)

ontika daje na karcie SD jednorazowy brodcast ( czy jakos tak to sie zwie) do sterownika 5F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) juz kupiłem :) ile kosztuje włączenie tego?

Ale chyba można to zrobić kartą SD - bo przecież ontika to jakoś robi :)

Robi to sie w 2 minuty a kosztuje czteropak :)

ontika daje na karcie SD jednorazowy brodcast ( czy jakos tak to sie zwie) do sterownika 5F

oj to ja bym się chętnie takiego czteropaka w wawie pozbył :) nie chce się ktoś napić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tego nie rozumiem dlaczego jet to tak zrobione :/ mój dealer oczywiście o tym nie wspomniał bo bym sobie taką opcję dobrał. Czyli żeby mieć dane online muszę dostarczyć dane przez WLAN - bo czytam o opcji Ontika - i tak jest zwykły router i modem który łączy się z WLAN samochodu. Mam możliwość włączenia WLAN - tylko nie wiem czy np przez IP dane będą pobierane - chyba tylko odwrotnie działa - jak by MMI połączyło się z IP :/

WLAN? IP? niestety musze sie z Toba zgodzic... chyba nie rozumiesz :). albo ja nie rozumiem o czym Ty mowisz.

WLAN - Wireless LAN, popularnie zwane wifi

IP - to zazwyczaj znaczy Internet Protocol, czesto potocznie uzywa sie tego do okreslenia adresu IP

jak masz MMI 3G+ bez slotu na SIM to nie masz modemu GSM (ktory rowniez jest karta WIFI) wiec nie masz WLAN.

teraz jak chlop krowie na rowie: AMI to nic innego jak USB w MMI. Mozna (kupujac odpowiedni kabelek) podpiac pod to iphone'a/ipada, telefony na androidzie albo normalny pendrive. w jednej z nowych wersji softu do MMI dorzucili moduly (driver) do obslugi specyficznej karty ethernetowej. Majac AMI kupujesz wiec kabelek, pod AMI ktory konczy sie portem USB, nastepnie kupujesz karte ethernetowa na USB (i tu najwazniejsza rzecz) na odpowiednim chipie do ktorego drivery sa w MMI, wpinasz to razem i w Twoim MMI 3G+ pojawia sie karta sieciowa (kablowa). o mniej wiecej taka:

D-Link-Releases-New-Driver-For-Its-DUB-1

i teraz masz mnostwo opcji:

a) mozesz na przyklad podpiac laptopa pod ten port ethernetowy i (po paru zmianach) zalogowac sie telnetem na swoje MMI 3G+

B) kupic sobie router ktory ma port ethernetowy (kablowy) i na przyklad slot na karte SIM, wrzucic do niego karte SIM i udostepnic internet dla swojego MMI 3G+. przy okazji takie routery zazwyczaj maja tez WIFI wiec bedziesz mial rowniez ten internet udostepniony w calym samochodzie. o na przyklad taki:

http://www.aliexpress.com/item/3g-wireless-router-sim-card-ethernet-cable-wifi-mobile-power-mifi/1444311029.html

taki wlansie zestaw oferuje AUDI - tylko w ladnej obudowie i za kosmiczna kase

c) mozesz kupic raspberry pi, modem GSM na USB i zrobic sobie samemu to samo co oferuje ontika za 3 razy mniejsze pieniadze.

Sorry ze sie wtracam ja mam 3G+ bez wejscia na karte sim ale mam wlan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też mam WLAN - ale jedyne do czego mogę go na razie użyć to stream muzyki a apki Audi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) juz kupiłem :) ile kosztuje włączenie tego?

Ale chyba można to zrobić kartą SD - bo przecież ontika to jakoś robi :)

da sie skryptem wlaczyc zielone menu. trzeba zmienic wartosc dwoch propertisow:

sqlite3 /HBpersistence/DataPST.db " delete from tb_intvalues where pst_key=4100 and pst_namespace=4"
sqlite3 /mnt/hmisql/DataPST.db " delete from tb_intvalues where pst_key=4100 and pst_namespace=4"
sqlite3 /HBpersistence/DataPST.db "insert into tb_intvalues (pst_namespace, pst_key, pst_value) values (4,4100,1)"
sqlite3 /mnt/hmisql/DataPST.db "insert into tb_intvalues (pst_namespace, pst_key, pst_value) values (4,4100,1)"

właśnie tego nie rozumiem dlaczego jet to tak zrobione :/ mój dealer oczywiście o tym nie wspomniał bo bym sobie taką opcję dobrał. Czyli żeby mieć dane online muszę dostarczyć dane przez WLAN - bo czytam o opcji Ontika - i tak jest zwykły router i modem który łączy się z WLAN samochodu. Mam możliwość włączenia WLAN - tylko nie wiem czy np przez IP dane będą pobierane - chyba tylko odwrotnie działa - jak by MMI połączyło się z IP :/

WLAN? IP? niestety musze sie z Toba zgodzic... chyba nie rozumiesz :). albo ja nie rozumiem o czym Ty mowisz.

WLAN - Wireless LAN, popularnie zwane wifi

IP - to zazwyczaj znaczy Internet Protocol, czesto potocznie uzywa sie tego do okreslenia adresu IP

jak masz MMI 3G+ bez slotu na SIM to nie masz modemu GSM (ktory rowniez jest karta WIFI) wiec nie masz WLAN.

teraz jak chlop krowie na rowie: AMI to nic innego jak USB w MMI. Mozna (kupujac odpowiedni kabelek) podpiac pod to iphone'a/ipada, telefony na androidzie albo normalny pendrive. w jednej z nowych wersji softu do MMI dorzucili moduly (driver) do obslugi specyficznej karty ethernetowej. Majac AMI kupujesz wiec kabelek, pod AMI ktory konczy sie portem USB, nastepnie kupujesz karte ethernetowa na USB (i tu najwazniejsza rzecz) na odpowiednim chipie do ktorego drivery sa w MMI, wpinasz to razem i w Twoim MMI 3G+ pojawia sie karta sieciowa (kablowa). o mniej wiecej taka:

D-Link-Releases-New-Driver-For-Its-DUB-1

i teraz masz mnostwo opcji:

a) mozesz na przyklad podpiac laptopa pod ten port ethernetowy i (po paru zmianach) zalogowac sie telnetem na swoje MMI 3G+

B) kupic sobie router ktory ma port ethernetowy (kablowy) i na przyklad slot na karte SIM, wrzucic do niego karte SIM i udostepnic internet dla swojego MMI 3G+. przy okazji takie routery zazwyczaj maja tez WIFI wiec bedziesz mial rowniez ten internet udostepniony w calym samochodzie. o na przyklad taki:

http://www.aliexpress.com/item/3g-wireless-router-sim-card-ethernet-cable-wifi-mobile-power-mifi/1444311029.html

taki wlansie zestaw oferuje AUDI - tylko w ladnej obudowie i za kosmiczna kase

c) mozesz kupic raspberry pi, modem GSM na USB i zrobic sobie samemu to samo co oferuje ontika za 3 razy mniejsze pieniadze.

Sorry ze sie wtracam ja mam 3G+ bez wejscia na karte sim ale mam wlan

a to nie wiedzialem ze bezsimowe 3g+ maja wifi. rozbieralem swoje i widzialem ze karta jest zintegrowana z modemem GSM wiec myslalem, ze jak nie ma modemu to nie ma tez wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadanij na SPOTY WARSZAWSKIE , napisz do kolegi sowiq i załatw temat

dzięki :)

Jak nie dasz rady na spota daj znaka - złapiemy się w innym terminie. Mam kabel i VCDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadanij na SPOTY WARSZAWSKIE , napisz do kolegi sowiq i załatw temat

dzięki :)

Jak nie dasz rady na spota daj znaka - złapiemy się w innym terminie. Mam kabel i VCDS.

rozmawiałem już z sowiq - no chyba że można gdzieś bliżej niż ursynów :) bliżej białołęki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnij sobie ten skrypt

https://www.dropbox.com/s/fec8fmwy05g3y39/skrypt.zip?dl=0

wypakuj zawartosc bezposrednio na karte SD. odpal MMI, poczekaj jakies 3 minuty. nastepnie wloz karte do slotu. na ekranie pojawi Ci sie info, zeby nacisnac dowolny klawisz, po chwili powinno pojawic Ci sie info, ze skrypt zostal wykonany. zrob restart MMI i zielone menu powinno sie pojawic.

na karcie w katalogu backup bedziesz mial kopie dwoch plikow przed zmiana - wiec zawsze bedzie mozna je przywrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt wgrany pojawiły sie ekrany o wciśnięciu przycisków. Green menu prze car:menu nie działa. Restart zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pojawilo sie cos w katalogu backup?


dobra, widze, gdzie zrobilem blad.

https://www.dropbox.com/s/puuxlm7tfpujr5t/run.sh?dl=0

podmien ten plik na karcie i sprobuj jeszcze raz

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa :) dzięki Yoghurt

Ale tylko do zabawy. Poczytałem o tym rSAP i trochę to kiepskie rozwiązanie. Instalować modem, który może korzystać z zewnętrznej karty - lipa. Powinien po BT korzystać z udostępnianych danych i już. Chyba że coś źle zrozumiałem. Miałem jakiś czas temu zastępczego avensisa i tam tylko BT polączył się z tel i wszystkie serwisy online dostępne. Chyba że tylko IPhone nie chce się połączyć a np inne z androidem łączą się wykorzystując transmisję BT?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare Nokie na Symbianie łączą się bez problemu, wystarczy w menu Bt włączyć zdalny tryb sim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port sim mam w jednostce 3G+, w jednostce bez portu nie próbowałem, nie mam nikogo ze znajomych w pobliżu z 3G plusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa :) dzięki Yoghurt

Ale tylko do zabawy. Poczytałem o tym rSAP i trochę to kiepskie rozwiązanie. Instalować modem, który może korzystać z zewnętrznej karty - lipa. Powinien po BT korzystać z udostępnianych danych i już. Chyba że coś źle zrozumiałem. Miałem jakiś czas temu zastępczego avensisa i tam tylko BT polączył się z tel i wszystkie serwisy online dostępne. Chyba że tylko IPhone nie chce się połączyć a np inne z androidem łączą się wykorzystując transmisję BT?.

prosze bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż się stary BlackBerry podładuję i sprawdze na innym tel


Czekam aż się stary BlackBerry podładuję i sprawdze na innym tel

Nie działa - czyli teraz tylko opcja z podłączeniem przez AMI


Czekam aż się stary BlackBerry podładuję i sprawdze na innym tel


Czekam aż się stary BlackBerry podładuję i sprawdze na innym tel

Nie działa - czyli teraz tylko opcja z podłączeniem przez AMI

a może jednak jak jest WLAN to i karta jest i można ją jakoś aktywować? A jeśli przez AMI USB można podlączyć po przejściówce wejście LAN to nie można na pewno tego zrobić bezpośrednio? np jakimś MIFI - mam takiego Huaweia w samochodzie.

Co trzeba jeszcze zmienić żeby ten zestaw z modemem działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...