Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana szyby z ubezppieczenia AutoSzyby.


Rekomendowane odpowiedzi

"Link4 zobowiązany jest do pokrycia kosztów zakupu i wymiany szyby tej samej jakości co szyba zniszczona lub uszkodzona w stopniu uniemożliwiającym jej naprawę."

..

"Po otrzymaniu zgłoszenia szkody objętej ochroną w ramach ubezpieczenia Szyby FGS Link4 ustala rodzaj uszkodzeń i zakres potrzebnych świadczeń oraz informuje ubezpieczonego o warsztacie przedstawiciela Link4, uprawnionego do dokonywania napraw i wymiany szyb. Link4 zobowiązuje się do skierowania ubezpieczonego do warsztatu przedstawiciela Link4, dającego gwarancję wykonania usługi z najwyższą starannością."

Panowie w Serwisie starali się jak mogli, ale to że dysponuja wadliwymi szybami to nie ich wina. Zaproponowano mi wymianę na nową szybę Nordglass, jednakże obiecali że :"teraz sprawdzą szybę przed wklejeniem" :)

Szkoda czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee daj spokój, po c**j masz jeszcze teraz dopłacać. niech ci wymienią na druga bez skazy, a następnym razem ubezpiecz sobie w PZU. skoro Nord jest kiepski, to jest duże prawdopodobieństwo, że niedługo i tak musisz wymienić. wtedy wymienisz sobie na lepszą, a kasę zaoszczędzisz.

Ja ubezpieczam wszystko od 2 lat w PZU, ale nie tylko za pewność, że otrzyma to co mam, ale dlatego, że jak jakiś baran mi uszkodzi auto, to nie martwię się że jego ubezpieczyciel będzie chciał mnie orżnąć. w PZU masz bezpośrednią likwidację szkody, tzn. nie twoja wina, masz OC w PZU, to dają ci kasę na naprawę, a oni doją z tamtego ubezpieczyciela.

a prawdę mówiąc składki, nie są aż tak przepastnie różne od tych co w link 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zrywka za radę, ale ja nie mam już nawet ochoty jechać tam i znowu się wqurwiać. Masz rację z tym, że kasę wywalę teraz, ale wolę już teraz wymienić na porządną szybę niż za pół roku znowu zastanawiać się i wściekać na szybę.

A ubezpieczalnię na pewno zmienię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zrywka za radę, ale ja nie mam już nawet ochoty jechać tam i znowu się wqurwiać. Masz rację z tym, że kasę wywalę teraz, ale wolę już teraz wymienić na porządną szybę niż za pół roku znowu zastanawiać się i wściekać na szybę.

A ubezpieczalnię na pewno zmienię :)

zmień zmień i tak jak zrywka powiada.. tylko PZU mam od 10 lat może i trochę drożej ale nigdy nie miałem żadnego problemu nigdy.. jak żona miała skode felicje

kupiłem za 3200 babeczka wpadła jej w tył PZU wyceniło 3400 dostałem 3400 na konto strzał był taki że podłoga uszkodzona ale z zewnątrz jak nówka :D sprzedałem bez naprawy za 2400 czyli 2600 czystego zarobku :D hehe jakbym miał 200 takich felicji to bym był milionerem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zrywka za radę, ale ja nie mam już nawet ochoty jechać tam i znowu się wqurwiać. Masz rację z tym, że kasę wywalę teraz, ale wolę już teraz wymienić na porządną szybę niż za pół roku znowu zastanawiać się i wściekać na szybę.

A ubezpieczalnię na pewno zmienię :)

zmień zmień i tak jak zrywka powiada.. tylko PZU mam od 10 lat może i trochę drożej ale nigdy nie miałem żadnego problemu nigdy.. jak żona miała skode felicje

kupiłem za 3200 babeczka wpadła jej w tył PZU wyceniło 3400 dostałem 3400 na konto strzał był taki że podłoga uszkodzona ale z zewnątrz jak nówka :D sprzedałem bez naprawy za 2400 czyli 2600 czystego zarobku :D hehe jakbym miał 200 takich felicji to bym był milionerem :D

dobre :D

Ja kiedyś miałem w PZU minicasco, zgłosiłem szkodę i pamiętam że za kilka rysek na błotniku dostałem 500zł.

Oczywiście nie doczekały się malowania... :kox:

Tak na marginesie, czy to prawda że mogę zrezygnować w każdej chwili z obecnej polisy i wykupić sobie w innym TU?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo najczęściej wypowiedzenie polisy robiłem wtedy, gdy sprzedawałem auto.

Jak wypowiedzieć polisę w tym przypadku :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu nie wiem ale wydaję mi się że to raczej bez kar jest niemożliwe jedynie jakby unia na nich narzuciła jakieś prawo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się i zmieniam:) Ciekawe jak będa się zapatrywać na to, bo w moim przypadku druga rata ubezpieczenia przypada na luty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja parę dni temu zauważyłem podobna sytuacje tylko te zniekształcenia widać z fotela pasażera patrząc pod kątem w stronie miejsca lewej lampy.

Edytowane przez rav85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja parę dni temu zauważyłem podobna sytuacje tylko te zniekształcenia widać z fotela pasażera patrząc pod kątem w stronie miejsca lewej lampy.

Równiez wymieniałeś szybę na wspomniany wcześniej NordGlass?

U mnie niestety taka mozaika jest na całej szerokości szyby od lewego do prawego słupka, przez środek szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nordglass na Łodygowej ta wadę widać tylko z miejsca pasażera , siedząc jako kierowca i patrząc przesz szybę nie ma tej anomali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grudniu , ale rzadko teraz jeżdżę audi i tym bardziej jako pasażer we własnym aucie , pojadę w weekend do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd...

Ręce opadają..
W dniu 12.01.2015r przesłałem druk reklamacyjny do Nordglass w Koszalinie z żądaniem zwrotu gotówki(dla przypomnienia 25% wartości naprawy, bo 75% pokryła Ubezpieczalnia).
Dnia 13.01.2015r przesyłka została odebrana i potwierdzona.

Wczoraj minęło 14 dni od otrzymania mojej reklamacji. Natomiast dziś dzwoni do mnie Pan, który twierdzi, że " moje zgłoszenie widział, ale teraz nie wie gdzie ono jest bo się zgubiło"..

Wg ustawy sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji. Jeżeli nie zrobi tego w ciągu 14 dni, moje roszczenie jest uznawane za zasadne.. Co o tym sądzicie ?

Pisać kolejne pismo, a'la wezwanie do zapłaty :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno tak jest nie powinno cie obchodzić że oni mają burdel u siebie. jeżeli w ciągu 14 dni nie odwołali się od tej sprawy ich problem a ty żądaj gotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaka opcje się weźmie oc i ac... jak płacisz za byle co to dostaniesz byle co, a jak płacisz więcej to dostaniesz więcej proste. Było sobie dopłacić do ac i wziąć wariant naprawy w wybranym przez siebie serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie bo zniżki mogą poleciec jak z AC a w PZU autoszyba 80zł a można wybierać co gdzie i jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaka opcje się weźmie oc i ac... jak płacisz za byle co to dostaniesz byle co, a jak płacisz więcej to dostaniesz więcej proste. Było sobie dopłacić do ac i wziąć wariant naprawy w wybranym przez siebie serwisie.

Szkoda nie była likwidowana z AC.

~~

Mądry po szkodzie :D

Dokument cudownie się odnalazł w serwisie, w którym wymieniałem szybę..

Nie zarejestrowali tego ze wysłali papiery do serwisu..

Wciskają mi w ramach rekompensaty nowe wycieraczki(wow!) i powłokę hydrofobową.

Papierek wystosuję i wyślę, a co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...