Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Bulgotanie" z filtra powietrza


ganjaq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, już kilka razy wspominałem o dziwnym dźwięku dobiegającym z puszki filtra powietrza, dziś zdiagnozowałem którędy ten dźwięk dobiega.

Zdjecie05_wrpssna.jpg

Tym oto wężem który jak wiemy początek swój bierze w kolektorze ssącym:

Zdjecie05_wrpssqe.jpg

Kiedy odłącze ten wąż bulgotanie ustaje (najbardziej jest je słychać kiedy gasze auto ponieważ auto już gaśnie a bulgocze jeszcze przez 2 sekundy) Kiedy zatykam palcem ten króciec od kolektora ssącego (bez tego auto nie zapali, lewe powietrze) to bulgotu nie słychać więc nie wiem czy on dobiega z kolektora ssącego czy z węży i zaworków na odcinku ssący - puszka filtra.

Jak myślicie?

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już taki temat. To jest normalne i nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne i nie ma się czym przejmować.

Nic w tej sprawie nie znalazłem, może skoro wiesz to powiesz skąd się to bulgotanie bierze, na moje to to nie jest normalne

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wychodzi na to, ze wszyscy mamy uszkodzone silniki.

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten wężyk podłączony jest do ezektora i dlatego to slychać. W bfb może jest inaczej.


To jest normalne i nie ma się czym przejmować.


Nic w tej sprawie nie znalazłem, może skoro wiesz to powiesz skąd się to bulgotanie bierze, na moje to to nie jest normalne

Jakoś słabo szukałeś

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/250884-halas-przy-obudowie-filtra-powietrza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś u kolegów nie buczy to znaczy że u nich to jest coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś co pisze użytownik soul87?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/250884-halas-przy-obudowie-filtra-powietrza

Ten wąż idzie do ezektora a nie kolektra.

To że ezektor jest wpiety do kolektora to juz inna sprawa.

2akiwlz.jpg

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty czytałemś co napisali sciemamcz i rabbi, nikt nie wpadł ze może ezektor jest zepsuty

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

nikt nie wpładł, a sam nie potrafisz pomyśleć?

bez sensu gadka

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje teksty zaczynają mnie irytować, gadasz coś że pisze bez sensu a sam podsuwasz mi cały czas temat że tak ma buczeć, że tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu wątpliwości co do bulgotania jak jeden mechanik mi chciał głowice ściągać że niby zawory nieszczelne. Czytałem rozmawiałem z mechanikami różne były teorie. Natomiast znajomy mechanik z ASO Audi i drugi z ASO Skody twierdzą że w silniku BFB ma bulgotać i koniec co więcej twierdzili że jeśli nie ma tych odgłosów to coś w układzie podciśnień lub odmy jest uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tego nie zrozumie. Poł silnika niech se wymieni jak chce. Nie ma co dyskutować, jak wie lepiej :facepalm: :facepalm: :facepalm:


Twoje teksty zaczynają mnie irytować, gadasz coś że pisze bez sensu a sam podsuwasz mi cały czas temat że tak ma buczeć, że tak ma być

Zadzwoń do radia maryja możę coś pomogą

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bulgotanie irytuje to mozna odlaczyc cienki wezyk ktory wchodzi do rury karbowanej przed turbo i zalozyc na niego malutki filterek taki stozkowy niby.

ten wezyk przenosi bulgotanie do dolotu...

w AVJ go nie ma wiec nie bulgota

rura karbowana rozni sie miedzy silnikami AVJ i BFB wlasnie wejsciem na ten wezyk.

tak naprawde te bulgotanie to spotegowany efekt dzwiekowy zawirowan powietrza w ukladzie podcisnien/odmy spowodowane pracą zaworków jednostronnych.

Ktorens zaworek jednostronny pracuje na granicy otwarcia/zamkniecia tak w kolko i bulgota ;p

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest spoko odpowiedz, a Ty barb, rozumiem dlaczego nie masz nikogo w znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka? Szkoda, że znajomych masz tylko w internecie :facepalm: Odpowiedzałem konkretnie w pierwszym poscie, nie moja wina, ze jestes ...

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś mądrzejszy to powiedz czy można odłączyć ten wąż i jak piszę soul87, założyć na niego filterek. Czy to się nie skończy tak, że do ssącego trafi fałszywa, nie zmierzona przez maf ilość powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz. Tak ma być. zresztą kolega radko123 też to napisał. Jak jesteś mądrzejszy od inżynierów Audi to se to przerób jak chcesz

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...