Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzypienie


barrowiec1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Dołączam się do pytania. Czy możecie opisać o które tulejki chodzi? U mnie skrzypi na dziurach jak stara szafa. Obawiam się trochę, że u mnie to może być coś z mocowaniem amora bo mam wrażenie że to z jego okolic :kwasny: ( prawa tylna strona)

8D9 885 678

http://gallery.rottke.com/gallery2/d/7044-1/IMG_1160.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol napisz proszę bo coś wymiękam.Chodzi o tulejki na górze czy na dole oparcia? Myślałem, że chodzi o ten górny trzpień w który zatrzaskuje się oparcie. Wygląda na to że jak mam położone tylne oparcie to chyba nie skrzypi ( na chwilę je położyłem na próbę i tylko kawałek tak jechałem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrową pałę, chodzi o to miejsce, gdzie kanapa jest zamocowana do podłogi auta !! a najszybciej i najprościej podjedz do sklepu motoryzacyjnego, kup suchy smar w sprayu (motipa np) i tryśnij wszystkie te miejsca w kanapie i będziesz miał problem z głowy na jakiś czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od jakiegoś czasu mam skrzypienie z bagażnika na różnych nierównościach, na jakichś wybojach, bumpersach(leżących policjantach), i ogólnie jak tył pracuje to skrzypi. Jest to skrzypienie coś ala skrzypienie zużytych sprężyn w fotelach bądź ocieranie się plastików... z początku myślałem, że to tapicerka w bagażniku przez zużyte klipsy już nie trzyma i gdzieś ociera. Ale cała tapicerka jest ściągnięta, łącznie z tapicerką klapy i dalej trzeszczy.

Zaobserwowałem również, że po zmianie kół na zimowe z większym ET trzeszczenie zniknęło, jednak gdy wrzuciłem trochę towaru na tył - powróciło...

Jakieś sugestie? Co to może być? Jakieś odboje cy cuś takiego??

Cześć. Mam pytanie czy znalazłeś przyczynę skrzypienia ? Mam ten sam problem coś skrzypi z tyłu jak w starym autobusie "ogórku" w czasie przejeżdżania przez poprzeczne "przeszkody". Skrzypienie słychać w środku auta oraz na zewnątrz -w lewym tylnym nadkolu ( dźwięk przypomina skrzypiące łączniki stabilizatorów w przednim zawieszeniu - przerabiałem to w A6 C5). Bankowo nie jest to skórzana kanapa :) Jakieś 2 miesiące temu w aucie zmieniałem sprężyny na obniżające, czy to może mieć jakiś związek ? Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez pawex01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem. U mnie, w starym zawieszeniu 'mechanik' źle włożył odboje w te plastikowe osłony. Jak to wszystko pracowało na dziurach albo na progach zwalniających to guma tarła o plastik i stąd te skrzypienie. Po kupieniu nowych odboi i osłon, i odpowiednim zamontowaniu wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem. U mnie, w starym zawieszeniu 'mechanik' źle włożył odboje w te plastikowe osłony. Jak to wszystko pracowało na dziurach albo na progach zwalniających to guma tarła o plastik i stąd te skrzypienie. Po kupieniu nowych odboi i osłon, i odpowiednim zamontowaniu wszystko jest ok.

ok. dzięki za pomoc, odstawię auto do mechanika i niech szuka przyczyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mechanik te odboje zamontował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypienie w poprzednim aucie - winne byli łożysko poduszki amortyzatora.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mechanik te odboje zamontował?

U góry odboi jest wyżłobienie, gdzie te plastiki ochronne się wkłada. A u mnie gościu po prostu schował cała gumę do środka plastiku [emoji12]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

U mnie też skrzypi i moja kanapa tył się nie składa. Popsikałem z ciekawości gumy zawieszenia ale nic to nie dało. Albo to amorki i odboje na nich albo może gumy tłumików do sprawdzenia. O dziwo na postoju jak bujam to nie skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie dopadła ta bolączka, jednak u mnie ewidentnie z przodu słychać skrzypienie.

wszystkie wahacze wymienione + poduszki amortyzatorów z przodu.

dalej skrzypi, jak podjeżdżam w miarę wolno pod leżącego policjanta to nie słychać, jednak jak zdarzy się ciut szybciej to skrzypi jak stary fotel. dodam że tylko wtedy to się dzieje, przy podjeżdżaniu pod krawężnik czy właśnie policjanta.

stawiam właśnie na łożysko amora, no ale mechanik poprawiał poduchę, więc powinien zauważyć, nie ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2016 o 14:06, gacek585 napisał:

Witajcie.

U mnie też skrzypi i moja kanapa tył się nie składa. Popsikałem z ciekawości gumy zawieszenia ale nic to nie dało. Albo to amorki i odboje na nich albo może gumy tłumików do sprawdzenia. O dziwo na postoju jak bujam to nie skrzypi.

Siemka.

Temat ogarnąłem. Winne były odboje. Były już w kiepskim stanie.

 

A jednak lipa po wymianie skrzypienie wróciło po 2 tygodniach.

Postanowiłem posmarować gniazda odbojów i pręt amortyzatora smarem(w miejscu w którym siedzi odbój) i cisza. W końcu , doprowadzało mnie to do szału. :)

Edytowane przez gacek585
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu denerwuje mnie skrzypienie w tylnej części auta :ranting:

Może spotkaliście się z problemem skrzypienia tylnej klapy w Avancie.
Przesmarowałem uszczelkę środkiem nawilżającym do uszczelek i spokój był na ok. 2 dni teraz zaczyna na nierównościach ponownie popiskiwać.
Zastanawiam się jak to zniwelować, czy klapa może być luźna na zawiasach, choć próbuję nią ruszać i zero luzów, czy to zużyta uszczelka i należy wymienić na nową?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...