Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięta izolacja kabli na łączeniu drzwi z karoserią


Lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

panowie jak ja mam wyjąć całą wiązke z drzwi ? żeby położyć te kable na blacie i polutować (+powpinać piny ?!) rozebrałem cały bok ! odpiąłem kostke i nie wiem jak te kable wyprowadzić z tych drzwi ;( zauwazyłęm pod gumą kilka kabelków odpiętych od kostki i kilka w ogóle porwanych. teraz pytanie który do którego ;x

proszę o pomoc ! samochód stoi w garazu w proszku ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak ja mam wyjąć całą wiązke z drzwi ? żeby położyć te kable na blacie i polutować (+powpinać piny ?!) rozebrałem cały bok ! odpiąłem kostke i nie wiem jak te kable wyprowadzić z tych drzwi ;( zauwazyłęm pod gumą kilka kabelków odpiętych od kostki i kilka w ogóle porwanych. teraz pytanie który do którego ;x

proszę o pomoc ! samochód stoi w garazu w proszku ;(

wypiąć kostke ze słupka , , robiłem to u siebie i troche jest zabawy z tą gumą , najlepiej sciągnąć boczek z drzwi , zdemontuj głośnik będziesz miał dostęp zęby łape wsadzic i najpierw od tej strony zdemontuj całą wiązke wtedy będziesz miał ją na stole i nawet do podlutowania nie musisz gumy ściągać ja akurat musiałem bo miałem uszkodzoną i wymieniałem na nową

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnowie temat. 

Popękała mi izolacja w przelotce drzwi kierowcy a nadwozie. Problem jest taki, że zamknę drzwi wszystko działa otworzę drzwi i prądu zero, do tego zamek z pilota nie zamyka mi się wgl. Jakie rozwiązanie byście mieli? Wymiana wiązki by nie bawić się z izolowaniem? Kupić zestaw naprawczy (wtyczka i 30cm przewodów, łączyć w drzwiach)? Czy lutowac po kolei kazdego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy ma najwięcej sensu ale użyj dobrych koszulek, bo miejsce łączenia jest tam, gdzie w drzwiach zbiera się najwięcej wody. Do tego te wtyczki mają śmiesznie słabo zarobione piny. Ja w czterech zestawach musiałem wszystkie poprawić, bo kable wychodziły z wtyczki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem i są w silikonowej izolacji to by był spokój na lata. A w drzwiach to chyba bym całość lutował na stałe nie na piny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 22:51, Langista napisał:

Żadnego lutowania, tylko złączki.

Czemu? Przy autach kabli nie lutować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lutuje się, a już zwłaszcza w drzwiach gdzie wiecznie masz wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy to:

WWW.OMEGAA.PL

10 szt. Szybkozłączka zaciskowa mufa złączka z klejem 0.5 - 1.0 mm² Czerwona

Dobierz rozmiar do grubości przewodów.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem takie złączki w gumie między drzwiami i budą nie zdadzą egzaminu - te kable się tam non-stop gną i zaraz z tych połączeń będzie nic. Trzeba kupić nową kostkę z kawałkiem kabli (można kupić nowe na znanym portalu aukcyjnym) i łączyć kable głęboko w drzwiach by łączenia kabli nie były narażone na zwiększoną ilość wilgoci.

Dodam, że u siebie co roku, zwłaszcza po ziemie miałem problem z tym połączeniem i odkąd mam nowe wiązki to już parę lat mam spokój.

image.png.d56c782d80ccaa958c86cdffefe0dc6d.png

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasz_mk2 napisał:

moim zdaniem takie złączki w gumie między drzwiami i budą nie zdadzą egzaminu - te kable się tam non-stop gną i zaraz z tych połączeń będzie nic. Trzeba kupić nową kostkę z kawałkiem kabli (można kupić nowe na znanym portalu aukcyjnym) i łączyć kable głęboko w drzwiach by łączenia kabli nie były narażone na zwiększoną ilość wilgoci.

Dodam, że u siebie co roku, zwłaszcza po ziemie miałem problem z tym połączeniem i odkąd mam nowe wiązki to już parę lat mam spokój.

image.png.d56c782d80ccaa958c86cdffefe0dc6d.png

A to tak, w drzwiach bym łączył nie w przelotce, tam i tak mało miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...