Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szumy w kabinie powyże 100km/h


Kriega

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem w zakladzie lakierniczym zeby podnieśli mi trochę te drzwi ale uznali, ze wszystko z nimi jest ok, dobrze sie schodzą i wszystkie jest równo jak sa zamknięte. Gościu mi jedyne zwrócił uwage na uszczelkę przedniej szyby, że odstaje dziwnie w jednym miejscu i mam jechać do nich to sprawdzą - domyślam się ze zdemontują te uszczelki, przeczyszczą i założą od nowa.

Pytanie zatem czy jest sens jak już będę to robił zeby wstawic nową uszczelkę ta dookoła szyby? I ewentualnie jak duzy to jest koszt

Ja poszukiwałem tej uszczelki co idzie dookoła obrysu drzwi bo w pewnym marnym serwisie lakierniczym powiedzieli mi, że się nie da wyregulować tych drzwi i że trzeba kupić nowe zawiasy i dopiero drzwi ustawiać i jeszcze ramkę z szybą dopasowywać więc uznałem, że łatwiej będzie kupić nową uszczelkę i ją sobie samemu wymienići szumy znikną. Wysłałem zapytanie do serwisu Audi w Konstancinie, w odpowiedzi otrzymałem informację, że do B5 nie produkują już uszczelek i ich nie ma na stanie, jedynie mogę próbować przez dział "Audi tradition" koszt jednej ok 600 pln sztuka! To było jakieś pół roku temu, ale możliwe, że po prostu zostałem brutalnie mówiąc "olany" i dostałem takie info na "odczep się" i po jakiś dłuższych poszukiwaniach może by się coś znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić na forum uszczelki z lifta w dobrym stanie za śmieszne pieniądze. ASO zawsze było drogie, jakoś nie jestem zaskoczony.

Trzeba mieć chyba bardzo dobitą tą uszczelkę żeby nie dało się ich w żaden sposób ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uszczelki z polifta wejda bez problemu do przedlifta? moze od B6 lib od B7 podpasi?

sa tez uszczelki na metry ciete

motowal ktos takie?

http://allegro.pl/uszczelka-drzwi-t70-opel-merc-bmw-vw-audi-stomil-i4985781449.html

http://allegro.pl/uszczelka-drzwi-fiat-lodzie-nowa-tanio-stomil-t28-i4947510373.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lifta powinny wejść bez problemu, z B6 nie bo to w ogóle inna buda, inne ramki itp.

Te na metry bym odpuścił bo też dopasować to tak żeby nie szumiało będzie problem. Zamiast normalnej uszczelki tego nie dasz, a jak dasz na górę to będzie pewnie za grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szumi, przygotowywałem się do regulacji ramki, jak już kilka osób radziło i robiło, ale zauważylem, że góra drzwi lekko odstaje względem tylnych drzwi, nie są dobrze dociśnięte przy zamkniętych dzrzwiach.

ae8d618f0d626e94m.jpg

Dół jest ok, tak mniej więcej od połowy drzwi do góry zaczyna odstawać stopniowo i wydaje mi się że tu leży przyczyna mojego szumienia, bo jak dopchnę górę drzwi ręką to jest luz, miejsce żeby docisnąć. Powiedzcie mi jak to wyregulować? Muszę jeszcze skontrolować szczelinę z przednim blotnikiem czy też odstaje. To zauważyłem tak na szybko przed robotą...

Edytowane przez akrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować poluzować górny zawias albo oba, docisnąć górę drzwi i dokręcić. Chociaż jeśli masz słabo spasowane drzwi z błotnikiem to na pewno coś było kombinowane i trzeba by zacząć od sprawdzenia szczelin. Tylne drzwi muszą być ustawione względem tylnego błotnika bo jest stały, wtedy do nich przednie drzwi i do drzwi błotnik. Zerknij jak to u Ciebie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeliny wyglądają ok, z tylu i z przodu tyle, że ten narożnik co jest na zdjęciu lekko odstaje i mam wrażenie że przez to drzwi nie dochodza do uszczelki tak jak powinny, spróbuję ruszyć jutro ten górny zawias, mam nadzieję że nie zrobie gorzej jak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezeli chodzi o szumy o których ja pisałem to chyba jednak tylko moja wyobraźnia bo jechałem ostatnio takim samym audi jak moje, też 2.4 i w środku takie same "doznania", mało tego, jechał ze mna ostatnio do Krakowa gość, który jezdzi a6 c6 i mówi, ze nie jest odczuwalnie glosniej niz u niego (jechalismy tak do 120) więc fałszywy alarm. Polecam kazdemu najpierw porównac z innym egzemplarzem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko u mnie te wkurzające szumy zaczynają się właśnie od 100-120km/h im szybciej tym bardziej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam to samo , wczoraj miałem e39 do dyspozycji ( byłem kierowcą) jak deptałem jej dynamicznie , patrze na liczniku a tam już 150 nie wiadomo kiedy a w środku cisza taka że można było spokojnie szeptem pogadać :) a6 c5 tak samo .
A4 b5 zaczyna mnie już powoli irytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyższej klasy samochody czy modele danej marki zazwyczaj są lepiej wygłuszone ale nasze problemy to zużyte uszczelki, zawiasy i wtykanie łap osób które nie maja pojęcia o kręceniu przy autach a się za to biorą i dość często zostają im niepotrzebne elementy po robocie :kwasny:

czytalem tematy na forach o problemach z odglosami z zewnatrz jak i szumach o a6 c7 c6 i c5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem też w swojej A4 b5 i wystarczyło wyregulować drzwi i szum jakby ustał. Tzn nie do końca bo te auta mają taką lekką wadę że po przerkoczeniu 100-120km/h słychać lekki szum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się 200km/h to dopiero Ci uszy przewieje :naughty: A jak potem zwolnisz to przy tych 120 ulga niesamowita bo prawie nie słychać w porównaniu z tym co jest przy szybkiej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o uszczelki drzwi to na forum dacii znalazłem ciekawy patent mianowicie chłopaki demontują uszczelki i przez ich wnętrze przeciągają sznur gumowy o średnicy powiedzmy 5 mm dzieki czemu uszczelka jest lepiej wypełniona i lepiej przylega do drzwi, podobno pomaga
co sądzicie o takim rozwiązaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o uszczelki drzwi to na forum dacii znalazłem ciekawy patent mianowicie chłopaki demontują uszczelki i przez ich wnętrze przeciągają sznur gumowy o średnicy powiedzmy 5 mm dzieki czemu uszczelka jest lepiej wypełniona i lepiej przylega do drzwi, podobno pomaga

co sądzicie o takim rozwiązaniu??

Wiesz to magicy hehe. Można by było spróbować taki patent, tylko gdzie kupić taki gumowy sznur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 ciężko sie walczy z szumami ;) ja u siebie poprawiałem milion razy jakieś uszczelki boczki ramki itd. i teraz wydaje mi sie że jest tak jak być powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o uszczelki drzwi to na forum dacii znalazłem ciekawy patent mianowicie chłopaki demontują uszczelki i przez ich wnętrze przeciągają sznur gumowy o średnicy powiedzmy 5 mm dzieki czemu uszczelka jest lepiej wypełniona i lepiej przylega do drzwi, podobno pomaga

co sądzicie o takim rozwiązaniu??

Wiesz to magicy hehe. Można by było spróbować taki patent, tylko gdzie kupić taki gumowy sznur?

Na alledrogo wpisz hasło"weżyk silikonowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również mam opuszczone drzwi od kierowcy z tym, że u mnie w ogóle brakuje dolnej śruby i drzwiczki wiszą na dwóch.

Drzwi regulujecie przy drzwiach czy budzie i czy taka śrubę można gdzieś dostać czy wkręcić taką by pasowała?

Sent from out of space!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypełnienie uszczelki np. wezykiem sylikonowym ktory mozna dostac w sklepie wedkarskim wiaze sie z przecieciem uszczelki by go wprowadzic a czym ja z powrotem skleic by w tym miejscu nie wialo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...