Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na zimnym silniku!


Stolkien

Rekomendowane odpowiedzi

Kurdę . dziś Po odpaleniu rano auta usłyszałem bardzo nieprzyjemny stukot równy obrotom silnika. (na dworze stoi auto - 9 stopni rano było) Słyszany i wyczuwalny w kabinie a po wyjściu na zewnątrz słyszalny w okolicach grodzi. po ok. 10 min. na jałowym ucichło momentalnie. po otworzeniu maski nie mogłem jednoznacznie ustalić skąd dochodzi . ale mam wrażenie że z okolic pompy paliwa Hitachi bądź z okolic Łańcucha /napinacza. Bo co tam jeszcze może być?

Dodam że jestem świeżo po wymianie rozrządu i napinacza z łańcuszkiem, rewizji szklanki, pompy. (600km zrobiłem od wymiany)

zastanawiam się co jeśli jutro sytuacja się powtórzy? Jechać na wyminę oleju? (wymiana była w na początku roku) ale niewiecej niż 6 tys. km. (tak, mało jeżdżę) .


Dziś rano sytuacja się powtórzyła.

Pojadę chyba wymienić olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem jak szkalnki ale ogólnie silnik w środku w bardzo ladnym stanie (Nosba poprosiłem o wypowiedź. ) bo on to robił.

Szklanki chyba niebyły by tak słyszane w kabinie ? prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ten twój napinacz z wadą fabryczną bo zamiennik jak tak miałem to 3 dni zamiennik mi wytrzymał a na oryginale jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może, nie wiem właśnie . z tym że ten stukot jest inny niż ten który był wcześniej na oryginalnym (wyrobionym) napinaczu


Znalazłem pudełko po napinaczu. I nie sądzę żeby była to podróbka (hologramy Ruville ) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a przy kolejnym odpaleniu jak dojedziesz do pracy odzywa sie ten "terkot" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrzucałem nigdy.

Auto ma 120 Kkm

nigdy nie miałem problemu z żadną kontrolką oleju ani nic z tych rzeczy.


przy zdjętym deklu i wałkach stwierdziliśmy że silnik Bardzo czysty


Po południu wymienię olej.

CZy Motul 5W40 8100XCeS będzie dobrze?

Edytowane przez Stolkien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być dobry znajomy na tym jeździ i nie narzeka .... Problem powinien zniknąć przypuszczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje jakby gora nie miala oleju. BTW miales prosto po zabawie wtedy wymienic go ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam i wymieniłem :kox:


Wstępnie mogę powiedzieć że ucichło. było narazie jedno odpalenie . jutro (jak wstanę) sprawdzimy dokladnie.


Kurde nie uwierzycie.

Dziś poszedłem przepalić auto i znów pojawił się stukot.

otworzyłem maskę i zacząłem nasłuchiwać skąd to tak stuka.

I okazało się że to w pompie Vaccum

Kruciec od węża podskakuje (nie siedzi sztywno) jak go docisnę to wszystko cichnie jak puszczę to stuka

gaskethelp.jpg


I ktoś już taki problem miał;)


cikawe tylko czy cała pompa Vacuum do wymiany ? Czy sam kruciec z uszczelnieniem da się dokupić wymienić. Ale w sumie to jestem spokojny ze to nie problem z olejem/sparowaniem / smog-iem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...