Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięta izolacja kabli na łączeniu drzwi z karoserią


Lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem.Zauważyłem,że gdzieś około 4 kable pod gumową osłoną między drzwiami, a karoserią mają pękniętą izolacje i są zaśniedziałe (być może są powodem braku grzania się lusterka). Teraz pytanie.Jak rozłączyć kostkę,która wychodzi z drzwi i łączy się z "budą". Próbowałem ją wyciągnąć i nie za bardzo wiem jak (jest takie jakby różowe zabezpieczenie),wtedy wyciągnę gumę i zaizoluję każdy kabelek.Teraz jest słabe dojście

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zabezpieczenie wygląda jak kamerka to odciągnąć ją w dół i kostka wychodzi. Przed izolowaniem popsykaj druciki miedziane smarem w celu zabezpieczenia przed patyną(zielony nalot). Potem wybierasz do sucha i dopiero izolowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowe zabezpieczenie tej wtyczki należy przesunąć w stronę przodu lub tyłu auta, zależy czy lewe czy prawe drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.dzięki Panowie..pomimo tego lusterko nadal nie grzeje a pilot nie zamyka/otwiera drzwi kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałeś popękaną izolację przewodów to może któryś ma przerwę. Przeglądnij całą wiązkę drzwi jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sprawdziłem między drzwiami a karoserią...żaden nie jest przerwany,są pojedyncze druciki przerwane ale to są jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem koledze przewody polutowane i nadal nie działało.Okazało się że utleniły się piny w kostce.

Są one cieniutkie jak szpilka i zjadło dwie sztuki.Trzeba było podłączyć na krótko - brak drugiej kostki.Od tamtej pory wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem koledze przewody polutowane i nadal nie działało.Okazało się że utleniły się piny w kostce.

Są one cieniutkie jak szpilka i zjadło dwie sztuki.Trzeba było podłączyć na krótko - brak drugiej kostki.Od tamtej pory wszystko działa.

O jakiej kostce mówisz????Mam okazje kupić cały używany zamek i silniczek,który jest w drzwiach.Tylko ja mam 1.8T a tamto auto jest 2.5 TDI i chyba starsze.Powinno pasować i wszytko działać tak według Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, będą w ASO (w tamtym roku jakoś), zapytałem z ciekawości o wiązkę drzwi. Cała kompletna to koszt w okolicach jak sie nie mylę 450zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam problem tego typu, że raz mi widzi drzwi pasażera raz nie( raz świeci lampka raz nie), natomiast tylne drzwi pasażera wcale nie są widoczne i nie swieci lampka w drzwiach. Czy bedzie to problem mikrostyków w zamku czy przetarte przewody?? Jak wam doświadczenie podpowiada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że nawet gdy przednie chwilowo są widoczne to na tylnych nadal nic...a czy rzeczywiscie trzeba demontowac ramke szyby aby wyjąc zamek z drzwi?? czy jest jakis inny mniej inwazyjny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrostyk 60% przewody 40%

A zimne luty to co? U mnie wszystko było cacy, tylko zimne luty stanowiły problem.

dodam, że nawet gdy przednie chwilowo są widoczne to na tylnych nadal nic...a czy rzeczywiscie trzeba demontowac ramke szyby aby wyjąc zamek z drzwi?? czy jest jakis inny mniej inwazyjny sposób?

Nie musisz demontować, tylko poluzować dwie śruby. Trochę gimnastyki i po kłopocie.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowe zabezpieczenie tej wtyczki należy przesunąć w stronę przodu lub tyłu auta, zależy czy lewe czy prawe drzwi.

czy ktoś się orientuje jak wyciągnąć tą wtyczkę po przesunięciu różowego zabezpieczenia? bo nie idzie. drzwi od strony kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie musisz przesunąć do końca. Około 90° . Często zabezpieczenie otwiera się tylko do kitu około 45° a wtedy kostka nie zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...