Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap zaciskow na 320mm


d4eeee

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, maramass napisał:

ok dzieki za info, pytanie czy jazma sa te same co do 312?
 

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski są z jarzmem tylko dziwna sprawa otóż  pod gumkami ochronnymi od prowadnic jarzma nie ma żadnej śruby jarzmo można po prostu wyciągnąć nie powinny tam być jakiejś śruby?

nie znam się  :kwasny:   a zanim pojade do mechanika na zakładanie chciałbym mieć pewność że jest wszystko?

Cytuj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maramass napisał:

zaciski są z jarzmem tylko dziwna sprawa otóż  pod gumkami ochronnymi od prowadnic jarzma nie ma żadnej śruby jarzmo można po prostu wyciągnąć nie powinny tam być jakiejś śruby?

nie znam się  :kwasny:   a zanim pojade do mechanika na zakładanie chciałbym mieć pewność że jest wszystko?

 

wszystko jest ok, tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tom4275 napisał:

wszystko jest ok, tak ma być

ok dziękuję za info części mam uzywane poza klockami dlatego nie byłem pewny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maramass napisał:

a czy ktoś wie jakiej wys. powinna być tarcza 320mm ?

46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy komplet zacisków i tarcz 320 z audi a4 b7 podejda do audi a6 c6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zakładał niebawem przód 320 mm pytanie jaka minimalna felga do 320mm? mam ori 16cali  na zimę Quattro już założone oraz zaciski tył 288m  :) Więc będę miał na zbyciu 312mm zaciski tarcze i może klocki przód oraz tył kompletny zawias ośka z prawie nowymi tarczami zimmerman  245mm oraz 2 jarzma zacisk prawy tył pod tarcze 255mm Quattro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem info 

Felgi:
Zestaw 320/288 - w zasadzie pasuje każda felga aluminiowa 16”, ze stalówkami już gorzej.
Zestaw 345/300 - minimalny rozmiar to 17”
Zestaw 365/324 - minimalny rozmiar to 18” i też nie każda felga
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, doktorek83 napisał:

znalazłem info 

Felgi:
Zestaw 320/288 - w zasadzie pasuje każda felga aluminiowa 16”, ze stalówkami już gorzej.
Zestaw 345/300 - minimalny rozmiar to 17”
Zestaw 365/324 - minimalny rozmiar to 18” i też nie każda felga
 

320ek masz 4 rodzaje

2 rodzaje zaciskow Lucasa (wchodzą pod 16" stal)

2 rodzaje zaciskow Ate

jeden wchodzi pod stal a drugi po odpowiednim "przygotowaniu"

300mm wejdzie pod 16tkę ważne jest wypełnienie i osadzenie felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Dev, mam dwa komplety ori 16 o ET 43. Jedne wchodzą na styk, drugie pomimo tych samych parametrow właśnie ze względu na wypełnienie bez dystansu nie wejdą.  Najlepiej przed zakupem przymierzyć bo jak widać mogą być niespodzianki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Onyks napisał:

Dokładnie tak jak pisze Dev, mam dwa komplety ori 16 o ET 43. Jedne wchodzą na styk, drugie pomimo tych samych parametrow właśnie ze względu na wypełnienie bez dystansu nie wejdą.  Najlepiej przed zakupem przymierzyć bo jak widać mogą być niespodzianki. 

Już kupione :kox:Najwyżej się sprzeda 16tki kupimy  17tki będzie git:decayed: ale dzięki za info:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jutro zakładam 320 na przód do B6 i mam pytanie. Bo w B7 tarcze przykręca się do piast taka mała śrubką torx30, ona jest istotna czy jest tylko po to aby gdy zakłada się koło, nie obracała się tarcza względem piasty? Czy jej brak bd wpływał na bezpieczeństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tom5151 napisał:

Cześć,

jutro zakładam 320 na przód do B6 i mam pytanie. Bo w B7 tarcze przykręca się do piast taka mała śrubką torx30, ona jest istotna czy jest tylko po to aby gdy zakłada się koło, nie obracała się tarcza względem piasty? Czy jej brak bd wpływał na bezpieczeństwo?

Tylko żeby się nie obracała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Zaciski 320 z a6c6 różnią się czymś od tych od a4b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, gelo5 napisał:

Elo. Zaciski 320 z a6c6 różnią się czymś od tych od a4b6?

Tak, istnieniem :) W B6 nie było 320 :D 

Od tych w B7 2.7, 3.0 tdi i 2.0tfsi niczym się nie różnią.

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem 312/255 na 320/288 i zestaw OZ + Ferodo - jednym słowem bajka! ^_^ Coś wspaniałego jak teraz to auto hamuje, ehh, cudowna modyfikacja polecam każdemu!!!

Edytowane przez tom5151
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i widzę  że własnymi  rękoma idzie sobie zrobić lepsze hebelki to teraz tak, jadę na szrot  kupuje zaciski z jarzmem od a4 b7 2.7/3.0tdi  2.0tfsi do tego daję nową tarcze i klocki i tyle starczy do zmiany przodu z serii ?  nikt nie pisze jak później z zwrotnicami czy te same czy inne co z  ABS ESP nie trzeba nic tam kodować itp mam A4 B6 2003r do tego modelu chce własnie wpakować 320mm i wg zacisk 320 jest jedno tłoczkowy czy są tam dwa tłoczki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...