Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zablokowana tylna klapa


robsonrybka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Centralny nie otwiera tylnej klapy (Avant 99r lift). Wczoraj mechanizm wariował tzn. zamykał, otwierał, zamykał, otwierał....... i tak aż do momentu az nie podniosłem i nie zamknąłem klapy. Potem nie mogłem otworzyć w ogóle. Zamek nie reaguje na naciśniecie przycisku otwierania. Nie mogę też otworzyć kluczykiem bo od momentu zakupu auta kluczyk wchodzi tylko 1/3. Z trzy razy zdarzyło sie, że zamek sam sie otworzył podczas rozruchu silnika ale potem jak zamknąłem klapę już się nie dał otworzyć. Może ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem cos podobnego wystarczy ze rozbierzesz boczek klapy bagznika i sprobuj odlanczac klamki i zobacz czy po podlaczeniu nie ma dzwieku jak by otwierał bo jak bedzie to jest klamaka ma zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki sam problem , jeszcze sie tym nie zajelem bo nie wiem od czego zaczac , wczoraj rzucilem taki temat ale admin go wyrzucil :/

u mnie jest tak ze pompka od centralnego glosno pracuje przez 20 sekund i sie poddaje , moge otworzyc klape tylko kluczykiem pilotem nie.

a powiedz mi czy masz tak samo jak ja ze nie swieci ci sei dioda od centralnego na drzweiach od kierowcy po zamknieciu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co sytuacja wygląda tak, że zdjąłem tapicerkę klapy i otwieram ja ciagnąc za dzwigienkę od wewnątrz, ale oczywiście muszę położyć tylne siedzenia i poprostu nurkuję przez drzwi. Wszystkie zamki pozostałe otwierają sie bez zarzutu. Pompa centralnego pracuje prawidłowo. ( Do dominio_1) w moim modelu nie ma lampki w drzwiach od centralnego a cała reszta pracuje ok. Po zdjęciu tapicerki zobaczyłem kilka urządzeń od zamykania drzwi i będę to rozkminiał potem. Nie mam teraz czasu (Święta i wyjazdy) ale powrócę do tematu po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co sytuacja wygląda tak, że zdjąłem tapicerkę klapy i otwieram ja ciagnąc za dzwigienkę od wewnątrz, ale oczywiście muszę położyć tylne siedzenia i poprostu nurkuję przez drzwi. Wszystkie zamki pozostałe otwierają sie bez zarzutu. Pompa centralnego pracuje prawidłowo. ( Do dominio_1) w moim modelu nie ma lampki w drzwiach od centralnego a cała reszta pracuje ok. Po zdjęciu tapicerki zobaczyłem kilka urządzeń od zamykania drzwi i będę to rozkminiał potem. Nie mam teraz czasu (Święta i wyjazdy) ale powrócę do tematu po powrocie.

przerabiałem temat-mikrostyk lub wtyczka do mikrostyka zaśniedziale bo wiadomo sa dwa przyciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam ten sam problem . nie działaja przyciski otwierania bagaznika. tylko z pilota idzie go otworzyc.

sprawdzałem i wszystkie mikrostyki reagują oprócz tych w przyciskach

jak naciskam mikrostyk w zamku to pompka centralnego cyka czyli działa .


Nikt nie rozkminil tematu

Wysłane z mojego SM-G318H przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem fora:facepalm:

Sorry 

 

Edytowane przez Rafos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2016 o 19:49, rafal9119 napisał:

panowie mam ten sam problem . nie działaja przyciski otwierania bagaznika. tylko z pilota idzie go otworzyc.

sprawdzałem i wszystkie mikrostyki reagują oprócz tych w przyciskach

jak naciskam mikrostyk w zamku to pompka centralnego cyka czyli działa .


Nikt nie rozkminil tematu

Wysłane z mojego SM-G318H przy użyciu Tapatalka

Kolego uporałeś się z tą usterką ?

Mam coś podobnego od dłuższego czasu bagażnik mogłem otwierać kluczykiem (przyciskiem) ale wkurzające też było to że trzeba było parę razy naciskać przycisk na kluczyku aby odbiło klapę, oczywiście przy każdym wciśnięciu było słychać jak zamek próbuje otworzyć klapę ....

Czasem za 2/3 wciśnięciu otwierało a czasem aż za 10 

Wczoraj rozebrałem bagażnik aby posprawdzać przewody i wtyczki i wszystko okej

Przyciski przy  klapie nie reagują w ogóle

Pompka sprawdzana, luty sprawdzone poproawione

Zacząłem regulować metalowe pręciki z nadzieją że zacznie otwierać z kluczyka (przycisku) od razu, lecz jest gorzej niż było :( 

Więc kij wie o co tam chodzi ....

Audi a4 b5 lift w avancie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...