Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana lasera w RNS-E


trekpio88

Rekomendowane odpowiedzi

JAk w temacie. Jest w ogóle taka możliwosc?? oryginały płyt czyta bez problemu gorzej z nagranymi, czy ktoś na forum już cos takiego przerabiała i może ktoś się tym zajmuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu można to zrobić.

Wersja maxi: kupujesz cały mechanizm (np: http://www.aliexpress.com/item/New-Alpine-DVD-mechanism-loader-DV35M110-DP33M21A-for-Infiniti-Jeep-Lexus-Mercedes-VW-Landro-car-DVD/1256472460.html) i wymieniasz :)

Manuale jak to zrobić znajdziesz w necie. Istotne by mieć pewność jaki model/wersję napędu ma się w swoim RNSie. Ja wysłałem sprzedającemu zdjęcia mojego starego napędu, na ich podstawie sprzedający dobrał odpowiednią wersję.

Działa bezproblemowo, mogłem zapomnieć o ciągłym czyszczeniu soczewki czytnika.

Można też wymienić sam laser (np: http://www.aliexpress.com/item/Hot-DVD-Laser-Unit-for-Audi-RNS-E-Navi-Navigation-Laser-A3-A4-A6-100-Brand/1148594479.html)- u mnie się to nie udało

Wymiana całego napędu jest dużo prostsza niż samego lasera, plug 'n play

Edytowane przez AndyN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli RNS E czyta płyty cd to jest pewność, że laser odczyta też płytę z mapą? Przymierzam się do nabycia płyt, a nie mam pewności, czy laser będzie je czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli RNS E czyta płyty cd to jest pewność, że laser odczyta też płytę z mapą? Przymierzam się do nabycia płyt, a nie mam pewności, czy laser będzie je czytać.

Chyba pewności nie ma, u mnie czytało cd, ale dvd z mapą już nie, pomogło czyszczenie lasera.

Edytowane przez Endrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę z mapą. Początkowo nie chciała w ogóle działać. Po czyszczeniu lasera ruszyła, ale po chwili znów był problem z odczytem. Wyczyściłem soczewkę raz jeszcze. Czyta płytkę o wiele lepiej, ale zazwyczaj navi wiesza się przy wyborze miejscowości. Sporo kurzu jest wokół lasera. Myślicie, że ma to wpływ na odczyt i kurz po wyczyszczeniu może przemieszczać się na soczewkę? Bezpieczne byłoby dmuchnięcie sprężarką? Czy może jednak laser do wymiany lub zła płytka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście wymieniałem w swojej A4. Strasznie płyta się grzała. Po wymianie napędu jak ręką odjoł. Stopień trudności w skali do 5 to 2. Potrzedne są dwa wkrętaki małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki komunikat, pojawia się czasami jak słicham radia czy mp3:

https://www.dropbox.com/s/thwmcybzdax9zut/20151101_194216_640x480.jpg?dl=0

Czyszczenie, wymiana czy lepiej interesować się nowym radiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pada laser lub jest brudny na początek czyszczenie izopropanolem

Czyli trzeba RNSE wymontować, rozebrać i laser przeczyścić ? Czy da sie to zrobić bez wyciągania RNSE z auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, polecam wymienić cały mechanizm i będzie z głowy http://olx.pl/oferta/nowy-mechanizm-laser-rns-e-mmi-audi-a4-a3-tt-mapy-2016-CID5-IDalO47.htmlinstrukcje kolega wyżej podał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

płyta (stara) z mapą nawigacji częściej nie chciała działać, niż chciała... Martwiłem się, że napęd do wymiany. Ale wstrzymałem się. Kupiłem nową mapę od kolegi z forum :hi: , i wszystko działa jak należy! Także myślę że zaoszczędziłem sobie trochę pracy i pieniędzy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem z rns-e.Kiedy kupowałem auto w środku było dvd z mapami państw eu zachodniej..wszystko grało. Kupiłem płytę z mapami eu wschód i już nie zadziałało.Od razu pomyślałem o laserze, ale przed planowanym czyszczeniem postanowiłem pouczyć się obsługiwać navi na działającej płycie.Nie wyjmowałem jej z napędu,po czym uznałem że sprawdzę jeszcze raz płytę z częścią wschodnią i ...padaka: działająca wcześniej płyta dvd zachód nie wychodzi z czytnika!dokładniej to wysunęła się minimalnie,i mogłem ją wyciągnąć, ale się porysowała :suicide_anim: teraz mam komunikat przy włączaniu rns-e "nie można odczytać cd/dvd" czy coś w tym stylu.czy da się coś z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pod dobry temat się podpinam. Panowie co jakiś czas wyskoczy mi info :

Nie mogę odczytać CD/DVD.

Proszę sprawdź płytę. 

 

Wina płyty czy coś z laserem się dzieje? Nie korzystam z innych płyt, tylko mapa tam siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...