Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silniki 1.8 TFSI LIFT 2012-2015 opinie


syndroom

Rekomendowane odpowiedzi

co to za rurka oznaczona strzałką? Miejsce na bagnet oleju? którego niema tak naprawdę :))

40368d71b0cdaacfgen.jpg

Edytowane przez syndroom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do poliftowego avanta. Jak sądzicie który silnik będzie mniej sprawiał mniej problemów ? 1.8TFSI (170) czy 2.0TFSI (211) ? Większa moc i częste występowanie w quattro skłania mnie do 2.0 ale dużo się naczytałem i nasłuchałem o problemach z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do poliftowego avanta. Jak sądzicie który silnik będzie mniej sprawiał mniej problemów ? 1.8TFSI (170) czy 2.0TFSI (211) ? Większa moc i częste występowanie w quattro skłania mnie do 2.0 ale dużo się naczytałem i nasłuchałem o problemach z tym silnikiem.

Witaj kolego, ja z czystym sumieniem mogę polecic ci 1.8TFSI 170PS. Mam właśnie avanta i jeżdżę tym juz dwa lata, silnik dla mnie rewelacja, wcześniej jeździłem 2.0 tdi BRD, bardzo przyzwoite spalanie, a na koniec najlepsze-bardzo duże gratisy mocy, w ubiegłym miesiącu byłem w Witka z Rperformance na programie i wyszło pięknie: seria 200ps, lekki program i 250ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie po programie się zmieniło ? :)

Auto przetestowałem wczasie wyjazdu do chorwacji i powiem szczerze że nawet delikatnie spadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spoko silniczek, ale ta świadomość że Octavia 2.0 TDI RS będzie pewnie szybsza :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak polift, to szukać tylko CNCD. To to samo co CJEB, tylko ze w dwóch litrach. Tu w/w Skoda nie podskoczy. :decayed: Ale były tez oczywiście na początku polify z CDNC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale były tez oczywiście na początku polify z CDNC.

CDNB też się zdarzały podobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój pierwszy post:)

Witam cieplo wszystkich:)

Przymierzam się do kupna a4 1,8tfsi 170. Naczytalem się dużo niedobrego o silnikach 1,8 tsi i tfsi. Problem z napinaczami ponoc nie istnieje już od 04.2010r. A jak jest ze zużyciem oleju? W silnikach 1,8 tsi tfsi wystepowal duzy problem z braniem oleju. Winne były niewlasciwe pierścienie. A jak jest w nowym silniku 1,8 tfsi 170? Jakie zastosowano pierścienie? Czy problem zużycia oleju nadal wystepuje? Proszę o info uzytkownikow którzy maja a4 z tym silnikiem o info ile ich auto zużywa oleju. Nowe a4 braly nawet 0,3 -0,5 l na 1000kma po przejechaniu 50-60tys nawet 0,7-1l na 1000km. Obawiam się ze wydam sporo kasy a będę mieć duże problemy z silnikiem. Za cenne info z góry bardzo dziekuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój pierwszy post:)

Witam cieplo wszystkich:)

Przymierzam się do kupna a4 1,8tfsi 170. Naczytalem się dużo niedobrego o silnikach 1,8 tsi i tfsi. Problem z napinaczami ponoc nie istnieje już od 04.2010r. A jak jest ze zużyciem oleju? W silnikach 1,8 tsi tfsi wystepowal duzy problem z braniem oleju. Winne były niewlasciwe pierścienie. A jak jest w nowym silniku 1,8 tfsi 170? Jakie zastosowano pierścienie? Czy problem zużycia oleju nadal wystepuje? Proszę o info uzytkownikow którzy maja a4 z tym silnikiem o info ile ich auto zużywa oleju. Nowe a4 braly nawet 0,3 -0,5 l na 1000kma po przejechaniu 50-60tys nawet 0,7-1l na 1000km. Obawiam się ze wydam sporo kasy a będę mieć duże problemy z silnikiem. Za cenne info z góry bardzo dziekuje.

Pozdrawiam

Witaj, kolego u mnie jak na trazie nie ma żadnego problemu brania oleju, przelot 38 tys. Prywatnie dodam, że jeśli decydujesz sie na auto z turbo to musisz byc przygotowany na jakies tam ubytki oleju,. Gemeralnie silniczek jak na razie dla mnie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do poliftowego avanta. Jak sądzicie który silnik będzie mniej sprawiał mniej problemów ? 1.8TFSI (170) czy 2.0TFSI (211) ? Większa moc i częste występowanie w quattro skłania mnie do 2.0 ale dużo się naczytałem i nasłuchałem o problemach z tym silnikiem.

Witaj kolego, ja z czystym sumieniem mogę polecic ci 1.8TFSI 170PS. Mam właśnie avanta i jeżdżę tym juz dwa lata, silnik dla mnie rewelacja, wcześniej jeździłem 2.0 tdi BRD, bardzo przyzwoite spalanie, a na koniec najlepsze-bardzo duże gratisy mocy, w ubiegłym miesiącu byłem w Witka z Rperformance na programie i wyszło pięknie: seria 200ps, lekki program i 250ps

Kolego nie wiem czy dobrze zrozumiałem robiłeś program w BRD czy w Twoim obecnym CJEB? Jaki koszt programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do poliftowego avanta. Jak sądzicie który silnik będzie mniej sprawiał mniej problemów ? 1.8TFSI (170) czy 2.0TFSI (211) ? Większa moc i częste występowanie w quattro skłania mnie do 2.0 ale dużo się naczytałem i nasłuchałem o problemach z tym silnikiem.

Witaj kolego, ja z czystym sumieniem mogę polecic ci 1.8TFSI 170PS. Mam właśnie avanta i jeżdżę tym juz dwa lata, silnik dla mnie rewelacja, wcześniej jeździłem 2.0 tdi BRD, bardzo przyzwoite spalanie, a na koniec najlepsze-bardzo duże gratisy mocy, w ubiegłym miesiącu byłem w Witka z Rperformance na programie i wyszło pięknie: seria 200ps, lekki program i 250ps

Kolego nie wiem czy dobrze zrozumiałem robiłeś program w BRD czy w Twoim obecnym CJEB? Jaki koszt programu?

Program miałem tu i tu, a o koszta dzwoń do R-Performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 1.8 TFSI 170km CJEB. Czy spalanie oleju na poziomie 80ml-100ml na 1000km to sprawa normalna? Przypuszczam że tak ale wole sie upewnić u bardziej doświadczonych użytkowników.

Byłem w serwisie i mi zaproponowali ważenie ale nie wiem czy jest sobie sens głowe zawracać bo norma to 0,5l na 1000km :) Auto jest na gwarancji póki co ale za bezasadne ważenie sie płaci coś kojarze ;)

Edytowane przez herman85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, że się płaci za próbę olejową jeśli dobrze pamiętam to ok 600 zł. Przy takim przepalaniu oleju to nie ma sensu nic robić, jeśli Ci na gwarancji nie przekroczy tych 0,5l na 1000km. A jak Ci się skończy gwarancja i zacznie przepalać olej litrami to i tak ASO się wypnie na Ciebie i nawet nie zechcą pokryć kosztów części pomimo ciągłego serwisowania samochodu w ASO i otwartego zdania Panów z ASO że jest to wada fabryczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...