Skocz do zawartości
IGNOROWANY

APC do mycia karoserii?


Honolulu100

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie możesz tylko po co? skoro są do tego lepsze produkty.

Zdaje sobie sprawe, ale po prostu jutro chce troche ogarnąć a mam to w bagażniku i nie wiem czy nic sie z lakierem złego nie stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanie nie stanie, jest to mocno stężony środek czyszczący. Czasami dodaje się do aktywnej piany w celu polepszenia siły czyszczącej.

Nie daje dobrej piany ani poślizgu więc nie minimalizuje rysowania lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć w małym stężeniu. Ale powiem tak jak wyżej... Są lepsze produkty do tego celu i nie kosztują fortuny. APC może Ci ściągnąć wosk czy politurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam.

Mam zakupiony Nielsen APC Cyclone. czy moge go zastosować do umycia karoserii ?, jakie stezenie ?

Kolego możesz użyć APC jak najbardziej, tylko wszystko zależy co chcesz dalej zrobić z lakierem?? Bo tak jak moi poprzednicy pisali, APC jest silnie odtłuszczającym środkiem i zmyje Ci wszystkie woski i silanty, stosuje się go najczesciej w stężeniu 1:10 lub mocniejszym 4:10. W nietypowych sytuacjach można użyc czystego APC, ale to już trzeba mieć troszkę wprawy w auto detailingu. Najlepiej zacząć od stężenia delikatnego czyli 1:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeżeli sytuacja tego wymaga. Ja usuwam nim trudne zacieki. Dwa ekstremalne przypadki. Po długim postoju w garażu który ciekł - woda z rdzą ze zbrojenia i czymś białym jeszcze na szybie auta zrobiły mi się plamy-zacieki, bardzo widoczne i brzydkie, w dodatku wyczuwalne pod palcem jakby szyba przereagowała z tym co ciekło. Próbowałem zmyć wszystkim dosłownie, benzynami, rozpuszczalnikami itp. Nawet tego nie ruszyło. Nawet kupiłem tlenek ceru bo myślałem, że tylko polerka mechaniczna to usunie. Zaciek miał 2 lata i nic go nie ruszało. Przy czyszczeniu auta miałem rozrobiony APC Nielsen w stężeniu ok 1:10 - 1:15. Popsikałem na zaciek, na gąbką i zacząłem trzeć. Byłem w szoku jak to zaczęło schodzić. Po 5 minutach nie było śladu!!! Drugi przypadek to zaciek na masce z tego samego rdzawego nalotu. Myjnie ehrle, Intermarche, piana z domowego karchera, szampony i dalej zaciek był. To samo stężenie APC + gąbka i nie ma śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić dobrą pianę do mycia.

Jak coś dodać troszkę do piany jak będzie za słaba.

Poźniej już piana i szampon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...