Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap zaciskow na 320mm


d4eeee

Rekomendowane odpowiedzi

skonczmy ta rozmowe ,bo zaczyna sie bardzo prymitywnie ......

pozdrawiam i bez napiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? Bardzo lubię takie twórcze dyskusje.

Gdybyś potrzebował jeszcze jakiejś informacji na temat hamulców to chętnie służę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? Bardzo lubię takie twórcze dyskusje.

Gdybyś potrzebował jeszcze jakiejś informacji na temat hamulców to chętnie służę.

Prowokujesz kolego Dev Prowokujesz :naughty:

Nie to żebym się bał dyskusji z tobą ,broń boże ..... uwielbiam takowe i to nawet bardzo.

Z racji wyksztłcenia i wykonywanej pracy ,lubie mieć poparcie w swoich wypowiedzich w postaci twardych faktów ,oraz wyliczeń ,bo teraz nie posiadam takowych.

Dlatego pozwól,że zajme sie w wolnej chwili tym tematem ,wylicze siły nacisków na tarcze ,zacisku proponowanego przez ciebie ,oraz tego co mam w garażu ,oraz powierzchnie tarcia klocków o tarcze ,pojemność termiczną tarczy zostawimy w spokoju ,bo załóżmy ,że bedzie jednakowa dla obydwu rodzajów zacisku.

Oczywiście ,potrwa to trochę ,bo ogólnie mam mało czasu na prywatne wygłupy....

Dla mnie temat jest ciekawy i zamieszcze tutaj wszystkie swoje spostrzeżenia .

Pozdrawiam i do spisania się.

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie, szkoda Twojego cennego czasu, nie mając bezpośrednio kontaktu z hamulcem i odpowiedniej wiedzy na ich temat nie podołasz problemowi.

Ale jak chcesz to podrzucę Ci pierwsze zadanie.

Tarcza 320/30mm

Zacisk jednotloczkowy Ate, tłoczek fi60

Zacisk dwutloczkowy Lucas, dwa tłoczki fi41

Teraz pytanie: dlaczego jednotloczkowy jest bardzie skuteczny od dwutloczkowego ?

Wg wyliczeń wychodzi dokładnie odwrotnie.

Praktyka swoje, teoria swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jaki sposób to liczyłeś ,ale mi z wyliczeń (zakładając stałe max .cisnienie w ukadzie 10MPa) wychodzi ,że tłok o srednicy 60 mm działa z siła 28,27 kN a tłok o średnicy 41 mm 13,2 kN ,jako że tłoków o srednicy 41 mm jest sztuk 2 ,to sumujemy ich siłę co daje nam 26,4 kN

Jak łatwo zauważyć tłok o srednicy 60 mm działa z siłą większa aniżeli dwa tłoki o średnicy 41 mm , Tak więc nie jest tak jak piszesz ,że teoria swoje ,a praktyka swoje ...

do pełni szczescia i wiarygodnosci ,sprawnosci obydwu zacisków ,trzeba by jeszcze wyliczyć wspołczynnik tarcia klocka o tarcze ,a do tego potrzeba miec pole powierzchni klocka ,ja niestety posiadam tylko takie od tego zacisku dwutłoczkowego ,a od tego z 2,0 tfsi nie posiadam.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie to opisałeś, jest mniej więcej tak jak piszesz choć nie do konca.

Pozbądź się tego dwutłokowego szmelcu i zapodaj jednotłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco widzę się zrobiło ale myślę, że dobrze trafiłem... Na początku zaznaczę iż nie jestem zadnym szpecem w tym temacie. Otóż, chcialem zalozyć u siebie na przód hebke 320. Kupiłem takowy zestaw z ogłoszeenia i okazało się, że prawdopodobnie przyszedł mi zestaw 345 z c6. Oto zdj zaciskow i jarzmd2c91e516cfb789dc68714e15ec1cb51.jpgb3183afbf78640a8829fc366998228a1.jpg47f147bbdaedc692d560670366a16514.jpg

Zestaw uzywany. Chciałbym się dowiedzieć czy to podejdzie p&p do b6. Tarcze klocki i oslony byly w komplecie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze nie podejda z osłonami loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Dave jakie tarcze pod to podejda i klocki.? Generalnie powiedz mi co tu kupic zeby te zaciski spasowaly z b6?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Dave jakie tarcze pod to podejda i klocki.? Generalnie powiedz mi co tu kupic zeby te zaciski spasowaly z b6?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

tarcze, klocki i osłony od S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co wyzej jest na pewno od a6c6 tak? I na 100 % oslony i tarcze nie podejda do b6 a zaciski tak ??

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co wyzej jest na pewno od a6c6 tak? I na 100 % oslony i tarcze nie podejda do b6 a zaciski tak ??

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

powiem Ci tak Maćku, mam zaciski od S4 i od A6 i za cholerę tych różnic nie widzę rozstaw śrób i wielkość taka sama (to tylko tacy znawcy jak Dev czy Wendej to widzą bo tych zacisków przewalili od groma), oba pasują i wszystko będzie grało ale z tarczami od esy bo w a6 tarcze są inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możliwe jest, że zestaw, który kupiłem jest z s4... jak odróżnić tarcze z s4 a c6? Wiesz moze?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza do Twojego auta musi mieć wysokość 46.5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie czy 320 czy 345 do b6 musi miec 46.5mm rozumiem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie czy 320 czy 345 do b6 musi miec 46.5mm rozumiem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Nie obojętnie bo pod 320 jest mniejsza tarcza , po prostu masz zaciski 345 więc tarcze musisz szukać jak wyżej koledzy piszą np od S4

Np takie - z takimi parametrami

https://hamulcesklep.pl/o/100.3326.20

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie czy zestaw zaciskow 320/288 z tarczami i klockami od a4 b7 3,2  bedzie pasowal do a4 b6? I czy jest roznica miedzy q a oska ? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podklejonymi temacie "upgrade hamulców" masz opisane numery części. Quattro ma inne numery osłon z tyłu.  A poza tym detalem to zestaw od B7 będzie pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie szybie pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi, otóż mam 288 z przodu chcę 320 co potrzeba mam tarcze a4 b7 2.0 tfsi, zaciski a6 c6 320 klocki feredo 320  co jeszcze jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maramass napisał:

panowie szybie pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi, otóż mam 288 z przodu chcę 320 co potrzeba mam tarcze a4 b7 2.0 tfsi, zaciski a6 c6 320 klocki feredo 320  co jeszcze jest potrzebne?

jeśli zacisk jest w komplecie z jarzmem to masz wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...