Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

Crazy rodzinka w akcji. ??

Ramkę grylla w czerń i emblematy - chromy won. Kierunki boczne i tylne lampy /cofania i kierunek/ szprajem MOTIPa i bedzie maliyna.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dekiel 13 napisał:

Crazy rodzinka w akcji. ??

Ramkę grylla w czerń i emblematy - chromy won. Kierunki boczne i tylne lampy /cofania i kierunek/ szprajem MOTIPa i bedzie maliyna.

Jakoś nie potrafimy nic nie robić przy samochodzie :D

Przednie heble były już przysłowiową "żyletą" i tak od pewnego czasu myślałem co tutaj zrobić. A że trafił się dobry (używany, ATE, zużycie minimalne, klocki 1mm, na tarczach nie wyczuwany rant na krawędzi) komplet z zwrotnicami (w A2 aby wymienić coś na większe to trzeba zwrotnice zmieniać) od skody Fabii II 1.9 TDI w naprawdę dobrych pieniądzach to przygarnąłem. Zaciski zregenerowałem, pomalowałem i założyłem :) Tylko podczas składania wziąłem przewody hamulcowe i zacząłem je odginać w różne strony i zobaczyłem pęknięcia gumy ? 

Co do przyciemniania to emblematy na tylnej klapie pójdą w czerń plus boczne kierunki również będą czarne. Lampy tylne zostaną takie jak są z dwóch powodów - fabryczna czerwień jest bardzo intensywna i ładnie komponuje się z niebieskim a dwa to ten samochód nie jest jakimś grubym bandziorem aby pasowały mu całe czarne lampy ? To jest daily wóz i raczej zawsze będzie kozą. Aczkolwiek chciałbym kiedyś wymienić koła na skręcane BBSy oraz zrobić swapa na 1.9 TDI...

Ale czas pokaże :D

P.S.

Tym samochodem przejechaliśmy już prawie 90 tys km z czego jakieś 50 tys na chipie.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie mi chodziło / jak napisałem/  o przypylenie  delikatne tylko kierunków i cofania. Jasne lampy nie bardzo się komponują z niebieskim. Sam mam przyciemnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w A2 nagle zaczęły haczyć biegi.

Wymieniłem pierścien wybieraka (w ASO 17zl) plus wykalibrowalem linki  i biegi wbijaja sie jak po masle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, trepek napisał:

Ostatnio w A2 nagle zaczęły haczyć biegi.

Wymieniłem pierścien wybieraka (w ASO 17zl) plus wykalibrowalem linki  i biegi wbijaja sie jak po masle :)

Takie coś wymieniałeś ? 

FB9870F0-0493-4BF3-A23D-1B7782C6A6B6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, trepek napisał:

Ostatnio w A2 nagle zaczęły haczyć biegi.

Wymieniłem pierścien wybieraka (w ASO 17zl) plus wykalibrowalem linki  i biegi wbijaja sie jak po masle :)

Tak ślizga ;-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norbas

Nie, taki plastki, w którym chodzi dźwignia zmiany biegów w kabinie :)

image.jpeg

 

Ale żeby to wymienić trzeba demontować cały tunel środkowy i wyjąć przynajmniej jeden fotel...

 

@OGr

Biegi gładko się wbijają, bez żadnego haczenia. A haczyło tak, że nie szło biegu wbić. Myślałem, że synchronizatory poleciały ale nie pasowało mi to, że raz haczył np 3 bieg a później 2 i 4. Tak to wędrowało.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mod :

zmienilem raczki boczkow drzwi tak aby pasowaly pod kolor foteli.

88253306-5893-4187-8A34-376FE848C297.jpeg

52A421C6-EBBA-4143-905D-05E0D0B964A1.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, black4 napisał:

Ładnie ?

Cały czas coś się dzieje ?

Pozdrawiam

Nie umiem siedzieć i nic nie robić :D

Niedługo stuknie 5 lat (i 90 tys km) jak posiadamy A2. Generalnie (odpukać) bardzo wdzięczny wóz jako daily car.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wymianę rozrządu. 90 tys km przeleciało jak z bicza strzelił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trepek napisał:

Przyszedł czas na wymianę rozrządu. 90 tys km przeleciało jak z bicza strzelił :)

Jak na takiego malca to w 5 lat nie jest źle :thumbup1: czyżby b6 robiła więcej km rocznie ? 

Ps. Swoim jak zrobię 8 tys. Km to jest bardzo dobrze a moja ukochana żabką to może z 2 tys. Km :grin:

Edytowane przez Frond Side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Frond Side napisał:

Jak na takiego malca to w 5 lat nie jest źle :thumbup1: czyżby b6 robiła więcej km rocznie ? 

Ps. Swoim jak zrobię 8 tys. Km to jest bardzo dobrze a moja ukochana żabką to może z 2 tys. Km :grin:

Daily carem jest A2 i od 2.5 roku, jak przenieślimy się z @trepkowa z Krakowa pod Olkusz, codziennie dojeżdżamy do pracy do Krakowa właśnie A2 (czyli codziennie robimy tym samochodem 95-100km). B6 służy jako samochód w trasy, aby gdzieś na wczasy pojechać, do kościoła albo w zastępstwo jak A2 jest uziemione jakąś naprawą albo rezaniem :p

A2 bardzo dziennie znosi trudy codziennej jazdy, w sumie jak podliczyłem na szybko wydatki na utrzymanie tego samochodu to w bieżącym roku prócz podwójnego serwisu olejowego + filtry wymieniłem dwie żarówki z przodu, swap hamulcy przednich bo stare się zużyły oraz pierścień wybieraka drążka skrzyni biegów (za 15zl w ASO). I to chyba by tyle było.

Spalanie średnie wynosi 4.9-5.1l gdzie bardzo często się wyprzedza i często długo stoi się w krakowskich korkach. Źle nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest mieć takie drugie autko w domu ? wiem po sobie hehe

No i to spalanie ? 

Mnie jeszcze nakręca 130KM w takiej budzie, także pisałeś kiedyś że Swap, ja mówię - Zdecydowanie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem rozrząd w A2 wraz z pompą wody i mam taki dźwięk jak na filmiku tutaj:

Skąd ten hałas? Napięcie napinacza idealnie w szczerbince podczas pracy.

Ostatnio miałem założony orginalny zestaw rozrządu + pompa, teraz mam Ina, conti i pompa Hepu.

Reklamować? czekać aż się ułoży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nie z pompy wody ...  ja ostatnio w golfie wymieniałem jakiś 600km temu. Osłucham i dam zac bo mam podobny zestaw tyle zW cały ina plus pompa wody hepu. Możesz spróbować go odpalić bez paska osprzętu tak na szybko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano pytałem się zony czy coś słyszy - odpowiedziała, że nie. No ja tam delikatne dźwięk przy drzwiach kierowcy uslyszałem ale to pewnie dlatego, że mam:

- chyba za bardzo wyczulone ucho

- jakiegoś pier***ca w głowie na punkcie pracy silnika i podzespołów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie martw sie ja zawsze jak odpalam i gasze auto to slucham jak chodzi silnik :decayed: taka choroba. Przynajmniej na czas wysztko jest wylapane. 

Edytowane przez Norbas
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...