Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wyciagniecie turbiny oraz ustawienie sztangi Wastegate


nex

Rekomendowane odpowiedzi

sprzedadza, sprzedadza.....

ale w czym problem? wystarczy tokarz, spawacz i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega walnął ładny opis i foty ale mam takie pytanie, czy nie kusiło cie żeby rozebrać i przeczyścić turbinkę, to po raz a po dwa ten zaworek to latał ci luźno i tyle czy mogłeś go swobodnie wyjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworek popuszczasz na sztandze - srubie do zera, rozkręcasz mocowania i wyciągasz. Turbiny nie miałem potrzeby czyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkręciłem dziś katalizator i miałem okazje przyjrzeć się turbince. Nie jestem pewien czy ta sztanga prawidłowo pracuje. Zaznaczony na zdjęciu czerwoną strzałką pierścieni rusza się bezproblemowo. Można nim kręcić swobodnie przy czym nic więcej się nie porusza. Element zaznaczony niebieską strzałką ani drgnie. Czy trzeba się podłączyć z powietrzem do gruszki, żeby sprawdzić działanie sztangi ?

f298ed78a21fe74fm.jpg

12c2b22f75d7adc7m.jpg

367d0c37c7cec8f7m.jpg

Czy cięgno idące od gruszki do gorącej części turbo można sterować ręką? Próbowałem je trochę ruszyć ale nie mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko prawidłowo z klapka, ona ma minimalny luz i tak ma byc. Zeby sprawdzic dzialanie Wg musisz nadmuchiwac powietrze kontrolujac manometrem przy ilu bara sie uchyla. Generalnie ona ciezko chodzi jesli ruszyc ją ręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkręciłem dziś katalizator i miałem okazje przyjrzeć się turbince. Nie jestem pewien czy ta sztanga prawidłowo pracuje. Zaznaczony na zdjęciu czerwoną strzałką pierścieni rusza się bezproblemowo. Można nim kręcić swobodnie przy czym nic więcej się nie porusza. Element zaznaczony niebieską strzałką ani drgnie. Czy trzeba się podłączyć z powietrzem do gruszki, żeby sprawdzić działanie sztangi ?

f298ed78a21fe74fm.jpg

12c2b22f75d7adc7m.jpg

367d0c37c7cec8f7m.jpg

Czy cięgno idące od gruszki do gorącej części turbo można sterować ręką? Próbowałem je trochę ruszyć ale nie mogłem.

widać ze częśc gorącą turbiny masz już lekko popękaną, szykuje sie wymiana :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkręciłem dziś katalizator i miałem okazje przyjrzeć się turbince. Nie jestem pewien czy ta sztanga prawidłowo pracuje. Zaznaczony na zdjęciu czerwoną strzałką pierścieni rusza się bezproblemowo. Można nim kręcić swobodnie przy czym nic więcej się nie porusza. Element zaznaczony niebieską strzałką ani drgnie. Czy trzeba się podłączyć z powietrzem do gruszki, żeby sprawdzić działanie sztangi ?

f298ed78a21fe74fm.jpg

12c2b22f75d7adc7m.jpg

367d0c37c7cec8f7m.jpg

Czy cięgno idące od gruszki do gorącej części turbo można sterować ręką? Próbowałem je trochę ruszyć ale nie mogłem.

AFR jest zjebany, masz biały nalot na części wydechowej co jednoznacznie wskazuje na zbyt mało paliwa w mieszance.

Sprawdź pompę paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto śmiga na LPG, zrobione jakieś 14tys. Przez pierwsze 10tys łapałem błąd składu mieszanki. Po ostatniej regulacji tj. około 4 tys. km temu na VAG'u czysto. Może nalot powstał wcześniej, przed regulacją. AFR da rady wyznaczyć ze wskazań sondy lambda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciągnąłem swoje turbo z powodu braku doładowania przy podłączonym wg. nie mam lpg ale wylotowa strona też jest u mnie biała... pozatym regulując na milion sposobów moje wg od 0,3 bara sie otwiera tym samym dając stałe doładowanie 0,25 bara itd -->elektronika--> a kończy sie na tym że auto na trójce ledwo 6000rpm wyciąga.(nie wspominam jak turbo dostaje przy takim afr) wg nie skręciłęm na maxa bo to nie ma sensu... gruszka się spsuła?? powoli rozglądam sie za inną turbiną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mieszanka paliwa była źle wyregulowana to nalot będzie się zbierał - a na początek kolego wymień samą gruszkę bo ją na pewno masz walniętą bo zawór powinien się otwierać przy 0,6 bara a regulacja na gruszce powinna być skręcona no ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej w aso - tam ci gość na pewno dobierze z etki do twojego silnika

Nie. W ASO dostępne z całą turbiną.

A poza tym, u mnie wcześniej otwiera się gruszka, a doładowanie mam OK.

Od tego jest N75 aby regulować ciśnienie, a grucha ma się wcześniej przesuwać, po to aby było płynne przejście bez szarpnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej w aso - tam ci gość na pewno dobierze z etki do twojego silnika

Nie. W ASO dostępne z całą turbiną.

A poza tym, u mnie wcześniej otwiera się gruszka, a doładowanie mam OK.

Od tego jest N75 aby regulować ciśnienie, a grucha ma się wcześniej przesuwać, po to aby było płynne przejście bez szarpnięć.

zgadza się :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ok. tylko że u mnie n75 jedzie na 99,6% non stop(mam 2, stary i nowy-oba sprawne). Pozatym gruszka to juz ostatnia rzecz która może nie działać i wg przez to mam otwarte od 0,3 bara a tym samym turbo nie może sie bardziej rozpędzić. Tu warto dodac ze bez podłączonej gruszki spokojnie dmucha 1 bar i więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej w aso - tam ci gość na pewno dobierze z etki do twojego silnika

Nie. W ASO dostępne z całą turbiną.

A poza tym, u mnie wcześniej otwiera się gruszka, a doładowanie mam OK.

Od tego jest N75 aby regulować ciśnienie, a grucha ma się wcześniej przesuwać, po to aby było płynne przejście bez szarpnięć.

no masz rację zawór musi się wcześniej otwierać ale ogólnie doładowanie po pełnym otwarciu zaworu to 0,6 bara, bo to raczej dziwne by było jak by zawór od razu się otwierał i dawał pełne doładowanie, bo wtedy to nosa byś nie potrzebował :> a jeśli chodzi o gruszkę to faktycznie nie wiem czy jest dostępna osobno czy nie bo z lenistwa nie chce mi się instalować etki, no i z braku czasu, bo jeśli w etce występuje osobno gruszka to bedzie do zamówienia ale jeśli jest pokazana jako cały element z turbiną to po śliwkach - ale można jeszcze szukać w zakładach regenerujących turbiny, albo allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś potrzebuje gruszke to mam w pełni sprawną, używaną rok, oczywiście 100% sprawną bez zadnych uszkodzeń gruszke WG. 150zł oddam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddam za 100 zł :notworthy: :notworthy: :) :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...