Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

Historia z zetorkiem się zakończyła, pora rozpocząć coś nowego.

Tym razem przesiadłem się z Zetorka na (dosłownie) Traktorka. Audi A2, poliftowe, rocznik 2004, silnik 1.4 TDI o mocy 90KM. W porównaniu do wersji 75KM obecny silnik jest odprężony, ma mocniejsze pompki, VNT, dwumasa i wiele innych usprawnień. Wbrew obiegowym opiniom silnik nie jest jakoś przesadnie głośny a zawieszenie jest, jak to Trepkowa powiedziała: "miodzio"! Lekko twarde aby samochód pewnie się na zakrętach trzymał i odpowiednio miękkie aby nie czuć, że po studzience się przejeżdża ?

Samochód sprowadzony z Belgii, od kobiety która była jego jedynym właścicielem. Utrzymany należycie, w czystości i porządku. Przejechane 173 tys km i jest to przebieg jak najbardziej prawdziwy. Wszystkie dokumenty, łącznie z instrukcjami do radia. Koło zapasowe nigdy nie używane. Lakier ori, szyba przednia wymianiana oraz prawy reflektor (na ori z 2011r). Reszta ori.

Kilka zdjęć:

1a83d5919fedcb47m.jpg e79b00d05f412517m.jpg f6fc8e1a001aef35m.jpg 38aebbd13a80e21cm.jpg 3f4701b15ba6cc84m.jpg b68202e8dc7cb996m.jpg

1bb8cfe3b93c5d8cm.jpg 40f66d639ef483c0m.jpg 3d16e64653a41a93m.jpg 71ba85921a4b0540m.jpg 16dde7266afbe967m.jpg d464cc6289f17822m.jpg

b124e550595464bam.jpg 27a3bcc477a756a8m.jpg 05d4de8a22f48238m.jpg cda434ccd9a68f63m.jpg 5d7328843342b0f0m.jpg

Środek bez przetarć, zadrapań, uszkodzeń. Nie palone. Normalnie super :)

Z wyposażenia to standard:

- alufelgii

- 4 x airbag

- climatronik

- ESP, ASR itp

- tarcze z tyłu, z przodu wentylowane

Co do planów to wielkich zmian nie będzie. Ot kilka chromów z pakietu S-Line, tempomat. Może FIS... Kiedyś wygłuszę drzwi, podłogę, trafi lepsze audio. Może jakiś program na 110KM. No i aluski 16/17 cali na lato, obecne zostają na zimę.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dla Basi czy ty będziesz nim śmigać ?

A dobra już doczytałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie :) może się to dziwne wydać ale A2 wcale nie jest małe w środku. Z tylu np. A3 jest duzo mniejsze od A2 jak chodzi o przestrzeń na nogi (tylko do A2 z tyłu wchodzą dwie osoby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję :-)

Docelowo to ma być podstawowy samochód a za jakiś czas (2 lata) myślę o kupnie jakiejś krowy typu A6/A8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co Ci taka krowa?

Naciapane z kanalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wygodnego jeżdżenia ;-) Na jakiś zlot, gdzieś dalej na wakacje. A2 już mam jako samochód codziennego użytku (i pod tym względem spełnia się idealnie, wiele w tym samochodzie ciekawych przemyśleń i rozwiązań), mały z zewnątrz, wszędzie zaparkuje w mieście, nie zardzewieje od soli na drogach. Pali tyle co nic a jak trzeba to 90KM w budzie ważącej niecałą tonę potrafi zadziwić :-) Chociaż marzy mi się program na 110KM albo i lepiej.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, fajny maluch... Szukam dla żony A2 tylko zastanawiam się czy w ten bagażnik zmieści się głęboki wózek bo dziecko w drodze... Ew. wszystkie A2 mają dezaktywatory poduszek ? Tak żeby dziecko w nosidełku z przodu a tylne fotele złożone jak by się wózek jednak nie zmieścił... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie A2 mają dezaktywator poduszki a przynajmniej ja u siebie jej nie zauważyłem ;-)

Do bagażnika wózek powinien wejść, przynajmniej opona 15'stka wchodzi jak się ją położy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120kM/260Nm jest jak najbardziej do zrobienia, żona sasiada ma z takim samym silnikiem jak Twój i jest po virusie

fajny pierdzibąk, ekonomiczny i sprytny tak samo w miescie jak i na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 260NM? Przecież w standardzie ma ten silnik 230NM ;-) Zobaczymy co przyszłość przyniesie, jaki virusik.

Ale przynajmniej wkońcu ktoś pozytywnie napisał o A2, może dlatego, że miałeś styczność z tym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro go podpytam, wydawalo mi sie że podał taki 260Nm.... :huh:

a moze cos mu sie poyebało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj :) może ma wersje 75KM to tam programem dobijesz do 100 i coś ok 260Nm. Przy wersji 90km mysle ze 300NM pęknie bo mocniejsze pompki są, wieksze turbo z vnt i większe sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ATLa, pamietam bo robi u mnie serwis tego gada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nic sie nie dzieje, tylko tematy eksploatacyjne

filtry oleje klocki tarcze paski, cos w zawieszeniu, rozrzad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...