Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głosnik do subwoofera w boczku


Dykcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jestem posiadaczem Audi a4 w wersji Avant. Ze względu, że lubię słuchać muzyki w aucie postanowiłem rozszerzyć swoje audio o subwoofer w bagażniku. Niestety skrzynia basowa z głośnikiem 30 cm zabiera dużo miejsca, którego ja z kolei ja potrzebuję. Aby pójść na kompromis zdecydowałem się na zakup zabudowy boczka z firmy Basser. Tylko za późno zorientowałem się, że jest on na głośnik 25 cm a mój głośnik ma 30 cm. I teraz mam problem co z tym zrobić? najlepszym wyjściem będzie chyba zamiana głośnika, ale tu rodzi się pytanie na jaki? 10 cali czy 8 cali?? Jaki zagra lepiej w takiej objętości ??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój głośnik to Blaupunkt, czyli nic rewelacyjnego. więc nie wiem czy opłaca się na niego przerabiać dobrą konstrukcje. Zastanawiam sie czy lepiej było by zainstalować głośnik 8 czy 10 cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawe że objetosc skrzyni musi być dokladnie dobrana pod głosnik żeby to przyzwoicie zagralo? Jak ci zależy na miejscu to pchaj ori Bose. Powinieneś być zadowolony:)

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonale zdaję sobie z tego sprawę. na car audio troche się znam ale jedynie w teorii nie mam doświadczenia dlatego złożyłem ten temat. Słyszałem o głośnikach RE i Powerbass które grają dobrze w małych objetościach, może ktoś z forumowiczow mail do czynienia z czymś takim i podpowie coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej obudowie dobrze grają Powerbass-y z serii S, np S-1004. Słuchałem.

Oczywiście nie oczekuj że ci to rozerwie auto.

Bass będzie szybki dobrze kontrolowany. Jeżeli słuchasz rapu możesz się rozczarować gdyż głośnik w tej obudowie nie zejdzie nisko.

Więc jeżeli lubisz low bass to niestety tylko skrzynka wentylowana.

Pooglądaj sobie co mają jeszcze z serii S. Najlepiej bierz jedno cewkowy, wzmacniacz będzie tańszy.

Edytowane przez Gruby1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo zaczynam mój projekt zabudowy pod boczkiem przetwornik intertechnik mds 08 :-) 19l netto oczywiście w br :-)

Najpierw dowiedz się ile ta obudowa ma litrazu i tak jak kolega prędzej pisał szukać pod to przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...