Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagłośnienie A4/B6


Tralalala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Z gory przepraszam to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc. Jestem szczesliwym posiadaczem audi a4 b6 1.8t sedan. Myślę nad zakupem tuby,wzmacniacza i wymiana radia ewentualnie głośników. Czy jest tu ktoś z dobrym uchem kto się zna i mógłby doradzić? mój budżet wynosi do 800 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki bym polecił firmy Hertz ;) Nie są, AŻ tak drogie, a grają naprawdę ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ci poleci to co ma albo mieli samemu.

Ja osobiście na twoim miejscu zamiast tuby wolał bym skrzynie basową. moim zdaniem bas ze skrzynie jest bardziej miękki, dokładniejszy, mocniejszy. Brał bym pod uwagę coś z obudową typu bass reflex, z drugiej strony jak ci sie znudzi skrzynie możesz zawsze zabrać do domu i też będzie grał. wybór należy do ciebie.

Radio to kwestia gustu. tylko dobierz kolorem podświetlenia do reszty auta bo inaczj to wygląda środek ja choinka. To Audi. Ma być szyk i elegancja :)

głośniki to możesz zostawić na koniec bo i tak z nich będzie grał praktycznie sam sopran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie ten dział (jestes nowy mozna wybaczyć)

2. nie wkładaj nic nieori bo to kibel i miejsce zajmuje

3. tylko bose z ori radiem

4. mam bose do sedana za tanią kase :P

5. dźwiek, szyk, i wszystko w jednym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej B6 oryginalne seryjne i na prawde daje rade, a jak juz jest komplet BOSE to pełen szacun. Ale oczywiscie musi byc ORI Radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koxmo myśle że coś może być w tym co mówisz bo z orginalnych głośników nie wyjdą tak wyraziste dzwięki. Może by tak malutką skrzynie chociaż może jednak zmienic te orginalne na coś mocniejszego no nie wiem. ORI radio ktore nie ma wejscia na usb ani na plyty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup BNS/RNS i to zrób? RNS obsluguje nawet micro SD, a AUXA zrobisz i w bns i rns ;) Ale rób jak uważasz, my możemy Ci tylko doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest jakas roznica miedzy ori naglosnieniem a bose? Mam ori i gra dosc konkretnie. Pytam z ciekawosci, moze ktos przerabial temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest jakas roznica miedzy ori naglosnieniem a bose? Mam ori i gra dosc konkretnie. Pytam z ciekawosci, moze ktos przerabial temat

Jest różnica, jeśli masz kompletny zestaw to jest zauważalna. Aczkolwiek ja też mam serie, ale nie Bose i daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelozenie bose do avanta to jednak troche roboty. Trzeba prowadzic wiazke ze wzmaka z tylu do drzwi z przodu. Ponadto glosniki bose maja 2 ohm'y co jest wynikiem polityki firmy Bose.

Czy macie wiedze jaka jest wysokosc mocy RMS ori radia concert II i wzmacniacza harman?

Z tego co udalo mi sie wyczytac, to radio w moim przypadku napedza glosniki w drzwiach i glosnik centralny, zas wzmak z tylu napedza suba i glosniki w drzwiach tylnich.

Jak wyglada kwestia zwrotnic? w drzwiach z przodu sa dwa glosniki - srednio-niskotonowy i gwizdek. Jak dzielony jest sygnal z radia na te glosniki? Czy w drzwiach jest zwrotnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnięcie nowej wiązki to jest chwila roboty, zdjąć tapicerkę środkowego słupka, listwy progowe, część tylnej kanapy i można kable ciągnąc, jeśli tylko się chce ;) Ja ostatnio u siebie to robiłem, tyle, że podłączałem zwykłe nagłośnienie (nie bose) bo miałem głośniki tylko w przednich drzwiach.

Ps; pamiętajcie o przekrojach kabli.

Edytowane przez Tweak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ori (nawet nie BOSE) nagłośnienie gra aż tak tragicznie że kolega chce zmieniać? czy ten Twój budżet nie zainwestować w samą wymianę radioodtwarzacza i powiedzmy cyfrowej zmieniarki gdzie wepniesz karcinę pamięci albo pendraka ? no chyba że zależy Ci na efekcie "tuccc tuuuccc tuuuc..." podczas jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zmianę radia za mało, bo rns-e kosztuje 1500 zl, a innego nie ma co wsadzać. Ew. BNS 5.0 wg. mnie jest jeszcze spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież seryjne nagłośnienie wcale nie jest złe, ale koledze chyba zależy właśnie na łubu dubu na pół miasta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostawić serię i do niej dorzucić skrzynie z osobnym wzmakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem ori rozwiązań, czyli wolałbym ori wzmacniacz i sub w bagaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...