Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alternator Bosh 028903028 120A


tfk83

Rekomendowane odpowiedzi

Witacie, w mojej A4 1.9TDi AFN siedzi altek Bosh 028903028 (0123515003) czyli dokładnie taki

DATA_23%5C2012444.jpg

Ostatnio przy ujemnych temperaturach miałem problemy z pierwszym rozruchem - napięcie spadało do około 9.5 V, po sprawdzeniu aku okazało się że mam prąd rozruchowy około 420A zamiast 640A, więc wymieniłem aku na nowy. Teraz podczas rozruchu mam ponad 10V ale rozruch i tak nie jest natychmiastowy ( tak z 5-10 s muszę pokręcić).

Tutaj pojawia się kwestia alternatora i napięcia podczas jazdy. Gdy jadę na Ledach z właczonym grzewaniem, radiem itp mam około 14,1~14,4Vale gdy właczę światła mijania lub nacisnę hamulec napięcie spada do 13,6~13,8 V.

Czy to jest normalna sytuacja czy raczej nie i muszę dobrać się do alternatora ? Na co zwrócić uwagę , jakie mogą być koszty i numery części - regulator napięcia, mostek diodowy, szczotki?

Dodam jeszcze że na alledrogo są alternatory 028903028 B lub E a one mają inną wtyczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dopuszczalny spadek napięcia jaki masz. 14,4 ma być ale bez obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14,4 mam na wolnych obrotach właśnie bez obciążenia, ten spadek napięcia trochę mnie martwi bo np przy właczonych światłach i ogrzewaniu tylnej szyby/lusterek i wciśnięciu hamulca to nawet 13.2 potrafi się pokazać. Oczywiście rozumiem że są to odbiorniki które trochę prądu potrzebują ale wolę dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...