Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

U takiego chłopaka, co mi już lusterka lakierował (mieszka w Krakowie ale jest z Piotrowic). Jak polakieruje mi pół samochodu to ocenię efekt. Lusterka zrobione były naprawdę ok. Ciekawe jak będzie z resztą.

U mnie lakierowane będzie:

- zderzak tył

- tylnie nadkola

- tylnie drzwi

- częściowo przednie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile bierze za element albo np dół drzwi ? Klapę też by maznął i wyciągnął szybę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile za element bierze bo pierw są oględziny i szacowany zakres prac (kształ elementu też jest ważny by odpowiednio wycieniować kolor). Niby pomalowane ma być tak, by nie było widać co malowane a co nie. Cena wydaje mi się, że jest rozsądna ale to dopiero po wykonaniu prac będzie wiadome.

Co do klapy tylnej to pewnie szybę by wyciągał bo malując u mnie drzwi, będzie je całe rozbierał (łącznie z gumowymi uszczelkami koło okien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi sensownie.

Ogier, jak chcesz dobrego lakiernika to jedz do wojciecha zbroi, dojazdow 137. Malowal mi pol auta i klepal lewy tylny blotnik w tamtym roku i zrobil to elegancko, ani sladu nie ma ze cos bylo robione. Obejrzysz sobie jak sie wreszcie spikniemy kiedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód wrócił od lakiernika. Sami zobaczcie:


61e2a1ffd55ea4f5med.jpg 99bc901770d49b18med.jpg424580a5cb5c2ca8med.jpg


Elementy widoczne na fotografiach były mocno przerysowane i chamsko zamalowane (postaram się poszukać zdjęć przed malowaniem). Tylni zderzak były strasznie poniszczony, wszystkie uchwyty pourywane i okazało się że belka w zderzaku jest skrzywiona :/ Samochód po kobiecie, także wiecie jak to jest ;-) Do tego jeszcze podniszczona skrzynia i sprzęgło :/

Z ciekawych rzeczy - prócz chamskich miejscowych zaprawek samochód na całej swojej powierzchni miał orginalny lakier.

Lakiernik pospawał mi wszystkie uchwyty w zderzaku :-) W ramach malowania.

Ogólnie z malowania jestem bardzo zadowolony, naprawdę nic nie widać by cokolwiek malowane było. Cały samochód został przepolerowany po malowaniu.

Jak najbardziej polecam.
Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła okazja na małe co nieco, więc małe co nieco porobiłam :)


Korzystając z kolejnej ciepłej i wolnej soboty (Trepek znów męczył się na uczelni) ja odwiedziłam rodzinne strony, co by troszkę skorzystać z podwórka i pogrzebać przy samochodzie.


Z samego rana, skoro świt (taki świt około 8 ;) postanowiłam zrosić autko kroplami wody, co by ujrzeć to piękno lakieru spod brudu i przygotować audiczkę do "operacji spojler".



28fc1e9e93d54fa4med.jpg


Oczywiście dzisiejsze sprzątanko miało również na celu odgrzycienie klimy. Zrobiłam to za pomocą sprytnego preparatu Plaka :)


00e60636b45674fcmed.jpg


Fajnie, szybko i pięknie pachnie :) Jak psykało możecie zobaczyć tutaj:



A poniżej zobaczycie o co chodzi z tajną operacją. Oklejałam nasz piknikowy stolik na kieliszki oraz słupki błyszczącą, czarną folią.


089be52af6ba1d88med.jpg


8dd0c410ae9c09bcmed.jpg


Z tymi kieliszkami to nie żartowałam, bo od nowości mamy, tzn. mieliśmy ślady biwakowania :D


4da116d31ccace84med.jpg


Bo teraz już poszły w niepamięć :)


95600d02d7e052fcmed.jpg


Słupeczki się błyszczą jak psu jajca, ale folia musi się jeszcze uleżeć do słonka aby zniknęła "skórka pomarańczowa".


76ca90415147cba5med.jpg


Przy okazji mycia, sprzątania małe porządki w bagażnikowym burdelu :D


ca84b71542a74132med.jpg


Z racji, że całe przedsięwzięcie zajęło mi pół dnia, w trakcie należał się krótki odpoczynek z babcinym ciachem i mamusinym piesełem, który mi pomagał :)


557a4b4055b7b427med.jpg


51d620071140cc58med.jpg


Co jeszcze porobiłam:

- wyczyściłam opony i zaaplikowałam Plak do opon :)

- czyściłam hamulce płynem do czyszczenia hamulcy :D

- czyściłam pedały wykałaczką i patyczkami do uszu z pozimowego jeszcze brudu, w końcu trepek czasami kupuje mi waciki, to co będę patyczków żałować :D

- przeczyściłam grilla (można kiełbasę smażyć, tylko trzeba uważać na znaczek audi :D )


50b655ec6532b5fbmed.jpg


5cec47e1e52badfbmed.jpg


Noi niunia w całej okazałości :)


d9ae56c0cd6eae6dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam Trepkowi gąbkę do kąpieli :D


c58af9e7c9dd82f0med.jpg


1201d85830d57c31med.jpg


Ps. Sobota - samochód wypucowany na błysk

Nidziela - deszcz :D Nie mogło być inaczej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jazde macie niezłą na tego kurdupla , chyba się wezmę za swojego bo wstyd :D Patent ze schowkiem pod ręcznym git , ale mnie strasznie wq brak podłokietnika , generalnie problem z dobraniem czegoś sensownego .

Edytowane przez ono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majówka spędzona była nad Bałtykiem:

30742c4419003df1gen.jpg


Ostatnio kurier zawitał z paczką:
0bb8d815ff938c10med.jpg 0c49f96bd9c5790bmed.jpg 54d3f549dfcb5d33med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czad [emoji7] będzie grane. Będzie bum bum. Ja już nagrywam playlista [emoji16]

Naskrobane z pateflona[emoji336]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie zastanawiałem ostatnio jak wygląda dostępność takich fantów z wyposażenia na rynku wtórnym. W końcu za dużo to tego nie ma na drogach. Ja widuje takie a2 raz na miesiąc u siebie, serio :D

było w opcji jeszcze coś ciekawego? recaro może? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z fajnymi fantami ale czasem się trafiają :-)

Chociaż nagłośnienia kompletnego Bose to nie widziałem na allegro od zeszłej zimy a teraz pojawiły się dwa komplety.

Recaro nie było ;-) Ale była skóra z alcantarą. No i wersja S-Line.

Co do ciekawych fantów jeszcze to spryskiwacze reflektorow, fotochrom i rozne pierdulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj maskownice i głośniki 16cm. Adamon kiedyś słyszał jak grał u mnie podstawowy sprzęt (aż zapytał się, czy nie mam suba ;-) ), to teraz Adamon jest jeszcze lepiej. Naprawdę, słychać różnicę i dźwięk jest bardziej mięsisty.


Porównanie głośników:


4189e3db7c0523a7med.jpg 1bb52970122cb39amed.jpg


Głośnik Bose to ten a dole. Organoleptycznie waży drugie tyle co stanardowy.


A teraz ciekawostka :-)

Tweetery dla zestawu Bose są produkcji Blaupunkta :-) Z tego co widziałem to różnią się kondensatorem a ich numer OEM jest zakończony literką A. Być może są jakieś różnice w samej cewce bądź w magnesie ale ciężko to stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a wiązki zostawiasz stare ? W B5 przy zmianie zwykłych na Bose kable też są do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie podłączyłem do orginalnej instalacji ale docelowo wszystko będzie obsługiwane przez wzmacniacz BOSE.

Szukam jakiegoś RNS-D do Audi A2 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...