Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silniki 1.8 TFSI LIFT 2012-2015 opinie


syndroom

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze słyszę ze słabe głowice?

A to masz ta głowica co ma po dwa wtryskiwaczy na cylinder?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę ze słabe głowice?

A to masz ta głowica co ma po dwa wtryskiwaczy na cylinder?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Też byłem tym zaskoczony, ale nie tylko jeden mechanik tak powiedział. Bierze się to z tego że silnik ma duży moment obrotowy i jest duże podciśnienie wtłaczane do cylindrów, a materiały są słabe i głowice padają. Podobno są przypadki że po 80 tys. już lecą, mój przejechał 160tys. więc to i tak dużo.

Dokładanie tak po dwa wtryski na cylinder.

Edytowane przez Rems3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten problem z głowicą jest drogi w naprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten problem z głowicą jest drogi w naprawie?

Naprawa tej usterki czyli wymiana wszystkich zaworów, planowanie głowicy, nowa uszczelka pod głowicę ok. 2000 pln.

Można jeździć z tą usterką, ale jest to mało komfortowe. Pali się check i trzęsie się silnik na jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten problem z głowicą jest drogi w naprawie?

Naprawa tej usterki czyli wymiana wszystkich zaworów, planowanie głowicy, nowa uszczelka pod głowicę ok. 2000 pln.

Można jeździć z tą usterką, ale jest to mało komfortowe. Pali się check i trzęsie się silnik na jałowym.

To nie najgorzej. W dieslu też jak coś walnie to 2tys. minimum trzeba wyłożyć, a jest takich rzeczy więcej co mogą się posypać niż w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że wszystko zależny od egzemplarza silnika - osobiście mam już 170 tys i jak dotąd żadnego problemu z silnikiem, zaworami i głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była serwisowana w systemie longlife, wymiana oleju co 30 tys. i myślę że to się przyczyniło do tej usterki. Wszystko się okaże za tydzień, miałeś jakąś inną poważniejszą awarię przy tym przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpoważniejsza ustawka jak do tej pory to regulator płynu chłodniczego (czyli nowoczesna forma termostatu) - w ASO AUDI nowy termostat 1500 + 1000zł za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpoważniejsza ustawka jak do tej pory to regulator płynu chłodniczego (czyli nowoczesna forma termostatu) - w ASO AUDI nowy termostat 1500 + 1000zł za wymianę.

U mnie identycznie. Motor potrafil wogóle się nie nagrzać na trasie Berlin-Szczecin :). Usterka usunięta w ramach gwarancji przy przebiegu około 40 tyś. Poza tym nie mogę złego słowa powiedzieć o tym silniku, a nalatane mam już 65 tyś. Zużycie oleju na poziomie 0,5l.na 10 tyś. Realne spalanie w "zakorkowanym" miescie to około 10l., ja nie wiem jak niektórzy uzyskuja średnie 7,5. Może na trasie tak, a i to nie na autostradzie tylko na szosie przy 90km/h.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po naprawie głowicy jest wszystko ok, może tak jak wcześniej pisał kolega ERN wszystko zależy od egzemplarza silnika.

Elvis_P ty masz spalanie w granicach 10l, bo masz multi. Ja mam manuala i pali około 8l w zakorkowanym mieście. Na trasie zejdę bez problemu poniżej 7l, nie jadąc wcale wolno.

Pozdrawiam


Dzisiaj na trasie prędkości rzędu 120/130/140 spalanie 6l wg. komputera. Nawet niech oszuka o litr, to i tak świetny wynik. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Co to za część, którą zaznaczyłem czerwonymi strzałkami?

pmzj2j6k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie przeczytałem cały wątek o silnikach 2.0 TFSI i "Panika olejowa" i oczywiście cały ten wątek "Silniki 1.8 TFSI 2012-2015 opinie " i chciałbym wszystko trochę sobie poukładać... Więc :

1) W A4 b8 po faceliftingu 2011r. montowane były tylko i wyłącznie silniki 1.8 TFSI 170KM (CJEB) poprawione od wady fabrycznej - montowane od lipca 2011r.

2) Silniki 2.0 TFSI po faceliftingu były montowane w dwóch wersjach : 211KM (CDNC) z wadą fabryczną do kwietnia 2013r. i od kwietnia 2013r. 225KM (CNCD) poprawione od wady fabrycznej.

Pytanie do forumowiczów bardziej kompetentnych czy tak to wygląda a jeśli gdzieś się pomyliłem proszę o sprostowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie CNDC 211KM montowane po faceliftingu w 2011roku teoretycznie są pozbawione wady fabrycznej brania oleju? To już są poprawione silniki z nowymi tłokami, pierścieniami... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i egzemplarze CDNC, które nie biorą oleju.

No bardzo zachowawczo napisane :decayed: Niby są, ale nikt ich nie pokazuje :grin: Taki kurczaczek trochę Yeti z niego :)

O ile sobie przypominam to "dobre" CDNC wyszły dopiero równolegle z wprowadzeniem CNCD. Należy zawsze patrzeć na datę produkcji silnika! Nie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć...

Czyli jaka to dokładnie data, jesli chodzi o CJEB to rozumiem że każdy czyli od kwietnia 2011 w górę...

a CDNC i CNCD są teoretycznie wszystkie pewne od kwietnia 2013 rok tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było dokładnie do ETKA zobaczyć od kiedy dokładnie weszły CNCD. Bo zmian teoretycznie w CDNC nie było w ´13 czy ´14 roku. Przynajmniej takich nie znalazlem. Ja miałem z marca ´14 i był 100% OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tym można się kierować, ale wikipedia podaje że silniki 225KM (czyli CNCD) weszły od 4/2013r

To wszystko nie jest łatwe dla zwykłego zjadacza chleba, ale pomału do przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma skad inand zaczerpnac informacji. Pozostaje tylko to Co mozna w necie znalezc. Od Wegrow sie niczego nie dowiesz(zreszta jak od naszych o dieslach od pracujacych w Polkowicach:) Info z ETKI ze od '11 zakladali inne tloki/pierscienie tez zaklamuje Historie bo. auta z '12 wciagaja oliwe ostro. Jedynym pewnym zrodlem informacji moga byc mechanicy z Audi. Ale oni boja sie o prace.

Troche nie te dzial. Tu jest o 1.8. Wprawdzie to te same silniki, ale my piszemy o 2.0 i jest odpowiedni dzial. Mod mogl by poukladac troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...