Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szumy w kabinie powyże 100km/h


Kriega

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem dziś uszczelki (te dwukomorowe) i wymieniłem

TRAGEDIA :facepalm:

Tylko się narobiłem niepotrzebnie. Jak szumiało tak szumi, drzwiami trzeba mocno trzasnąć żeby się zamknęły a podczas jazdy na każdym dołku skrzypi bo drzwi prężą.

Jeszcze spróbuję jakoś podregulować drzwi i ramkę ale wątpię żeby to pomogło. Ale pierwsze wrażenie po założeniu było dobre bo nawet ładnie wygląda ta uszczelka na aucie, myślałem że będzie gorzej. Problemem jest jeszcze to że nawet gdyby było wszystko cacy to nie wiem jak przełożyć ten welur co jest przyklejony do oryginalnych uszczelek.

Tak więc jeszcze będę z tym walczył ale nadzieje mam nikłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo raczej uszczelki w a6 sa podobne do tych co sa u nas

Nasmaruj uszczelki sylikonem w spreyu

Moze dobrze ci siedza drzwi na zawiasach a nows uszczelka moze byc na to czula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu.

Wróciłem do ori uszczelek. Niestety musiałem dokupić bo swoje poniszczyłem. Przy okazji poprawiłem trochę ramkę drzwi. Ogólnie jakby deczko ciszej ale przyuważyłem że szum dochodzi z okolic lusterek, zaczyna się powyżej 60km/h a dalej się tylko nasila. No i teraz nie wiem czy te lusterka tak szumią w oryginale czy może gdzieś coś jest nie spasowane? Ktoś się spotkał z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy lusterkach pod tapicerka jest male wygluszenie ktorego moze ci brakowac

masz fotke jak wygladala uszczelka po zalozeniu na samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a fotka z zamknietymi drzwiami i w miejscu polaczenia koncow uszczelek?

polecam nasmarowac sylikonem w sprayu uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się zamknęło drzwi to nie było widać uszczelki a drzwi wyglądały normalnie (fotki nie mam). Uszczelkę łączyłem na styk, nie nachodził jeden koniec na drugi.

Silikon nic by nie dał bo uszczelka po prostu była za gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu.

Wróciłem do ori uszczelek. Niestety musiałem dokupić bo swoje poniszczyłem. Przy okazji poprawiłem trochę ramkę drzwi. Ogólnie jakby deczko ciszej ale przyuważyłem że szum dochodzi z okolic lusterek, zaczyna się powyżej 60km/h a dalej się tylko nasila. No i teraz nie wiem czy te lusterka tak szumią w oryginale czy może gdzieś coś jest nie spasowane? Ktoś się spotkał z takim problemem?

Interesuje mnie ta regulacja ramek drzwi, mozesz powiedziec cos wiecej co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zdjąć boczek z drzwi i po bokach będziesz widział śruby (u mnie 4 na torxa) które trzeba poluzować i wtedy ustawiasz ramkę. Gdzieś na forum jest o tym temat, musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masakra, akurat wczoraj sciagalem boczek zobaczyc czy wszystko jest na swoim miejscu pod nim :D ale zeby go założyć potem dobrze na wszystkie zatrzaski nieźle się napociłem :D

A to ustawianie ramki to co dokładnie jest? Bo ja zrozumiałem, ze po prostu drzwi na zawiasach podniosłeś a to chyba nie to miałes na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zawiasach to co innego, ramkę można osobno ustawić (tą część drzwi powyżej blachy). Można ją wyregulować góra/dół oraz pochylić, czyli bardziej docisnąć do auta. Jak zdjąłeś boczek to pewnie zauważyłeś szkielet który trzyma szybę, to właśnie jest ramka i ona się trzyma na 4 śrubach po bokach, luzujesz i regulujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nawet nie wiedziłaem, ze to się da regulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały odkop...

też mam problem ze strasznym hałasem tylko od strony kierowcy... uszczelka wyglada tak samo jak przy innych drzwiach lecz tylko one szumią - przy 100 szum straszny :/ na początku myślałem, że to brakujący plastik przy słupku lub guma przy tapicerce lecz to nie to :( jak sobie z tym poradzic?

widzialem propozycje o dogięciu ramki do srodka ... zda takie coś relacje? czy wyciągać uszczelkę i pchać tam jakiś wężyk i spowrotem do auta?


by uprzedzić pytania i doradzić mi jakoś lepiej to szumi mi przy słupku (ten co jest między drzwiami tylnymi a przednimi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z ramkami bo u mnie też tak szumi i myślę że jak uszczelki dolegają to nic się nie zmieni. U mnie jakby szumiało wszędzie. Jedyne co mi jeszcze przchodzi do głowy to dociśnięcie szyb do ramek bo jak po deszczu zdejmę boczek to drzwi w środku są mokre. Jest jakaś regulacja docisku szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie znów przy 160km/h to jakbym z otwartym oknem jechał, ładnie drzwi się schodzą, uszczelki całe nie mam pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...