2.0 TDI CAHA-termostat diagnoza

65 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Ronivw napisał:

U mnie jak w opcji 2 i po wymianie termostatu wszystko wróciło do normy.
    Pierwszą zimę jeżdżę z dobrym termostatem i jestem w szoku. Mniejsze spalanie Dpf wypala się raz na 3 tygodnie a wcześniej ciągle się załączało wypalanie. Nie ten samochód! Co do ogrzewania w środku to proponuje poszukać w ustawieniach MMI załączenie funkcji dogrzewania wnętrza załanczającej się poniżej 5 stopni na dworze. Pozdrawiam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

to przed wymianą jaką ci osiągał temperaturę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    43 minuty temu, wyzyk83 napisał:

to przed wymianą jaką ci osiągał temperaturę?

Naprawdę różnie. Dosłownie wszystko miało wpływ na to ile w danym momencie było. Generalnie 90 było tylko przy butowaniu,wypalaniu DPFu i podjeździe pod dom po trasie na konkretną górę na drugim biegu. Teraz podobny dystans i stoi 90 czy 0 czy -15 stopni. Pomyśleć ,że dwa lata się tak męczyłem bo na forum napisali "ten typ tak ma". Namówiłem już jednego znajomego na wymianę w CAHA i oczywiście tak samo pomogło. Ale daję rękę uciąć tylko za oryginał z końcówką AD.

IMG_20171106_183115-2232x2976.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a temperaturę szybciej ci osiąga 90 stopni?

spalanie się zmniejszylo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    10 godzin temu, wyzyk83 napisał:

a temperaturę szybciej ci osiąga 90 stopni?

spalanie się zmniejszylo?

Przy spokojnej jeździe po miejscu to średnio 6-8km i stoi 90. Przy normalnym ogrzewaniu wnętrza. Wcześniej dystans nie miał znacznia, a dpf doprowadzał mnie do szału bo podjeżdżając pod dom na 2 biegu auto łapało 90 i już zaczynał wypalanie DPFu. Tej zimy może 2 razy tak się stalo bo autko robi to poczas normaknej jazdy. Spalanie koło komina drastycznie spadło. Średnio za 100zł ON ze Stadoilu robię 300km i dodam, że mam quattro. Dziwi mnie tylko fakt, że od wymiany do wymiany nie dolewam oleju wczoraj wyskoczył serwis olejowy. Tzn już nie pokazuje dystansu bo przejechałem 15tyś km i na MMI znikło może 0,5-1cm. Nie wiem czy to normalne i inni tak mają? Aha jeszcze jedno mój mechanik dostał termostat ode mnie do ręki i za jakiś czas wróciłem po auto. Zero narzekania , że ciężko lub coś było nie tak. To chyba zależy od mechanika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    20 godzin temu, Ronivw napisał:

Naprawdę różnie. Dosłownie wszystko miało wpływ na to ile w danym momencie było. Generalnie 90 było tylko przy butowaniu,wypalaniu DPFu i podjeździe pod dom po trasie na konkretną górę na drugim biegu. Teraz podobny dystans i stoi 90 czy 0 czy -15 stopni. Pomyśleć ,że dwa lata się tak męczyłem bo na forum napisali "ten typ tak ma". Namówiłem już jednego znajomego na wymianę w CAHA i oczywiście tak samo pomogło. Ale daję rękę uciąć tylko za oryginał z końcówką AD.

IMG_20171106_183115-2232x2976.jpg

..,przy naprawdę dużych spadkach temperatury powietrza  ( np. -25 ),auto może nie dogrzewać się do " książkowej" temp. 90 st. i w takich przypadkach częściowe zasłonięcie chłodnicy powinno skutkować wzrostem temperatury silnika. W pozostałych okolicznościach winny w 90 % jest termostat.... !!!! ( nawet nowy ! )

Mówienie że ten typ tak ma jest po prostu bzdurą.. trzeba sprawdzić czy układ przypadkiem się nie zapowietrzył,czy nie włącza się np. wentylator ( bo uszkodzony jest czujnik ) itp. Przecież wiadomo że przedkłada się to na zwiększone zużycie paliwa !!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta