Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wlaczyc usluge ON LINE w MMI 3G+ bez SIM


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w stanie podnieść soft samemu w domowych warunkach? Z tego co wyczytałem to wystarczy wgrać na kartę i zrobić update.

Mogę prosić o linki do softu (ew. namiar na jakiś tutorial)?

http://3gplus.ru/soft/Pod tym linkiem masz soft 767(i tylko ten wgraj, nie wgrywaj numer 900!!!). Zgraj soft na SD wejdz do menu inzynierskie nacisk update i to chyba wszystko.

Na tej stronce masz opisane co prawda po rusku jak wgrac soft(sa nawet obrazki,he...)

Dziękuję hispano73 za pomoc. Mam auto od niedawna natomiast zaobserwowałem na różnych forach, że udzielanie pomocy w tematach updatów oraz map jest strasznie niechętne.

Zapewne każdy kto może próbuje robić wielką tajemnicę z tego, chcąc zarobić. Poniekąd rozumiem to natomiast jest to troszkę śmieszne.

Mam jeszcze tylko kilka pytań zanim zrobię update :

1) czy muszę mieć odblokowane coś w zielonym menu zanim zacznę robić update? (na chwilę obecną mam 100% oryginał - nic nie modyfikowane).

2) czy mogę coś uwalić podczas tego updatu?

3) Czy na pewno to jest pasująca u mnie wersja sotfu ? Na stronie RU jest " HN+_EU_AU3G_K0767_(A4-A5-Q5-Q7) " natomiast mój obecny to "HN+_EU_AU3G_P0662" (literka P)

Witaj,

Co do pomocy nie bede sie wypowiadal w Swieta,ale powiem Ci, mieszkam obecnie w Hiszpanii(mam Q5 i na foro hiszpanskim ludzie zawsze sobie staraja sie pomoc). Na tym forum tez jest pare osob co stara sie pomoc ale ogolnie temat softow i map do audi a szczegolnie modeli z MMI 3G+ to jakies "tabu".

1.Zielonego menu nie ruszasz, Masz wejsc do menu inzynierskie(chyba kolor czerwony, uruchamiasz wciskajac dwa razem przyciski ( u mnie back i car-dla A4 chyba tez).

2.Jak bedziesz postepowal wedlug opisu to raczej nie( ja sam robilem 2 razy i nic sie nie stalo).

3.Literka P to znaczy ze soft wgrany w fabryce(pierwszy) a literka K to znaczy ze dograles nastepne wersje.

4. poszukaj na forum gdzie byl opis jak wgrac soft do A4 a jak nie to w google napewno co Ci wyswietli.

5. tutaj masz przeciez fajny opis z tego forum co prawda do 3G ale do 3G+ jest podobny.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/274779-aktualizacja-mmi-3g-wersje-softow-basic-oraz-high/

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Klubowicze

Mam MMI 3GP bez slota SIM oraz port AMI jak poniżej w A4 B8 lift rocznik modelowy 2014:

2xlbkjwm.jpg cfjbqkpg.jpgvi2uhv4c.jpg

tpwaw3hr.jpg rd5gxd2i.jpg

W telefonie mam zainstalowane MMI connect, które powinno umożliwiać połączenie usług Audi Connect za pomocą profilu RSAP.

Zarejestrowałem się i zaakceptowałem umowę na stronie.

Niestety po podłączeniu telefonu z MMI przez Bluetooth wyskakuje komunikat:

ce84cbgd.jpg

chociaż na telefonie jest wyświetlone:

b2cvyhif.png

Na stronie i w aplikacji w telefonie po wybraniu fury pojawia się informacja, że dla tego samochodu Audi Connect jest niedostępne. Nie mam też ikony Audi connect w menu MMI

2wtil2e6.jpg

Panienka z infolinii audi po długich konsultacjach stwierdziła, że : "Audi connect jest dostępne dla samochodów z rocznika 2015 i jeśli u pana jest napisane że jest niedostępne, to nie jest dostępne". Na moje pytania, czy można to zmienić w ASO stwierdziła, po kolejnych długich konsultacjach, że NIE.

Przeczytałem wątki forum dot 3GP o uruchomieniu Audi connect przez kabel AMI, ściągnąłem też softy K517-->K612-->K614-->K767.

Czy po podniesieniu softu AMI pojawi się ikona Audi connect, którą będzie można ożywić w green menu ?

Od którego softu zacząć dla P0662 ?

Jak usunąć błędy po aktualizacji softa w 3GP ?

Czy po podniesieniu softa będzie możliwe używanie Audi connect przez profil RSAP, czy jedynie przez modem podłączony do AMI/Malinę po WIFI ?

Który rok jest mapy ECE 6.13.03 ? Czy po podniesieniu softa do K767 mapa będzie nadal działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma mozliwosci polaczenia sie do internetu za posrednictwem aplikacji MMI Connect. skorzystanie z profilu bluetooth RSAP mozliwe jest tylko w przypadku MMI wyposazonego w modem GSM (nie trzeba wtedy wkladac karty sim w slot MMI ale ten slot byc musi bo jego obecnosc jest rownoznaczna z obecnoscia modemu GSM).

panienka z infolinii audi nie do konca dobrze Cie poinformowala - ale o tym za chwile. nawet jak sobie uruchomisz dostep do internetu po AMI (albo po wifi) grzebiac w sofcie to nie cala funkcjonalnosci Audi Connect bedzie dla Ciebie dostepna. Nie bedzie dzialalo znajdowanie samochodu prze portal AudiConnect oraz wysylanie trasy wytyczonej na tym portalu do samochodu. Zeby te rzeczy uruchomic trzeba w ASO dokonac doposazenia. jesli sie nie myle to kosz tej uslugi - 999pln (bez hardware'u). po takim zabiegu dla Twojego VIN'u zostanie uruchomiona usluga AudiConnect i na wyzej wspomniany portalu bedziesz mial dostepne uslugi Audi Connect dla swojego samochodu.

i teraz wracamy do panienki z infolinii audi - poza samym wlaczeniem uslugi dla VIN'u potrzebny jest jeszcze hardware w samochodzie - albo MMI 3G+ z SIM (czyli musialbys wymienic jednostke, sciagnac CP) albo dokupienie modulu hotspot do Twojej jednostki (WRC Laguna wrzucal na forum kiedys zdjecia tego zestawu, jesli mnie pamiec nie myli to koszt okolo 3-4K pln w ASO, pewnie w tej cenie jesli juz wliczone 999 pln wspomniane wyzej). majac te dwie rzeczy zrobione mozesz sie cieszyc w pelni funkcjonalnoscia AudiConnect.

jesli chodzi o soft z P662 mozna isc do K767 natomiast jesli mnie pamiec nie myli w P662 juz chyba wszystko co jest potrzebne do obslugi google maps i *czesci* uslug online.

mapy 8R0060884BC: ECE 6.16.3 (2013-2014)


i tak, po podniesieniu softu do K767 te mapy beda dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tego tematu.

Posiadam 3G+ z SIM ,system dokladany do auta z 2009 gdzie fabrycznie bylo 3G High.

Dziala maps google ,street view ,dziala AudiConnect (oprocz my audi - tego nie uruchomie z tego co wiem)

Jednostka ma soft K0767 ,wyswietlany jest moj VIN ,ale nie dziala traffic online.

Przy probie aktywacji licencji dostaje komunikat ze nie mozna aktywowac ,prosze skontaktowac sie z dielerem.

Pytanie czy da sie wogole to uruchomic w aucie w ktorym nie bylo fabrycznie 3G+ ?

Do tego w 5F mam jeden blad ktorego nie moge usunac :

03623 - nieprawidlowy kod dostepu/odblokowania

Czy to moze jest zwiazane z tym ze jednostka obecnie siedzi w innym aucie ktore ma inny VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma mozliwosci polaczenia sie do internetu za posrednictwem aplikacji MMI Connect. skorzystanie z profilu bluetooth RSAP mozliwe jest tylko w przypadku MMI wyposazonego w modem GSM (nie trzeba wtedy wkladac karty sim w slot MMI ale ten slot byc musi bo jego obecnosc jest rownoznaczna z obecnoscia modemu GSM).

panienka z infolinii audi nie do konca dobrze Cie poinformowala - ale o tym za chwile. nawet jak sobie uruchomisz dostep do internetu po AMI (albo po wifi) grzebiac w sofcie to nie cala funkcjonalnosci Audi Connect bedzie dla Ciebie dostepna. Nie bedzie dzialalo znajdowanie samochodu prze portal AudiConnect oraz wysylanie trasy wytyczonej na tym portalu do samochodu. Zeby te rzeczy uruchomic trzeba w ASO dokonac doposazenia. jesli sie nie myle to kosz tej uslugi - 999pln (bez hardware'u). po takim zabiegu dla Twojego VIN'u zostanie uruchomiona usluga AudiConnect i na wyzej wspomniany portalu bedziesz mial dostepne uslugi Audi Connect dla swojego samochodu.

i teraz wracamy do panienki z infolinii audi - poza samym wlaczeniem uslugi dla VIN'u potrzebny jest jeszcze hardware w samochodzie - albo MMI 3G+ z SIM (czyli musialbys wymienic jednostke, sciagnac CP) albo dokupienie modulu hotspot do Twojej jednostki (WRC Laguna wrzucal na forum kiedys zdjecia tego zestawu, jesli mnie pamiec nie myli to koszt okolo 3-4K pln w ASO, pewnie w tej cenie jesli juz wliczone 999 pln wspomniane wyzej). majac te dwie rzeczy zrobione mozesz sie cieszyc w pelni funkcjonalnoscia AudiConnect.

jesli chodzi o soft z P662 mozna isc do K767 natomiast jesli mnie pamiec nie myli w P662 juz chyba wszystko co jest potrzebne do obslugi google maps i *czesci* uslug online.

mapy 8R0060884BC: ECE 6.16.3 (2013-2014)

i tak, po podniesieniu softu do K767 te mapy beda dzialac

Yoghurt, dziękuję za odpowiedź. Czy ktoś z Klubowiczów orientuje się czym się różnią lub wzajemnie się uzupełniają moduły 4L0063763, 8X0051893, 8X0051893A oprócz cen w sklepie Gajos od 1,2kPLN do 3,2kPLN ? Do tego jeszcze jakaś antena potrzebna ? Na stronie https://shops.audi.com/en_GB/web/zubehoer/p/audi-wireless-internet-access-4l0063763-9 jest, co prawda lakonicznie opisane, że jest to punkt dostępowy do Internetu z hotspotem dla 9 urządzeń, ale nie ma tam mowy o podłączeniu tego do MMI i uruchomieniu np. GEMI. Czy ktoś to testował ?

Idąc dalej jak się przyjrzę rozwiązaniu Ontika z modemem z SIMem podłaczonym do MMI po WIFI, czy gościa z techycorner z połączeniem telefonu do AMI zastanawiam się czy nie zadziała taki schemat:

1. Postawienie routera z dwoma sieciami VLAN.

2. Konfiguracja jednego VLANa we wspólnej sieci z telefonem działającym jako AP i udostępniającym Internet po WIFI.

3. Odblokowanie funkcji online w MMI, o których pisze Ontika.

4. Konfiguracja drugiego VLANa do pracy z MMI,

5. Ustawienie bramy w MMI z drugiego VLANa - skrypt gościa z techyconer.

6. Ustawienie routingu w routerze pomiędzy VLAN pierwszym a drugim.

Router jakikolwiek zasilany z +12V z możliwością konfiguracji dwóch sieci Virtual LAN - jakiś z DDWRT. Co myślicie ?

Druga sprawa: łącze się z MMI ze smartfona w celu streamowania muzyki przez MMI connect, lub inny soft

794k2csa.jpg

Czy po skonfigurowaniu połączenia Internetu z MMI po WIFI przez malinę dalej można się połączyć z MMI aplikacją MMI connect lub inną do streamowania muzyki ? Ktoś próbował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej jak się przyjrzę rozwiązaniu Ontika z modemem z SIMem podłaczonym do MMI po WIFI, czy gościa z techycorner z połączeniem telefonu do AMI zastanawiam się czy nie zadziała taki schemat:

1. Postawienie routera z dwoma sieciami VLAN.

2. Konfiguracja jednego VLANa we wspólnej sieci z telefonem działającym jako AP i udostępniającym Internet po WIFI.

3. Odblokowanie funkcji online w MMI, o których pisze Ontika.

4. Konfiguracja drugiego VLANa do pracy z MMI,

5. Ustawienie bramy w MMI z drugiego VLANa - skrypt gościa z techyconer.

6. Ustawienie routingu w routerze pomiędzy VLAN pierwszym a drugim.

Router jakikolwiek zasilany z +12V z możliwością konfiguracji dwóch sieci Virtual LAN - jakiś z DDWRT. Co myślicie ?

po pierwsze mylisz VLAN z WLAN. jedno to virtual LAN a drugie to potocznie zwane WIFI. jesli wiec w pkt 1. masz na mysli postawienie routera ktory ktory obsluzy dwie sieci wifi (WLAN) - to tak, da sie to zrobic. najwiekszy problem jaki tu widze,to znalezienie routera ktory obsluzy dwie sieci WIFI a trybie client.

punkt 5 to nie bedzie ustawienie w MMI bramy z drugiego WLAN bo takie cos jest niemozliwe (brama musi byc w tej samej podsieci w ktorej pracuje urzadzenie) a ustawienie bramy na router (a router powinien dalej forwardowac pakiety po drugim wifi do telefonu, telefon do internetu)

Druga sprawa: łącze się z MMI ze smartfona w celu streamowania muzyki przez MMI connect, lub inny soft

Czy po skonfigurowaniu połączenia Internetu z MMI po WIFI przez malinę dalej można się połączyć z MMI aplikacją MMI connect lub inną do streamowania muzyki ? Ktoś próbował ?

tak, bedzie mozna.

Dolacze sie do tego tematu.

Posiadam 3G+ z SIM ,system dokladany do auta z 2009 gdzie fabrycznie bylo 3G High.

Dziala maps google ,street view ,dziala AudiConnect (oprocz my audi - tego nie uruchomie z tego co wiem)

Jednostka ma soft K0767 ,wyswietlany jest moj VIN ,ale nie dziala traffic online.

Przy probie aktywacji licencji dostaje komunikat ze nie mozna aktywowac ,prosze skontaktowac sie z dielerem.

Pytanie czy da sie wogole to uruchomic w aucie w ktorym nie bylo fabrycznie 3G+ ?

Do tego w 5F mam jeden blad ktorego nie moge usunac :

03623 - nieprawidlowy kod dostepu/odblokowania

Czy to moze jest zwiazane z tym ze jednostka obecnie siedzi w innym aucie ktore ma inny VIN ?

traffic aktywuje sie bez problemu dla vin'ow od 2012 roku w gore. to nie jest kwestia tego czy auto mialo fabrycznie 3G+ tylko rocznika. Koledzy zza Buga pisza, ze to robia dla wszystkich rocznikow ale ja przyznam szczerze, ze nie wiem jak. nie walczylem z tym tematem.

Edytowane przez Yoghurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traffic aktywuje sie bez problemu dla vin'ow od 2012 roku w gore. to nie jest kwestia tego czy auto mialo fabrycznie 3G+ tylko rocznika. Koledzy zza Buga pisza, ze to robia dla wszystkich rocznikow ale ja przyznam szczerze, ze nie wiem jak. nie walczylem z tym tematem.

Czyli jednak jest to mozliwe ,dzieki za info.

Jakbys mial jakies szczegoly w tym temacie ,daj prosze znac ;)

Edytowane przez MarcinOslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie podnieść soft samemu w domowych warunkach? Z tego co wyczytałem to wystarczy wgrać na kartę i zrobić update.

Mogę prosić o linki do softu (ew. namiar na jakiś tutorial)?

http://3gplus.ru/soft/Pod tym linkiem masz soft 767(i tylko ten wgraj, nie wgrywaj numer 900!!!). Zgraj soft na SD wejdz do menu inzynierskie nacisk update i to chyba wszystko.

Na tej stronce masz opisane co prawda po rusku jak wgrac soft(sa nawet obrazki,he...)

Dziękuję hispano73 za pomoc. Mam auto od niedawna natomiast zaobserwowałem na różnych forach, że udzielanie pomocy w tematach updatów oraz map jest strasznie niechętne.

Zapewne każdy kto może próbuje robić wielką tajemnicę z tego, chcąc zarobić. Poniekąd rozumiem to natomiast jest to troszkę śmieszne.

Mam jeszcze tylko kilka pytań zanim zrobię update :

1) czy muszę mieć odblokowane coś w zielonym menu zanim zacznę robić update? (na chwilę obecną mam 100% oryginał - nic nie modyfikowane).

2) czy mogę coś uwalić podczas tego updatu?

3) Czy na pewno to jest pasująca u mnie wersja sotfu ? Na stronie RU jest " HN+_EU_AU3G_K0767_(A4-A5-Q5-Q7) " natomiast mój obecny to "HN+_EU_AU3G_P0662" (literka P)

Witaj,

Co do pomocy nie bede sie wypowiadal w Swieta,ale powiem Ci, mieszkam obecnie w Hiszpanii(mam Q5 i na foro hiszpanskim ludzie zawsze sobie staraja sie pomoc). Na tym forum tez jest pare osob co stara sie pomoc ale ogolnie temat softow i map do audi a szczegolnie modeli z MMI 3G+ to jakies "tabu".

1.Zielonego menu nie ruszasz, Masz wejsc do menu inzynierskie(chyba kolor czerwony, uruchamiasz wciskajac dwa razem przyciski ( u mnie back i car-dla A4 chyba tez).

2.Jak bedziesz postepowal wedlug opisu to raczej nie( ja sam robilem 2 razy i nic sie nie stalo).

3.Literka P to znaczy ze soft wgrany w fabryce(pierwszy) a literka K to znaczy ze dograles nastepne wersje.

4. poszukaj na forum gdzie byl opis jak wgrac soft do A4 a jak nie to w google napewno co Ci wyswietli.

5. tutaj masz przeciez fajny opis z tego forum co prawda do 3G ale do 3G+ jest podobny.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/274779-aktualizacja-mmi-3g-wersje-softow-basic-oraz-high/

Pozdrawiam.

Witam,

Poczytałem przy chwili wolnego czasu i już wiem co i jak. Mam tylko jeszcze kilka drobnych pytań / wątpliwości, które z pewnością rozwiążecie.

Ogólnie planuje zrobić udpate do 2016 6.22.4/6.23.1 (są skrypty aktywacyjne - już nawet wyciągnąłem MAC mojej MMI) i softu K0900, ale w pierwszej kolejności wgram K0767.

Pytania:

1) Czy wgrywajać K0767 będzie j.polski (updaty są multilanguage?)

2) Czy nawigacja po wgraniu K0767 będzie działała (ta obecna wersja : 6.16.3)?

3) Czy usuniętę zostaną jakieś dane, które są teraz (VIN, terminarz serwisowy, itp)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1) Czy wgrywajać K0767 będzie j.polski (updaty są multilanguage?)
2) Czy nawigacja po wgraniu K0767 będzie działała (ta obecna wersja : 6.16.3)?
3) Czy usuniętę zostaną jakieś dane, które są teraz (VIN, terminarz serwisowy, itp)?

Ad1

bedzie

Ad2

odpowiadalem na to pytanie tak ze 3 posty wyzej

Ad3

terminarz serwisowy nie zostnanie usuniety. jesli chodzi o vin to pytanie do tworcow cracka z ktorego chcesz skorzystac (bo piszesz ze chcesz skorzystac z crack'a). muzyka, historia tras - nie zostaje usunieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania:

1) Czy wgrywajać K0767 będzie j.polski (updaty są multilanguage?)

2) Czy nawigacja po wgraniu K0767 będzie działała (ta obecna wersja : 6.16.3)?

3) Czy usuniętę zostaną jakieś dane, które są teraz (VIN, terminarz serwisowy, itp)?

Tak PL bedzie

Tak NAVI bedzie działac

Nic nie zostanie usuniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Wgrałem K0767, niestety nie ma Audi Connect, ale zapewne trzeba to w zielonym menu odblokować. Przydałoby się żeby ktoś ogarnięty w temacie wrzucił wszystkie zmiany parametrów w zielonym menu jakie trzeba dokonać by działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Po długich bojach z konfiguracją MMI i routerów, dzięki pomocy kolegi Yoghurt z ustawieniem MMI udało mi się uruchomić GEMI po Wifi za pomocą 2 mini-routerów :D 1 router skonfigurowałem do pracy z modemem LTE USB i alternatywnie do łączenia się z AP stawianym przez smartfon. Router ma przełącznik na obudowie do wyboru trybu po którego przełączeniu w automacie ładuje wcześniej zapisaną konfiguracje dla każdego z obu trybów. Dodatkowo służy jako AP Internetu dla pasażerów. 2 router jest spięty z pierwszym kablem LAN i połączony z MMI po Wifi. Wszystko pracuje w tej samej sieci. MMI stoi na sofcie 662.

r7qnqg7w.jpg

bhoclkyj.jpg

Dodatkowo po podłączeniu się smartfonem do AP pierwszego routera można streamować pliki audio lub radio internetowe do MMI aplikacją MMI connect, lub innym softem.

ur3ernz2.png

Jeszcze musze skonfigurowac traffic online i będzie :banan:

Update:

Licencja jest do dyspozycji, ale oczywiście już nie ładuje się. Próbowałem różnych ustawień z poniższych w nav/trafficonline i nav/tmc -> TMC sets łącznie z ustawieniami testowymi, ale bezskutecznie.

Nav/trafficonline
A - Navteq
B – INRIX
C – Disabled
D – Disabled
E – Disabled
F - Finkbeiner-Testserver
G – TomTom
H - ARC

Live – production use (default)
Pre-Live – pre production
T&I – Test and Development
Dev – development server, used only by Ch. Lukasch from Harman.

W TMC też dłubałem, ale w ani profile Audi ani VW ani Bentleya nie działały. Ciekawe czy można skonfigurować coś własnego http://www.navigatiehosting.nl/tmc/zenders/index/index.php

Zostawiłem ustawione jak niżej.

lmko98f6.jpg

hod2d7x4.jpg

Jak mieliście ustawione TPEG endpoint URL, TPEG content source i TMC Sets, z działającą licencją Traffic online ?

Czy ktoś się orientuje co da i po ile chodzi 4H005481016D ?

Edytowane przez Ronald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbuję ogarnąć temat włączenia funkcji online w 3G+. Wgrałem w weekend K0900 i mapy 6.22.4. Zaciągnąłem opinii Yoghurta, który rozwiązał forumowiczom konfigurację Raspberry Pi w połączeniu z MMI, natomiast są obawy by zastosować ten skrypt na sofcie K0900.

Mam w związku z powyższym jeszcze jedno wyjście, standardowo wykorzystać AMI + Router + sieciówka + modem 3G. Zakupiłem już kabel AMI-USB. Mam jednak jeden problem. Kwestia zasilania w schowku pasażera. Nie ma 12V.

A ) Pierwsza opcja to wyciągnąć tam gniazdo 12V, natomiast tutaj pewnie trzeba by trochę rozryć deskę czego nie bardzo chcę robić i średnio się na tym znam.

B ) Drugą opcją, w kwestii której chcę się poradzić to czy można użyć AMI również do zasilenia routera?

Miałoby to wyglądać tak :

AMI -> KABEL AMI-USB -> ROZGAŁĘŹNIK USB -> z jednego portu podać zasilanie do routera (TL-MR3020 można zasilić MINI-USB 5VDC/1,0A) a do drugiego portu podpiąć sieciówkę D-LINKA -> I dalej już standardowo -> WPIĄĆ MODEM 3G

Edytowane przez rafaell68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC popraw prosze link do skryptu w pierwszym poscie. nie wiem czy to moj dropbox ale skrypt na pewno moj i jest w nim blad konfiguracji firewall'a (nie dziala laczenie po telnecie do MMI z wifi). tutaj jest poprawiona wersja:

https://www.dropbox.com/s/xklctqpy8oakrdv/gemmi.zip?dl=0

a tu jest drugi skrypt wlaczajacy zielone menu, moze sie komus przyda, kto nie ma kabelka:

https://www.dropbox.com/s/a0xhdkjpvohickr/green_menu.zip?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok2: dzieki


wrzuc jeszcze prosze dopisek, ze dla skryptu gemii w run.sh trzeba wpisac adres swojego router'a lub maliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się jak to jest z traffic online, czy licencja jest przypisana do jednostki czy do vinu? Ja wymieniłem MMI na 3g+, auto jest z 2011 roku a licencje niby mam do końca listopada 2016 i wszystko działa.

druga kwestia to myAudi - jak dodaje moje auto to wyskakuje info że nie jest w nim obsługiwane Audi Connect - czy da rade to jakoś aktywować i najważniejsze - czy jest sens z tym walczyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


orientujecie się jak to jest z traffic online, czy licencja jest przypisana do jednostki czy do vinu? Ja wymieniłem MMI na 3g+, auto jest z 2011 roku a licencje niby mam do końca listopada 2016 i wszystko działa.

do vinu. licencja jest na 3 lata a jesli sie traffic online aktywuje w ciagu 6 miesiecy od daty produkcji samochodu to dorzucaja jeszcze pol roku.


druga kwestia to myAudi - jak dodaje moje auto to wyskakuje info że nie jest w nim obsługiwane Audi Connect - czy da rade to jakoś aktywować i najważniejsze - czy jest sens z tym walczyć? :)

jedyna opcja - doposazenie w ASO. Zeby Audi Connect dzialalo trzeba wpisac w jednostce PIN ktory jest generowany przez serwer audi dla konkretnego VIN'u. jesli VIN nie ma liscie wyposazenia MMI 3G+ z SIM - to nie da sie wygenerowac PIN'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwna sprawa bo miałem 3G Basic, wiec niby po co ktoś miał kupować licencję na traffic online ? :) dlatego myślałem że licencja jest przypisana do MMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...