Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z obniżeniem lusterka podczas cofania


kojot49

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie
Czy ktoś może mnie pokierować w czym jest problem.
Prawe lusterko mam ustawione na obniżenie podczas cofania, wbijam wsteczny i one zamiast mi się obniżać to podnosi się do góry.
Próbowałem walki na wszystkie sposoby nie idzie tego przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy ustawianiu lusterka też jest tak, że zamiast w dół lusterko idzie w górę? Może masz źle założony silniczek? Ew. kabelki odwrotnie podpięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może masz źle założony silniczek? Ew. kabelki odwrotnie podpięte?

To samo mi przyszło do głowy że może kabelkologia jest zamieniona :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale nic nie było rozbierane i medzone z tym, było ok a raptem przestało to działać jak należny.
Po ustawieniu lusterka dzieje sie to samo wraca do tego co było przed ustawieniem, po wbiciu wstecznego idzie w góre a nie w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz źle założony silniczek? Ew. kabelki odwrotnie podpięte?

To samo mi przyszło do głowy że może kabelkologia jest zamieniona :jerk:

Tam nie da się odwrotnie wtyczki podłączyć - chyba że całkowicie coś było rozbierane. Inna opcja to może coś się pomieszało z ustawieniem kraju - np w UK przy cofaniu (Right hand Side) obniża sie lusterko lewe. MOże masz coś pomieszane z ustawieniami kraju/jezyka i taki jest efekt - czysta spekulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu. Mam audi a4 b8 2009 z MMI high i mam pytanie czy da się ustawić obniżanie lusterek podczas cofania? Jeśli tak to podpowie ktoś jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest opcja pamięci lustra to może warto spróbować tak: przełącznik lustra ustawiony w pozycje do ustawiania prawego lustra, włączony wsteczny bieg i jak lustro pójdzie do góry (jak opisywano wyżej) to skorygować je "joystickiem" w dół jak być powinno. Po przejechaniu do przodu >~15kmh lustro powinno wrócić w swe domyślne położenie, następnie sprawdzić, czy pamięta ustawienie po włączeniu ponownie wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też nie zapamietuje kodowania, niby ok ze zapamietalo i lecz po próbie nie działa, a po podlaczeniu vcds'a znow pokazuje wartosci domyslne. (może kabel? ale wartości dla start@stop udaje mi się zmienić) ?????

posted from my mobile

Edytowane przez Bodzio_s40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktoś jak ta funkcja w ogóle działa (jak jest aktywna i działa)? Próbowałem ustawić prawe lusterko przy wrzuconym wstecznym, nic... wiem, że to działa, bo któregoś dnia bawiąc się manetką pojechało mi samo w dół. Ale chyba coś wyłączyłem... ?

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby działało musisz mieć pokrętło od lusterek ustawione na prawe lusterko (nie w pozycji np. środkowej).

Zakładam że masz to zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2015 o 20:37, MariuszGDA napisał:

U mnie czasami nie wraca na tą samą pozycję tylko nieco wyżej. Co może być powodem?

Pewnie brak foteli z pamięciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam pamięci (ani nawet elektryki foteli), a lusterko wraca zawsze na poprawną pozycję po obniżeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Vis napisał:

ja nie mam pamięci (ani nawet elektryki foteli), a lusterko wraca zawsze na poprawną pozycję po obniżeniu

A u mnie bez pamięci foteli wraca trochę za wysoko i trzeba przestawiać samemu :( to chyba kwestia sterownika fotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi od nowości jakoś to w bok idzie zamiast mocno w dół. Idzie ciut w bok i w prawo. Wraca dobrze ale chyba nie tak ma to działać..? U Was idzie tylko w dół? Muszę to chyba zgłosić do serwisu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosmita napisał:

No to mi od nowości jakoś to w bok idzie zamiast mocno w dół. Idzie ciut w bok i w prawo. Wraca dobrze ale chyba nie tak ma to działać..? U Was idzie tylko w dół? Muszę to chyba zgłosić do serwisu..

U mnie idzie w dół, ale jak wraca to odrobinę wyżej. Nie zauważyłem żeby szło w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nagram filmik.. u mnie w dol bardzo delikatnie tak ze to nic nie daje.. bez sensu. Jutro jade do serwisu moze uda sie to zrobic od razu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kosmita napisał:

Może nagram filmik.. u mnie w dol bardzo delikatnie tak ze to nic nie daje.. bez sensu. Jutro jade do serwisu moze uda sie to zrobic od razu..

Auto masz na gwarancji, to powinni naprawić :git:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...