Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witajcie :) Odnośnie zimnego silnika i dziwnie szarpie (skrzynia) automat, VAG diagnostyka, jak?


MrVoltix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczące mojego egzemplarza.

Gdy jest zimny i dam za dużo gazu na automacie tip-tronic tak jakby biegi się ślizgały, czy to może być od tego że, poprzedni właściciel zaniedbał wymianę oleju w skrzyni?

Dodam że, to się dzieje tylko na zimnym silniku.

Jeszcze jedno jaki olej preferujecie i gdzie go zlać i wlać.

Autko to Audi A4 B5 2,5 TDI z 1999r

Chciałbym zacząć przygodę z VAG, ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Mam iPhone 4S i myślę nad wykorzystaniem go do tego celu.

Podpowiedział by ktoś jak to ogarnąć?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Byłem wczoraj u znajomego z bratem podpinaliśmy pod komputer moją auto i ogólnie pierwszy raz nic nie było kasowane oprócz inspekcji przy 200 tyś km.

-------

Mam mały przeciek pomiędzy skrzynią i silnikiem.

Czy ten olej może być do mojego auta nie nadaje sie do pompowstryskiwaczy?

LIQUI MOLY 10W40 MoS2 6l SUPER LEICHTLAUF 2184 5+1

Półsyntetyczny?

1441 nie znany kod błędu nie prawidłowy sygnał - błąd sporatyczny

1442 nie znany kod błędu

Brak osprzętu/nie związany ze sprzętem - błąd sporatyczny

18259 magistrala CAN ABS - sygnał nie prawidłowy

Brak osprzętu/nie związany ze sprzętem

17978 moduł sterujacy zablokowany

Brak osprzętu/nie związany ze sprzętem

532 napięcie zasilania

sygnał za mały - błąd sporatyczny

Z tego usłyszałem od znajomego mechanika, który bawi się audicami i WV, że jeden z tych błędów jest spowodowany brakiem styku przy skrzyni biegów

(tiptronic 5 biegowa)

Dodam do tego jeszcze, że wymieniałem klocki z czujnikami z przodu i z jednej strony była wtyczka od strony auta urwana i zaciągnięta na opaskę.

(teraz jest ładnie zlutowana i zabezpieczona)

Edytowane przez MrVoltix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej do czego pytasz, skrzynia czy silnik???

olej w skrzyni był wymieniany??? kiedy??? czy silniik szarpie tylko na biegu czy na P również???

vag raczej na i phonie ci nie pójdzie, vag raczej pod windowsa jest, a tam chyba jest android???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej do czego pytasz, skrzynia czy silnik???

olej w skrzyni był wymieniany??? kiedy??? czy silniik szarpie tylko na biegu czy na P również???

vag raczej na i phonie ci nie pójdzie, vag raczej pod windowsa jest, a tam chyba jest android???

Powiem ci, że po tym jak widziałem w jakim stanie był filtr kabinowy to się przestraszyłem.

To umiałem wymienić, widziałem olej w bagażniku 10W40 litr na dolewkę było może z 200ml.

Zwracałem na to uwagę dzieje się to od 1 ki do 3 ki i to gdy np jadę jest ok jak by zmieniał bieg wysprzęglił i jak ściągnę nogę z gazu to gdy są za wysokie obroty potrafi szarpnąć.

Wysprzegli obroty skaczą a nie jedzie dopiero po około 4 sek szarpnie, co prawda często się to nie zdarza ale to na pewno już jakiś objaw dodam, że nie mam pojęcia kiedy te oleje ktoś wymieniał.

Po zakupie świeciła inspekcja skasowałem ją.

Na iPhone jest jedna aplikacja, co prawda płatna ale 3-4 euro co to jest.(Nazywa się "VAG service - Audi, Seat, Skoda, VW", cena 2,69 euro)

Super by było mieć VAG na tele dlatego się chciałem zapytać bo nigdy nawet na kompie nie miałem tego, tylko widziałem jak w Boschu się bawili przez WiFi bezpośrednio pod pompę u mojego Brata w Audi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że skrzynia ślizga(przeciąga biegi ) na początku przy obecnych temperaturach to raczej normalny objaw .

Vag na telefonie...proszę Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Vag na telefonie...proszę Cię.

Pełnej funkcjonalności VAG-a to to nie ma, ale dużo przydatnych funkcji, szczególnie kiedy trzeba przez dłuższy czas poobserwować parametry w wybranym kanale :):hi:

Chodzi na androidzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że skrzynia ślizga(przeciąga biegi ) na początku przy obecnych temperaturach to raczej normalny objaw .

Vag na telefonie...proszę Cię.

Ja słyszałem, że to objaw i to nie jest normalne.

Muszę zobaczyć w jakim stanie jest ta wtyczka przy skrzyni.

I ten olej ehhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przeciąganiem biegów zgodzę się z Arturoo.

Ślizganie to wg. mnie coś innego - to tak jakby w manualu jeździć na wpół wciśniętym sprzęgle - obroty w góry, a prędkość stoi w miejscu :)

Niedawno na forum A6 koledze po wymianie oleju ślizgał tip i nie wrzucał 5 biegu... Okazało się, że wlał za mało oleju i po uzupełnieniu wróciło do normy.

Może u Ciebie jest podobnie. Zrób kontrolę stanu oleju. Uważam, że zimne dni to najlepszy moment na wymianę oleju - szybciej chłodzi się temperatura oleju w skrzyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest poziom ok .

Auto w rękach majstra od skrzyń 2 razy w roku na przeglądzie....raz trafiła mi się awaria i więcej takich niespodzianek nie chcę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturoo, gdzie jeździsz na przegląd skrzyni? Jaka cena? I co dokładnie sprawdzają?

Jestem po wymianie oleju i stan też na pewno OK, bo ostatnio sprawdzałem. Póki co ze skrzynią mam spokój - jest jedynie załączający się lock-up przy zmianie z 2 na 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...